شماره تماس:

نصب و سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی
11 ژوئن, 2019 800 بازدید

قبل از فرا رسیدن فصل گرمای طاقت فرسای تابستان انجام سرویس کولر آبی از الزامات می باشد . زیرا سرویس کولر آبی بر روی کارکرد کولر تاثیر مستقیم دارد . برای خنک سازی در فصل گرما استفاده از کولر گازی گزینه مناسبی است ، اما در نهایت با مصرف بالای برق ، هزینه زیادی را بابت قبض برق باید پرداخت نمایید . به همین دلیل بسیاری از افراد از کولر آبی استفاده می کنند . امکان تنظیم دما و درجه در کولر آبی وجود ندارد ، به منظور صرفه جویی در مصرف کولر آبی می توانید در ساعاتی از شبانه روز آن را خاموش کنید .

در بعضی مواقع به دلیل شدت گرمای طاقت فرسا امکان خاموش کردن کولر آبی وجود ندارد و همین موضوع باعث می شود ، سرویس کولر آبی ضرورت پیدا کند . در این مطلب اطلاعاتی را در مورد نحوه سرویس کولر آبی در اختیار شما قرار داده ایم ، با ما همراه باشید …

سرویس کولر آبی

نصب و سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی یکی از خدماتی است که توسط مجموعه سرویس برتر ارائه می شود و متقاضی زیادی دارد . یکی از دلایل درخواست سرویس کولر آبی از سوی متقاضیان گرم شدن هوا می باشد . سرویس کولر آبی از آن دسته کارهایی است که با سلامت ، بهداشت و رفاه خانواده ها ارتباط مستقیم دارد . عدم توجه به سرویس کولر آبی باعث افزایش هزینه آب و برق مصرفی می شود ، علاوه بر افزایش هزینه آب و برق ، مشکلات تنفسی را تشدید می کند . با چند راهنمای ساده می توان سرویس کولر آبی را براحتی انجام داد .

آموزش سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود ، به خصوص اگر قصد تعویض قطعات آن را داشته باشید . بنابراین اگر تجربه ای در زمینه سرویس کولر آبی ندارید  بهتر است با شرکت های خدماتی تماس حاصل فرمایید . سرویس کولر آبی یک کار تخصصی است . در صورتی که آموزش سرویس کولر آبی را گذرانده اید ، می توانید به تنهایی تمام مراحل سرویس را انجام دهید .

کولر آبی از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

قبل از اینکه سرویس کولر آبی را انجام دهید بهتر است با اجزاء و قطعات آن آشنا شوید ، کولر آبی از دو بخش اصلی تشکیل شده است ، گردش آب و گردش هوا . موتور وظیفه گردش آب و هوا را به طور جداگانه برعهده دارد . گردش آب با پمپ و گردش هوا با دینام انجام می گردد . به طور کلی قطعات کولر آبی به سه قسمت اصلی تقسیم می شود :

 • الکتریکی : شامل موتور کولر، پمپ آب و کلید قطع و وصل جریان برق
 • مکانیکی : شامل تسمه ، شناور و توربین هوا
 • ثابت : شامل دریچه ‌ها ، بدنه و پوشال‌ ها ، شیر تخلیه و شبکه‌ ی آبرسانی

هزینه سرویس کولر آبی

هزینه نصب ، تعمیر و سرویس کولر آبی نسبت به کولر گازی کمتر می باشد . به دلیل راحت بودن روش کار با کولر بیشتر مردم از کولر آبی استفاده می کنند و هرساله خودشان اقدام به سرویس کولر آبی می کنند . هنگام سرویس کولر آبی باید از وسایل مناسب و استاندارد استفاده نمایید . هزینه سرویس کولر آبی با توجه به محل نصب کولر ، سهولت دسترسی به کولر و… تعیین می شود . سرویس کولر آبی توسط سرویس برتر شامل موارد زیر می شود :

 • تعویض پوشال کولر آبی در صورت لزوم
 • چکاپ کلید و سیستم برق رسانی
 • پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشو
 • سرویس حلزونی و فولی ها
 • خاک گیری کانال های کولر
 • بررسی چکه کردن کولر و رفع آن
 • روغن کاری یاتاقان ها
 • شستشوی پمپ آب
 • رگلاژ تسمه

مراحل سرویس کولر آبی

 1. قبل از هر چیزی برق کولر را قطع کنید
 2. بهتر است پوشال را هر ساله تعویض کنید
 3. برزنت های مخدوش و سوراخ دار باید تعویض شود
 4. قطعات مکانیکی کنترل و محل اتصال محور توربین هوا به بولبرینگ را روغن کاری کنید
 5. تشتک تحتانی را تمیز کرده و از سالم بودن مسیر آب مطمئن شوید
 6. تسمه گرداننده موتور را تنظیم کنید شاید تسمه نیاز به تعویض داشته باشد
 7. لقی موتور را با یک واشر تنظیم کنید
 8. یاتاقان ها را از نظر کارایی و روغن کاری چک کنید.
 9. نصب سایه بان کولر آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *