شماره تماس:

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

علت بوی بد ماشین ظرفشویی
7 نوامبر, 2019 1745 بازدید

در بعضی مواقع پیش می آید وقتی به سراغ ماشین ظرفشویی می روید و ظرفها را خارج کنید، با بوی بدی روبرو می شوید. آیا علت بوی بد ، ماشین ظرفشویی است؟ از ظرفهای  داخل ماشین بویی شبیه تخم مرغ و یا ماهی فاسد شده به مشمام می رسد. خیالتان راحت باشید نیازی ندارید برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود نگران نباشید.
سرویس برتر علت بوی بد ماشین ظرفشویی را با شما به اشتراک می گذارد. اگر ماشین ظرفشویی شما دچار چنین مشکلی شد با بوزدایی ماشین ظرفشویی می توانید آن را برطرف کنید.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

آشنایی با علت بوی بد ماشین ظرفشویی

با علت بو ی بد ماشین ظرفشویی و راهکارها و هچنین بوزدایی ماشین ظرفشویی برای رفع این مشکل آشنا می شویم. لازم است موارد زیر را انجام دهید تا از این بوی بد و وحشتناک رهایی یابید.

 • فیلتر ماشین ظرفشویی

از علت های شایع بوی بد ماشین ظرفشویی می تواند مربوط به فیلتر تخلیه آن باشد. مانده و ذرات غدا در فیلتر جمع می شوند و بو می گیرند. کار نکردن با ماشین ظرفشویی این بو را تشدید می کند. باید برای تمیز کردن فیلتر مراحل زیر را انجام دهید:

 • فیلتری که در کف ماشین قرار دارد و به شکلی استوانه ای است را پیدا کنید.
 • با چرخاندن می توانید به راحتی فیلتر را باز کنید.
 • فیلتر را با استفاده از فرچه با آب گرم و مواد شوینده بشویید.
 • پس از تمیز کردن آن را در جای خود قرار دهید.
 • واشر دور درب

امکان اینکه بین واشر درب ماشین ظرفشویی چربی و رطوبت بگیرد وجود دارد. نیاز است که واشر را تمیز کنید. در بیشتر مدل های ظرفشویی واشرهای بکار رفته شده به آسانی جدا می شوند. آنها را خارج کنید و خوب بشویید.دقت کنید واشر را به خوبی در جای خود نصب کنید. اگر واشر خوب نصب نشود، باعث نشتی و ضعف کارایی ظرفشویی خواهد شد.
هر چند وقت یکبار لازم است واشر را چک کنید. با بررسی آن از تمیز بودن اطمینان پیدا کنید . در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

 • بدنه داخلی

چربی و کثیفی های ظرفها به گذشت زمان به دیواره و بدنه داخلی دستگاه سرایت می کند. این خود یکی از علتهای بوی بد ماشین ظرفشویی است.باید آنجا را تمیز کنید.
برای اینکار باید سینی های چیدمان ظرفها را کلا خارج کنید. سینی و سبدها را بخوبی بشویید. بدنه داخلی دستگاه را با اسفنج و مواد شوینده شسته و خشک نمایید.

 • بازوهای آبپاش

بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر ذارات غذا به بازوی آبپاش نفوذ کنند ، کیفیت تمیز کردن ظروف توسط ماشین پایین می آید. وجود ذرات و تکه ای غذا می تواند علت بوی بد ماشین ظرفشویی شما نیز باشد.

 • با توجه به نوع ماشین ظرفشویی خود هر تعداد که بازوی آبپاش وجود دارد، آنها را جدا کنید.بازوهای آبپاش را با اسفنج و مواد شوینده از ذرات پاک کنید.
 • محل عبور جریان آب را در بازوها چک کنید تا مسدود نباشند.
 • پس از تست و مسدود نبودن آبپاش ها ، آنها را سر جای خود قرار دهید.
 • شیلنگ تخلیه

علت بوی بد ماشین ظرفشویی را می توانید در شیلنگ تخلیه پیدا کنید. مسدود شدن و جرم گرفتن شیلنگ تخلیه،از دلایل بوی بد است. همچنین اگر شیلنگ تخلیه به خوبی در جای خود نصب نشده باشد، آبهای کثیف را به سمت دستگاه برمی گرداند.
شیلنگ تخلیه در پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد. برای دسترسی به آن، ماشین را به جلو بکشید. با بررسی کردن شیلنگ از مسدود نبودن و یا خم نشدن آن مطمئن شوید.
خم کردن شیلنگ به سمت بالا و وصل کردن آن به سیفون ظرفشویی می تواند مانع از برگشت آب به داخل دستگاه باشد.

بوزدایی ماشین ظرفشویی

علت بوی بد ماشین ظرفشویی و کارهایی را که باید انجام دهیم را ، دانستیم. بوزدایی ماشین ظرفشویی می تواند شما را از شر بوی بد نجات دهد. – سرویس برتر – راهکارهایی را برای شما در نظر گرفته است. با آنها آشنا می شویم.

بوزدایی ماشین ظرفشویی

بوزدایی ماشین ظرفشویی

 • پاک کردن ظروف

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر میکنید، نیازی نیست که ظرفهای کثیف را تمیز کنند، سخت در اشتباهید. قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی با دستمال آنها را تمیز کنید. وجود ذرات و پسماندهای غذا باعث می شود این ذرات داخل فیلنر و کف و دیگر قطعات گیر کنند.
علاوه براینکه بازدهی و عملکرد دستگاه را پایین می آورد. علت بوی بد ماشین ظرفشویی نیز می شود.حتما ظروف را قبل از گذاشتن داخل ظرفشویی از ذرات غذا پاک کنید.

 • استفاده از مرکبات

برای بوزدایی ماشین لباسشویی خود ، می توانید از مرکبات کمک بگیرید. استفاده از لیمو می تواند مفید باشد. دو عدد لیمو را از وسط نصف کنید.داخلی ظرفی بگذارید. یک لیوان آب هم در کنار آن در قفسه پایین ظرفشویی بگذارید. دستگاه را روشن کنید.زمانی که لیموها در ظرفشویی گرم شوند، عمل پاکسازی و از بین رفتن بوها انجام می شود.
یادتان باشد ماشین باید خالی باشد.

 • سرکه

یک فنجان سرکه سفید را همراه با لیوان در قفسه پایین دستگاه قرار دهید. ظرفشویی را روشن کنید. وجود سرکه باعث از بین رفتن بوی بد ماشین ظرفشویی می شود.

بوزدایی ماشین ظرفشویی

 • جوش شیرین

لیمو شیرین را می توانید جایگزین لیمو و سرکه کنید. مقداری لیمو شیرین را کف ماشین بریزید. سپس آن را روشن کنید. جوش شیرین هم می تواند در بو زدایی ماشین ظرفشویی تاثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *