شماره تماس:

عیب‌ یابی لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی
27 فوریه, 2018 526 بازدید

عیب‌ یابی لباسشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

سرویس برتر: آیا ماشین لباسشویی به تعمیر نیاز دارد ؟ با دستورالعمل های قدم به قدم یک متخصص، ایرادات رایج این شوینده های لباس را بشناسید و آنها را عیب یابی و تعمیر کنید.

ماشین لباسشویی در واقع یک تشت بزرگ است که مداوماً با آب پر و خالی شده و بعد از شستشو با چرخش لباس ها را خشک می‌کند و دارای یک تجهیز برای همزنی محتویات به شکل یک همزن که در میان یک موتور بارگیری کننده از بالا و یا یک استوانه چرخان در یک موتور بارگیری کننده از بغل قرار دارد، می‌باشد.

چهار سیکلی که همه ماشین های لباسشویی اجرا می‌کنند شامل آبگیری، شستن، آبکشی و چرخش است. اگر چه این مراحل به نظر خیلی ابتدایی می‌رسند اما در موارد زیادی ممکن است به مشکل بخورند. بسیاری از این موارد ممکن است به سادگی برطرف شوند اما مواردی هم هستند که نیاز به کمک تعمیرکار دارند. قبل از کارکردن روی ماشین جهت تعمیر ماشین لباسشویی ، مطمئن شوید که از برق قطع شده باشد.

ماشین لباسشویی کار نمیکند.

اگر ماشین شستشو انجام نمی‌دهد و در هیچکدام از سیکل‌ها هیچ صدایی تولید نمی‌شود، ممکن است به ماشین برق نمی‌رسد. اگر ماشین لباسشویی هنگام کار متوقف شده و وارد سیکل بعدی نمیشود ممکن است محافظ اضافه بار آن فعال شده باشد. در اینصورت مقداری از بار ماشین لباسشویی کم کرده و صبر کنید که محافظ به صورت خودکار خود را ریست کند و در غیر اینصورت ماشین لباسشویی را از ابتدا شروع به کار بیاندازید.

۱- مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به برق متصل و روشن است. با استفاده از یک لامپ سالم، وسیله دیگر یا تستر ولتاژ،مطمئن شوید که پریزی که ماشین لباسشویی به آن وصل شده برق دارد. همچنین مطمئن باشید که در به صورت کامل بسته شده است. 2- اگر پریز برق ندارد مدار قطع کن یا فیوز متصل به آن را کنترل کنید. ۳- کابل برق را کنترل کنید کابل ماشین لباسشویی را از برق جدا کرده و شکستگی یا ساییدگی احتمالی روی آنرا بررسی کنید در صورت نیاز آنرا تعویض کنید. 4- در را باز کرده و سوییچ آنرا کنترل کنید. سوییچ را فشرده و آزاد کنید اگر کار نمیکند احتمالا شکسته است. سوییچ را جدا کرده، تست کنید و در صورت نیاز تعویض نمایید. ۵- اگر با همه کارهای ذکرشده بازهم ماشین لباسشویی کار نکرد احتمالا بخش کنترلی ماشین از کار افتاده است وبرای تعمیرماشین لباسشویی به تعمیرکار مراجعه کنید.

نکات حرفه ای برای کاربران خانگی.

عیب یابی ماشین لباسشویی: برای جلوگیری از بروز مشکلات در مورد ماشین لباسشویی، دستورالعمل های نگهداری را دقیقا اجرا کنید. میزان درست شوینده و همچنین درجه مناسب سختی آب را بکار برده و مطمئن شوید که جای آن تراز است و بار اضافی به آن وارد نکنید.

ماشین لباسشویی به درستی شستشو انجام نمی‌دهد.

اگر بعد از انجام هر یک از سیکل‌ها بقایایی شوینده ها بعد از شستشو روی لباس یا داخل لباسشویی باقی می‌ماند، ممکن است دلایل متعددی برای این مشکل وجود داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که به درستی از ماشین لباسشویی استفاده میکنید مثلاً مقدار مناسب صابون، نداشتن اضافه بار و سایر موارد را رعایت کرده‌اید. دستورالعمل سازنده را بررسی کنید. معمولا بار اضافه شدید منجر به عدم شستشوی ناقص می‌شود. اگر با رعایت همه این موارد مشکل حل نشد این احتمال وجود دارد که آب شستشو وارد محفظه نمیشود یا اینکه به درستی تخلیه نمیشود.

عیب یابی ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

۱- شیرهای ورودی را کنترل کنید. مطمئن شوید شیرهای آب ورودی که لوله های آب ماشین لباسشویی را تغذیه می‌کنند همیشه باز هستند. 2- مطمئن شوید لوله ها آب پیچ‌خوردگی ندارند. ۳- لوله های تخلیه را کنترل کنید که مطمئن شوید ماشین لباسشویی به درستی تخلیه می‌کند. گرفتگی لوله ها میتواند منجر به برگشت آب کثیف و باقی ماندن آن در مخزن شود. هر بار که ماشین لباسشویی را جهت استفاده بارگذاری می‌کنید مطمئن شوید که بعد از سیکل شستشو درست تخلیه می‌شود. ۴- مطمئن شوید که لوله ورودی آب سرد گرفتگی ندارد. شیر ورودی آنرا بسته و لوله را از ماشین جدا کنید. لوله را داخل یک سطل قرار داده و شیر را مجددا باز کنید. در اینصورت باید جریان پرفشار آب وجود داشته باشد. اگر اینطور نباشد ممکن است گرفتگی جزئی در لوله وجود داشته باشد. برای تشخیص این موضوع لوله را از شیر جدا کرده و با یک میله رفع گرفتگی نموده و دوباره امتحان کنید. اگر جریان آب همچنان ضعیف است دوباره لوله را تمیز کرده ویا جایگزین نمایید. ۵- اگر هیچ یک از این موارد مشکل را حل نکرد، برای تعمیر ماشین لباسشویی با یک تعمیرکار تماس بگیرید.