شماره تماس:

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک
15 فوریه, 2018 641 بازدید

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

نمایندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک

سرویس برتر با بیش از نیم قرن تجربه ده زمینه تعمیرات لوازم خانگی ((تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک ، تعمیرات آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک ،نمایندگی تعمیرات آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک ، نمایندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک)) در تهران و کرج فعالیت داشته و کلیه خدمات با اعطای ضمانت نامه تعمیرات به مشتریان محترم ارائه می گردد.

 

جهت ارتباط با واحد خدمات مشتریان و درخواست سرویس کار در محل با شماره های زیر و یا به صفحه تماس باما مراجعه نمایید.

 

در این مطلب آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک را برای شما آماده کردیم. آبگرمکن های سپهر الکتریک در ایران و با همکاری شرکت فرانسوی سونیه دوال ساخته میشوند و راندمان بالایی (80 درصد و بالاتر) دارند. برخی مدل های آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک، از جمله تاما 15 و تاما 18، میتوانند با هر دو نوع گاز مایع و شهری کار کنند.

نمایندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک
نکات مهم در سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

طبق گفته سازندگان، آبگرمکن های دیواری گازی سپهر الکتریک دیر رسوب می گیرند و در صورت استفاده در شرایط استاندارد عمری طولانی دارند. برای آبگرمکن های دیواری سپهر الکتریک، استفاده از دودکش مشترک با هود آشپزخانه و یا سایر وسایل گاز سوز ممکن است، اما برای جلوگیری از ورود جریان باد و باران به داخل دودکش، حتما بر روی آن کلاهک H نصب شود. باز نبودن مسیر دودکش میتواند از علل کوتاه بودن شعله آبگرمکن باشد.
برای پیشگیری از بروز مشکلات مربوط به لوله کشی گاز شهری، تا حد امکان از لوله کشی با لوله های بدون درز فولادی که تا زیر آبگرمکن ادامه دارند استفاده کنید تا کوتاه ترین طول شیلنگ مورد استفاده قرار بگیرد.
 

رسوب گرفتن مبدل

رسوب گرفتن مبدل نیز میتواند سبب گرم نشدن آب، سر و صدا در لوله ها یا کاهش فشار آب گرم شود. برای راهنمای در مورد رسوب زدایی، به مطلب چگونه آبگرمکن دیواری را رسوب زدایی کنیم مراجعه کنید.
طبق توصیه شرکت سپهر الکتریک، برای جلوگیری از رسوب گرفتن سریع آبگرمکن، برای کاربردهای عادی شعله آبگرمکن را روی بیشترین حالت قرار ندهید و دمای آب را به میزان دمای آب مورد نیاز خود (به گونه ای که نیازی به ترکیب آن با آب سرد نباشد) قرار دهید.
این آبگرمکن ها دارای شمعکی هستند که با هر دو سوخت گاز مایع و گاز شهری کار می کنند و شعله آن ها به صورت افقی بر روی مشعل قرار میگیرد. این نوع شمعک ها با پیشگیری از رسوب گرفتن نقطه ای، از فرسودگی قسمت جلویی مبدل حرارتی جلوگیری می کنند.

نمایندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک

تخلیه آب آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

به منظور رسوب زدایی یا در مواقعی که برای مدتی قصد استفاده از آبگرمکن را ندارید، باید آب آن را تخلیه کنید. برای تخلیه آب آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک، دستگیره گاز را در جهت حرکت عقربه های ساعت بپیچانید تا دستگاه به طور کامل خاموش شود.
سپس شیر ورودی آب و گاز را ببندید و در ادامه شیر آب گرمی که در پایین ترین نقطه لوله کشی آبگرمکن میبینید را باز کنید تا آب به طور کامل تخلیه شود.


عوض کردن صافی آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

برای افزایش راندمان و طول عمر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک، لازم است سالی یکبار صافی آب ورودی آن را تعویض کنید. برای انجام این کار ابتدا شیر آب سرد ورودی به آبگرمکن را ببندید. سپس با آچار مهره برنجی آب سرد را به دقت باز کنید تا هرز نشود. حالا میتوانید فیلتر را ببینید. آن را با سر یک سنجاق قفلی بیرون بکشید و پس از تمیز کردن، در جای خود قرار دهید و مهره را محکم نمایید.
 

تعمیرات آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

تعمیرات آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک معمولا شامل سرویس رسوب گیری (تقریبا هر دو سال یکبار) و یا تعویض رگورلاتور میشود. باز و بسته کردن قطعات آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک در مقایسه با آبگرمکن های مشابه ساده تر است، اما در صورت گارانتی بودن آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک، از دستکاری کردن آب خودداری کرده و با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.


کمبود فشار و خرابی دیافراگم

در صورت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک، برای چک کردن فشار آبگرمکن، به نشانگر فشار آبگرمکن نگاه کنید. فشار ایده آل کمی بیشتر از 1 است. در صورت متعادل بودن فشار آبگرمکن و پایین نبودن فشار گاز ورودی، معمولا مشکل از دیافراگم است که با تعویض دیافراگم و تمیز کردن کاربراتور و توری کوچک نصب شده سر راه آب ورودی آن حل میشود.
برای تعویض دیافراگم، جریان آب و گاز آبگرمکن را قطع کرده و لوله های آب را از کاربراتور آب باز کنید. میتوانید برای راحتی بیشتر در سوار کردن دوباره قطعات از هر مرحله عکس بگیرید. پس از جدا کردن کاربراتور، پیچ های وسط آن را باز کنید و دیافراگم که قطعه ای پلاستیکی مانند شکل زیر است را بیرون بیاورید. برای خرید دیافراگم مشابه، عکس یا خود آن را همراه ببرید.


سرد و کم فشار شدن آب آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک

در مواردی، ممکن است ایراد آبگرمکن از پیچ های تنظیم آن باشد. دستکاری اشتباه پیچ های تنظیم میتواند عملکرد آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک شما را کاملا مختل کند، برای همین در صورتی که تصمیم دارید تنظیم دوباره پیچ ها را امتحان کنید، حتما تعداد دقیق دورهایی که هر پیچ را در هر جهت میچرخانید یادداشت کنید (مثلا دو دور و نیم) و در صورت نگرفتن تاثیر مطلوب بعد از تنظیم دوباره، پیچ ها را به حالت اول برگردانید.
اگر شیر احتراق آهسته نیز تنظیم نباشد یا فاقد ساچمه باشد، امکان روشن نشدن یا دیر روشن شدن آبگرمکن وجود دارد.

 

تماس با مراکز سرویس برتر
——————————
 

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک: شمال تهران

شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

۸۸۲۰۱۳۵۰
 

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک: شمال شرق

شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

۸۸۲۰۱۳۵۰
 

نمابندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک: غرب تهران 

غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

۴۴۷۴۹۳۶۶
 

نمابندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک: شمال غرب تهران 

کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

۴۴۷۴۹۳۶۶
 

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک: شهرک غرب و سعادت آباد 

تعمیر آبگرمکن دیواری سپهر الکتریک: شهرک غرب و سعادت آباد

۴۴۷۴۹۳۶۶
 

نمابندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک: مرکز تهران 

مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

۶۶۵۰۱۵۵۳
 

نمابندگی تعمیر آبگرمکن سپهر الکتریک: جنوب تهران 

جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

۵۵۸۴۹۵۷۱


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31