شماره تماس:

معایب جاروبرقی بدون کیسه

معایب جاروبرقی بدون کیسه
31 اکتبر, 2019 1282 بازدید

نمی توان وجود و ضرورت جاروبرقی را در خانه ها کتمان کرد. جاروبرقی یکی از بزرگترین اختراعاتی است که به کمک بشر آمده است. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری از تاریخچه و ساخت این دستگاه بدانید ، پس خواندن جاروبرقی چیست ؟ را از دست ندهید.
با قطعات جاروبرقی آشنا شده اید و می دانید یک جاروبرقی از چه قسمت و قطعاتی تشکیل شده است. امروز در این مقاله قصد داریم به موضوعی بپردازیم که بدون شک شما هم این پرسش را از خود کرده اید! معایب جاروبرقی بدون کیسه ، موضوعی است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد . همانطور که از معایب جاروبرقی بدون کیسه خواهیم گفت ، مزایای آن را هم با هم بررسی خواهیم کرد . اگر تصمیم به خرید جاروبرقی دارید بتوانید راحتر تصمیم بگیرید.

معایب جاروبرقی بدون کیسه

معایب جاروبرقی بدون کیسه

معایب جاروبرقی بدون کیسه

در راهنمای خرید جاروبرقی مواردی را که برای خرید یک جاروبرقی باید به آن توجه کنید را ذکر کردیم. شما می توانید با مطالعه آن دودلی های خرید یک جاروبرقی خوب را کنار گذاشته و با خیال راحت تصمیم نهایی خود را بگیرید. اما در مورد معایب جاروبرقی بدون کیسه و مزایای آن امروز بیشتر صحبت خواهیم کرد تا شناخت کاملتری از این موضوع داشته باشیم.

جاروبرقی کیسه دار

قبل از اینکه در مورد مزایا و معایب جاروبرقی بدون کیسه سخنی بگوییم ، بهتر است جاروبرقی های کیسه دار را بررسی کنیم و از مزایا و معایب این نوع جارو آگاهی لازم را پیدا کنیم.

مزایای جاروبرقی های کیسه دار

جاروبرقی های کیسه دار سابقه بیشتری دارند و فقط این نوع جاروبرقی وجود داشت. زباله ها به یک پاکت کاغذی و یا پارچه ای انتقال داده می شود و در صورت پر شدن آن را تخلیه می کنیم. از مزایای این نوع جاروبرقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهداشتی بودن

جاروبرقی هایی که دارای پاکت یا کیسه هستند را می توان بهداشتی تر دانست. دلایلی چون:

 • کیسه جارو برقی چون دارای درپوش می باشد تعویض و نخلیه کردن آن بسیار راحت تر است.
 • فیلتر موجود در این نوع جاروبرقی به تمیز کردن و شستن مداوم و همیشگی نیاز ندارد. اما در جاروبرقی های مخزن دار باید مرتب این فیلتر تمیز شود.

ضد آلرژی

بخاطر اینکه پاکت های جاروبرقی از بسته بندی و مهر وموم خوبی برخوردار هستند. و همچنین هوابندی شده اند مثل یک فیلتر قوی در جاروبرقی کار می کنند.به دلیل اینکه کامل بسته هستند، گرد و خاک و آشغال در آن باقی مانده و راهی برای خروج آنها وجود ندارد.به همین علت مواد آلرژی زا نمی تواند به هوا بازگردد و از نظر سلامتی و بهداشت برای افرادی که مستعد آلرژی هستند و آلرژی دارند گزینه ی خوبی است.

سازگاری بیشتر با فیلتر هپا

در دو نوع جاروبرقی از فیلتر هپا استفاده می شود. اما جاروبرقی های دارای پاکت با فیلتر های هپا سازگاری بیشتر و بهتری دارند.از این نوع فیلتر برای جذب بیشتر ذرات آلاینده استفاده می شود. این فیلترها می توانند 99.97 % ذرات آلرژی زا و آلاینده های موجود در هوا را جذب کنند.

مراقبت و نگهداری کمتر

جاروبرقی های کیسه دار نسبت به جاروبرقی های بدون کیسه مراقبت و نگهداری کمتری نیاز دارند. این مزیت به دلیل وجود کیسه های آنهاست که معمولا از مخزن جاروبرقی بزرگتر هستند.به همین دلیل است که دیر به دیر پرشده و نیاز به عوض کردن سریع آنها نیست. همچنین از فیلتر این نوع جارو زمان زیادی می توان بدون رسیدگی استفاده کرد.
و نیز اینگونه کیسه ها قابل بازیافت نیستند و اصولا قابل تجزیه می باشند.

