شماره تماس:

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

14 دسامبر, 2017 668 بازدید

یا ماشین ظرفشوییتان به درستی ظروف را تمیز نمی کند؟ آیا علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را نمی دانید؟ آیا فکر می کنید به تعمیر نیاز دارید؟ آیا راه های مختلفی را تست کرده اید و هنوز به جواب نرسیده اید؟

برای حل مشکل خود کافیست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به پاسخ سوال های خود برسید.
در کنار مزیت ها و فواید بسیار زیاد ماشین ظرفشویی بعضی از اشکالات نیز وجود دارند که ذهن بیشتر استفاده کنندگان این محصول را مشغول کرده است.در این مقاله به بررسی یکی از مهم ترین موارد که کدر شدن ظرف ها پس از شستشو است می پردازیم:

سوالی که دسته ای از کاربران با آن مواجه هستند این است که با وجود رعایت کردن کلیه اصول و موارد در شستن ظروف ، باز پس از اتمام کار دستگاه اثر لک بر روی ظروف الاخصوص ظروف شیشه ای و کریستالی باقی می ماند و یا کدر می شود. سوالی که با دیدن این شرایط به وجود می آید این است که آیا مراجعه به نمایندگی در چنین شرایطی احتیاج است ؟؟(ماشین ظرفشویی)

باید این را بدانید که برای تاثیر گذاشتن قرص، پودر و یا کلیه مواد شستشو در ماشین ظرفشویی باید آبی که در ماشین ظرفشویی به جریان می افتد بسیار داغ باشد تا اثر دهی بهتری بر روی نحوه حل شدن مواد و شستن ظروف بگذارد. بهتر است دمای آب مصرف بین 60 تا 70 درجه سانتی گراد باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که ظروف را قبل از قرار دادن در دستگاه آبکشی نکنید و تنها باقی مانده مواد غذا را از روی آن پاک کنید. خیلی از کاربران به رسم قدیمی این کار را انجام می دهند که ما به این عزیزان به هیچ وجه انجام این عمل را پیشنهاد نمی کنیم و خواهان پرهیز کردن از این موضوع هستیم. زیرا در بعضی از شوینده ها ذرات سختی وجود دارند که برای سابیدن و بهتر شسته شدن ظروف کثیف طراحی شده اند، در صورتیکه ظرف ها قبل از چیده شدن در ماشین آبکشی شوند این ذرات سخت روی ظروف کارآیی خود را ندارند و نحوه عمکرد آن برای زدودن کثیفی کاهش می یابد.

برای اینکه دیگر پس از شستشو کدری و یا ماتی ظروف مشاهده نشود بهتر است از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت استفاده شود.
فیلترهای دستگاه بسته به میزان کارکرد ماشین نیاز است که هر چند ماه یک بار توسط سرویسکار و یا تعمیرکار تعویض شود اما شما هم برای بهتر شدن نحوه کار دستگاه می توانید پس از استفاده هر 3 یا 4 بار از آن فیلتر را جدا کرده و پس از شستشوی آن دوباره به حالت اولیه برگردانید. کثیفی و یا اتمام طول عمر فیلتر یکی از علل اصلی به شمار می آید و سبب افزایش هزینه ها می گردد، همچنین جرم گرفتن فیلترها موجب به وجود آمدن رسوب و کدر شدن ظروف بعد از شستشو می شود.

یکی از دلایل رایج کدرشدن و مات شدن ظروف پس از اتمام کار ماشین سخت بودن آب منطقه می باشد. در صورتیکه منطقه محل سکونت و یا کار شما دارای اشکال سختی آب است، از سیستم و قابلیت فیلترینگ آب استفاده کنید.

توصیه می شود که تمامیه شوینده های ظرفشویی خود را مانند قرص،جرمگیر، پودر و نمک از برند های اورجینال، با کیفیت و مرغوب تهیه کنید. با گسترگی این محصول در سال های اخیر سودجویان با تولید برندهای مشابه قلابی و یا وارد کردن نمونه تقلبی همان برند، این مشکلات را برای کاربران به وجود آورده اند.

این را بدانید که هر ارزانی بی حکمت نیست. برای صرفه جویی تنها چند تومان این ضرر بزرگ را به خود و دستگاهتان وارد نکنید چرا که در صورت استفاده از شوینده های متفرقه باعث از کار افتادن ماشین خود می شوید که این امر نه تنها از طول عمر ماشین شما می کاهد بلکه باعث هزینه های فراوان برای بازیابی ظرفشوییتان می گردد.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی,تعمیر ماشین ظرفشویی,تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی,تعمیر ماشین ظرف شویی سامسونگ,تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک

www.service-bartar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *