شماره تماس:

نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی
22 ژانویه, 2018 563 بازدید

نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی

مجموعه سرویس برتر با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد و آموزش دیده در ارتباط با تعمیرات کلیه محصولات ال جی جزء قدیمی ترین ها در این عرصه می باشد . مفتخر هستیم با استفاده از تجربیات و قوانین مدیریت و رضایتمندی مشتری در این عرصه بهترین باشیم.

تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی

مراحل از تماس تا رفع عیب ساید بای ساید ال جی ( عیب یابی ساید بای ساید ال جی)

1 : ابتدا با نزدیکترین شعبه  تعمیرگاه و نمایندگی مجاز یخچال ساید بای ساید ال جی خود در زیر تماس حاصل فرمایید .

2 : در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا رفع عیب شود .

3 : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار ساید بای ساید ال جی ) به محل شما اعزام میگردد .

4 : تمامی خدمات مجموعه سرویس برتر دارای یکسال ضمانتنامه رسمی میباشد .

مشکلات متداول تعمیرات ساید بای ساید ال جی
 

بیشترین مشکل متداولی که مشتریان مجموعه سرویس برتر در ارتباط با تعمیرات ساید بای ساید ال جی با آن مواجه شده اند عدم داشتن سرما و برودت در این محصول میباشد ، همچنین عوامل دیگر همچون :

 1. ساید بای ساید ال جی صدای زیاد میدهد .

 2. ساید بای ساید ال جی یکسره کار میکند .

 3. لاستیک دور درب ساید بای ساید ال جی خراب شده است .

 4. موتور ساید بای ساید ال جی داغ کرده است .

 5. فریزر ال جی منجمد نمیکند .

 6. یخچال فریزر ال جی برفک میزند ( دیفراست نمیکند ) .

 7. فن ساید بای ساید ال جی کار نمیکند .

 8. ساید بای ساید ال جی روشن نمیشود .

 9. موتور ساید بای ساید ال جی کار نمیکند .

 10. صفحه دیجیتالی ساید بای ساید ال جی خراب شده است .

 11. برد الکترونیکی ساید بای ساید ال جی خراب شده است .

 12. سنسور ساید بای ساید ال جی عمل نمیکند .

 

خدمات یخچال ساید بای ساید ال جی

 • تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

 • تعویض کمپرسور ساید بای ساید ال جی

 • تعویض فن کندانسور یخچال ساید بای ساید ال جی

 • تعویض فن داخلی یخچال ساید بای ساید ال جی

 • نشتی گیری اواپراتور یخچال ساید بای ساید ال جی 

 • شارژگاز یخچال ساید بای ساید ال جی 

 • تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی

 • تعویض شیر برقی یخچال ساید بای ساید ال جی 

 • تعویض دمپر یخساز ال جی 

 • تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید ال جی 

 • تعویض ترموفیوز ساید بای ساید ال جی 

 • تعویض و تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید ال جی 

 • تعمیر یا تعویض برد اینورتر ال جی 

 • شستشوی مدار گاز ال جی 

 • سرویس سالیانه کندانسور ال جی

 • رگلاژ درب یخچال ساید بای ساید ال جی

 • باز و بسته کردن درب ساید بای ساید ال جی جهت جابه جایی

 • تعویض زبانه درب بار ساید بای ساید ال جی
   

تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید ال جی

نکاتی مهم از ساید بای ساید ال جی

 1.  ساید بای ساید ال جی از اجزای مکانیکی ( کمپرسور ، کندانسور ، فیلتر درایر ، اواپراتور ، کاپیلاری تیوب ( لوله مویی ) ) و الکتریکی ( موتور الکتریکی ، ترموستات ، رله استارت ، اورلود ) تشکیل شده است.

 2. هنگام استفاده از یخچال فریزر بوش حتما از محافظ برق استفاده نمایید .

 3. برای شروع بکار ساید بای ساید ال جی پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی  (مثلا شماره 4 قرار دهید و بگذارید یخچال حداقل 3 ساعت خالی و با در بسته کارکند تا برودت به حد لازم برسد ) .

 4. قرار دادن یخچال یا فریزر ال جی در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا از قبیل :اجاق گاز،آبگرمکن،شوفاژ و همچنین تابش نور مستقیم نور آفتاب مصرف انرژی آن را افزایش می دهد.

 5. حداقل 2 سانتی متر پیرامون یخچال فاصله داشته باشد ، فضای پشت یخچال و فریزر ال جی برای گردش هوا باید حداقل به اندازه 20 سانتی متر باز باشد ضمنا لازم است لوله های پشت یخچال فریزر بوش حداقل سالی دوبار گردگیری شود این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله ها خواهد شد ، لاستیکهای درب را بازدید نمایید تا خراب نشده باشد زیرا باعث جذب گرما و کاهش برودت میشود .

 6. از گذاشتن مواد غذایی گرم داخل ساید بای ساید ال جی و بدون درپوش ، مخصوصا مایعات پرهیز کنید .

 7. برای تمیز کردن ساید بای ساید ال جی حتما از برق بکشید و ضمنا بعد از جابه جایی حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید .

 8. در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید ترموستات ساید بای ساید ال جی را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند .

نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی

مجموعه سرویس برتر نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی با بیش از نیم قرن تجربه و تکنسینهای متعهد ، مجرب و دوره دیده ( تعمیرکار یخچال ساید بای ساید ال جی ) در زمینه تعمیرات یخچال ساید بای ساید ال جی مفتخر است ، تعمیرات انواع یخچال ساید بای ساید ال جی را ، سراسر تهران در محل تعمیر نماید .

توجه : همشهری عزیز دقت فرمایید : طبق نظر سنجی که از مشتریان مجموعه سرویس برتر به وجود آمده ، پیرو نارضایتی آنها از تعمیرکاران غیر مجاز ، حتما در رابطه با تعمیرات ساید بای ساید ال جی به شرکتهای معتبر مراجعه فرمایید ، در زیر به چند نمونه از نارضایتی ها میپردازیم :

 • یخساز یخچال ساید بای ساید ال جی به درستی تعمیر نشده است و هنوز یخ تولید نمیکند و آبریزی دارد .

 • برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید ال جی به خوبی تعمیر نشده است و تعمیرکار اقدام به تعویض و یا تعمیر برد الکترونیکی نموده است با اینکه برد الکترونیکی کاملا سالم است و مشکل از جای دیگری میباشد .

 • یخچالهای ساید بای ساید ال جی معمولا دارای چندین برد الکترونیکی میباشد ، که یکی از آنها برد اصلی است ولی متاشسفانه به دلیل عدم آگاهی تکنسین ، برد اصلی پیدا نشده و یا برد دیگری تعمیر گردیده است .

 • تعویض لاستیک یخچال ساید بای ساید ال جی تخصص میخواهد .

نحوه نصب و تعویض فیلتر بیرونی تصفیه آب یخچال ساید بای ساید ال جی

1 : در ابتدا شیر ورودی آب یخچال ساید بای ساید ال جی را ببندید .

2 : در صورتیکه قبلا فیلتر بیرونی داشته اید واشر به رنگ قرمز را با انگشت شصت گرفته و سپس دو سر لوله را بیرون بکشید و در غیر این صورت لوله را با قیچی برش دهید .

3 : فیتینگها را داخل قرار دهید و محکم کنید .

4 : لوله ای که از شیر آب آمده را داخل سمت راست فیلتر تصفیه آب وارد کنید و سپس شیر آب را باز کنید و یک ظرف بزرگ زیر آن قرار دهید تا آب سیاه ناشی از کربن داخل فیلتر از آن خارج شود و مجددا شیر آب را بسته و این کار را در سمت چپ فیلتر تکرار نمایید .

5 : در نهایت شیر آب را باز کنید .

6 : این نکته را در نظر داشته باشید بعد از تعویض فیلتر تصفیه آب بیرونی یا داخلی یخچال ساید بای ساید ال جی چراغ تعویض فیلتر روشن میشود و برای از بین بردن این آلارم یخچال ساید بای ساید شما نیاز به ریست دارد .

نحوه ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

دکمه ( ice type و child lock ) یا دکمه ( ice water ) یا دکمه ( alarm ) یا دکمه ( reset ) را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست انجام گردد ، توجه داشته باشید در مدلهای مختلف دکمه ها به نامهای متفاوتی می باشند که در بالا عنوان شد .

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

قابل ذکر است زمان تعویض بر حسب معیار کیفیت و اورجینال بودن فیلتر یخچال ملاک می باشد ، فیلترهای مرسوم و موجود در بازار  دارای 6 ماه تاریخ مصرف میباشد .

اما تمامی فیلترهای تصفیه یخچال ساید بای ساید ال جی که توسط تکنسینهای مجموعه سرویس برتر تعویض میشود دارای یکسال ضمانت تعویض است و ضمنا تا دو سال نیاز به تعویض ندارد .

کمپرسور ساید بای ساید ال جی

کمپرسور ساید بای ساید ال جی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل گردیده است که هر دو قسمت درون پوسته ای فولادی قرار دارند .

قسمت الکتریکی در اغلب یخچالهای ال جی یک الکتروموتور از نوع آسنکرون میباشد که وظیفه به حرکت در آوردن قسمت مکانیکی را به عهده دارد .

قسمت مکانیکی در کمپرسورهای یخچال ال جی شامل سیلندریست که پیستون آن توسط هسته موتور الکتریکی به حرکت در می آید .

اواپراتور ساید بای ساید ال جی

کمپرسور وظیفه گردش گاز فریون را درون کانالهای اواپراتور بر عهده دارد . که در نتیجه گردش گاز در کانالها و به خاطر خاصیت گاز فریون باعث خنک شدن اواپراتور و در نتیجه خنک شدن یخچال میشود .

کندانسور ساید بای ساید ال جی

وقتی کمپرسور شروع به کار میکند بعد از چند دقیقه گرم میشود که وظیفه کندانسور خنک کردن گاز خارج شده از کمپرسور میباشد . در نتیجه این کار دمای کمپرسور نیز کاهش میابد ( کندانسور نقش رادیاتور اتوموبیل را ایفا میکند  )

لوله مویی ساید بای ساید ال جی

لوله مویی اصلی ترین وظیفه را در سیکل تبرید دارد که موجب افت فشار مبرد در سیکل تبرید میشود که باعث میشود فریون به نقطه جوش برسد .

شارژگاز ساید بای ساید ال جی

در یخچالهای اولیه از گاز آمونیاک به عنوان گاز مبرد استفاده میشود ، اما به علت عوارض ناگوار آن در تماس با بدن انسان ، ترکیب شدن حالت مرطوب آن با مس و آلومینیم ، و نیز خاصیت انفجاری اش ، رفته رفته گاز فریون به جای آن استفاده گشت . در یخچالهای رایج امروز معمولا از فریون 12 با ترکیب CCI2F2 استفاده میشود که گازی بی بو است و حتی در صورت ترکیب شدن با رطوبت موجب خوردگی فلزات نمی شود . همچنین فریون قابل اشتعال نیست .از معایب استفاده از فریون در یخچالها میتوان به حجم زیاد آنها در مقایسه با آمونیاک و تخریب لایه اوزون و ایجاد اثر گلخانه ای اشاره کرد .با توجه به معایب تلاشهایی برای یافتن گازهای جایگزین فریون به عمل آمده که گاز جدیدی به نام R134 حاصل آن است .

شارژ گاز ساید بای ساید ال جی

هزینه شارژ گاز ساید بای ساید ال جی

شارژ گاز ساید بای ساید ال جی در منزل

نحوه شارژ گاز ساید بای ساید ال جی