معایب جاروبرقی های کیسه دار

 • امکان خراب شدن کیسه ها وجود دارد.
 • شارژ کردن کیسه های جارو که خود با صرف هزینه همراه است.
 • اگر جاروبرقی شما از نوع قدیمی باشد، پیدا کردن کیسه آن سخت تر خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر از کیسه جاروبرقی و انواع آن خواندن پاکت جاروبرقی را در – سرویس برتر -از دست ندهید.

جاروبرقی بدون کیسه

این نوع جاروبرقی هم مانند هر دستگاه دیگری دارای مزایا و معایبی می باشد. با هم آنها را بررسی می کنیم.

مزایای جاروبرقی های بدون کیسه

قبل از اینکه به معایب جاروبرقی های بدون کیسه بپردازیم، بهتر است مزایای آنها را اول بررسی کنیم.

 • تخلیه و تمیز کردن آشغال و گرد و حاک در این جاروبرقی ها آسانتر و راحت تر می باشد.
 • این نوع جاروبرقی ها دارای هزینه برای خرید پاکت یا کیسه نیستند.می توان سال های سال بدون نیاز به کیسه از آن استفاده کرد.
 •  از زباله های این مدل جاروبرقی می توان برای کود باغچه استفاده کرد. اما فراموش نکنید که گرد و خاک ها در حال حاضر دارای مواد نایلونی می باشند. این نوع نایلون ها برای ساخت فرش بکار می رود. این مواد مصنوعی برای کود باغچه ها مضر می باشد.
 • مخزن جاروبرقی های بدون کیسه بیشتر مواقع شفاف می باشند.این شفافیت دارای مزایایی است :
 1. با شفاف بودن این مخزن می توان خالی یا پر بودن را به خوبی تشخیص داد. در مواقع لزوم آن را خالی کرد.
 2. اگر شی به اشتباه وارد مخزن شود به راحتی قابل مشاهده است . و نیز می توان آن را به راحتی از مخزن خارج کرد.
 3. خوب کار کردن مخزن از نشانه های عملکرد خوب جاروبرقی است. که با نگاه به آن می توان از درست کار کردن دستگاه مطمئن شد.
 • جاروبرقی های بدون کیسه چون دارای کیسه نیستند پس نیازی به دور ریختن ندارند. این مزیت کمک به محیط زیست است.
 • در مدل های جدیدتر جاروبرقی بدون کیسه ، مجهز به فشرده کردن گرد و خاک و یا کمپرسور می باشند. با دارا بودن این قابلیت گرد و غبار فشرده تر شده و سه برابر بیشتر از مدل های ساده آن مخزن ظرفیت دارد . این امر باعث می شود که تخلیه کردن مخزن دیرتر انجام شود.

معایب جاروبرقی بدون کیسه

بهداشت کمتر

جاروبرقی بدون کیسه از بهداشت کمتری برخوردار است. این موضوع به این دلیل است در جاروبرقی های کیسه دار ، پس از پر شدن کیسه به راحتی دور انداخته می شوند. در جاروبرقی بدون کیسه زمانی که مخزن آنها را تمیز می کنیم ذرات آلاینده در محیط پخش می شوند.

مراقبت و نگهداری بیشتر

در این نوع جاروبرقی های بدون کیسه هم فیلتر وجود دارد. فیلتر اصلی در آنها به تمیزی و نظافت بیشتر و تعویض نیاز دارد. فیلترها عملکرد بهتری در جاروبرقی کیسه دار هستند.

آلرژی زا

از دیگر معایب جاروبرقی بدون کیسه آلزژی زا بودن آن است.اگر از کسانی هستید که مستعد آلرژی و یا اینکه آلرژی دارید ، از این نوع استفاده نکنید. آلاینده ها و مواد آلرژی زا در مخزن می مانند و در زمانی که مخزن را خالی می کنید دچار مشکل خواهید شد.

جاروبرقی از هر نوعی که باشد نیاز به تعمیر دارد. شما در گروه – سرویس برتر – می توانید  سرویس و تعمیر جاروبرقی خود را به راحتی در دست کارشناسان و تعمیر کاران خبره ما در این زمینه بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *