شماره تماس:

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

علت خاموش شدن ناگهانی کولرگازی
28 اکتبر, 2019 1033 بازدید

کولر گازی از وسایلی است که هم در فصل گرما و هم در روزهای سرد از آن استفاده می کنیم. خاموش شدن ناگهانی کولر گازی از مشکلاتی است که برای کولر گازی اتفاق می افتد. علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی یا همان اسپیلت را باهم بررسی خواهیم کرد . اگر دستگاه شما دچار چنین مشکلی شد ، شما با آگاهی از علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می توانید در تعمیر آن نقش مهمی داشته باشید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولرگازی

علت خاموش شدن ناگهانی کولرگازی

 

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

زمانی که کولر گازی یا اسپیلت شما در حین کار ناگهان خاموش شود می تواند دلایل متعددی داشته باشد.  شما با اگاهی و همراهی با – سرویس برتر – با دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپیلت آشنا می شوید و در صورت نیاز می توانید از تعمیرکاران و متخصصصین در این زمینه کمک بخواهید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ( اسپیلت )

 • برق کشی
 • برد کولر گازی
 • خرابی کمپرسور ( موتور )
 • خرابی ترموستات
 • فیلتر
 • خرابی اورلود
 • رله استارت
 • عدم سرویس به موقع

برقی کشی

اولین بررسی که در علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی باید انجام داد، اتصالات و سیم کشی مربوط به ساختمان یا خود کولر گازی است.  ولت برق مورد نیاز کولرگازی 220 می باشد .با اتصال در سیستم برق کشی با فرمان برد کولر گازی خاموش می شود.
وقتی برق خانه یا محل کار را بررسی کردید. مشکلی در سیم کشی برق آن وجود نداشت برق دستگاه را چک کنید. با مولتی متر برق ورودی کولر گازی خود را چک کنید.

برد کولر گازی

برد اسپیلت تمام فرمان و اطلاعات لازم را به دیگر قسمت های دستگاه می رساند. زمانی که به برد دستگاه ضربه وارد شود یا اینکه گرد و غبار گرفته و کثیف باشد دچار مشکل می شود. در بعضی مواقع به علت سوختن یکی از قطعات آن مانند خازن ، مدارها و … و یا به علت فرسودگی نمی تواند اطلاعات را به درستی به قسمت های مختلف اسپیلت دهد. با ارسال اطلاعات ناقص و غلط کولر را خاموش می کند.
به دلیل حساسیت و مهم بودن این قطعه در صورت هر گونه مشکلی برای تعمیر کولر گازی خود با افراد متخصص تماس بگیرید.

خرابی کمپرسور ( موتور )

وظیفه ای که کمپرسور به عهده دارد استارت کولر گازی است. بطور معمول زمانی که میخواهید دستگاه خود را روشن کنید ، اگر مشکل از کمپرسور باشد، کولر با صدایی همراه است و البته بدون صدا هم این اتفاق می افتد و بعد از چند ثانیه کولر خاموش می شود. این مشکلات می تواند از خرابی کمپرسور باشد.
علت هایی که باعث خراب شدن کمپرسور می شود را می توان دلایل زیر دانست:

 • سوختن یا خرابی خازن
 • نامناسبی مقدار مبرد
 • مشکلات و اتصالات برقی
 • ضربه خوردن کمپرسور
 • مشکلات مکانیکی خازن و…

خرابی ترموستات

از دیگر علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ، خرابی ترموستات را می توان نام برد. تنظیم دمای محیط و اعلام کردن خاموشی و روشنی  دستگاه به برد را انجام می دهد.
با مشکل پیدا کردن ترموستات اطلاعات دقیق و کاملی به برد فرستاده نمی شود. همین علت باعث می شود کولر گازی در هر زمان و بدون دلیل خاموش شود. برای تست ترموستات می توانید دو راه را انجام دهید:

 1. یک ترموستات سالم را جایگزین ترموستات فعلی دستگاه کنید. با اینکار نتیجه مشخص می شود.
 2. با استفاده از آمپرمتر ، میزان آمپر ترموستات را اندازه گیری کنید. سیم های متصل به ترموستات را نیز چک کنید.

فیلتر

فیلترهای موجود در اسپیلت محیط را از از آلودگی و گرد و غبار پاک می کند.زمانی که کثیف شود باعث مسدود شدن جریان هوا در کانال های هوا می شود. این اتفاق سبب می شود که کولر محیط را دیرتر گرم یا سرد کند.( با توجه به حالت گرم کردن یا سرد کردن کولر گازی ).
با ایجاد شدن این مشکلات در اسپیلت:
1- کولر گازی خاموش می شود و از کار می افتد.
2- باعث بیش از حد گرم شدن کولر شده و باعث قطع شدن جریان برق می شود.

خرابی اورلود

از ذیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی خراب شدن اورلود می تواند باشد. این قطعه جریانات عادی موتور را کنترل می کند. اورلود زمانی که حساس شود به جریانات عادی موتور هم واکنش نشان داده و کمپرسور را از کار می اندازد.
با استفاده از یک آمپرمتر اورلود را چک کنید . آمپرمتر را در مدارقرار دهید. اورلود با اینکار از جریان خارج می شود . در این حالت اگر کمپرسور کار کند اورلود مشکل دارد و باید تعمیر و یا تعویض شود.

رله استارت

خراب بودن رله استارت از دیگر علت های خاموش شدن ناگهانی کولر گازی است. این مشکل از شایع ترین مشکلاتی است که برای کولر گازی اتفاق می افتد. زمانی که رله استارت مشکل داشته باشد، کولر گازی روشن نمی شود . اگر هم روشن شود سریع خاموش می شود.
برای چک کردن رله استارت ، می توانید شستی اورلود را فشار دهید. آن را رها کنید، اگر کمپرسور شروع به کار کرد نشانه ی این است که رله استارت اسپیلت خراب است . در این صورت می توانید با تماس گرفتن با نمایندگی و تعمیرگاه مجاز از خدمات آنمان توسط متخصصین کارآمد و حرفه ای بهره مند شوید.

عدم سرویس به موقع

با سرویس به موقع کولر گازی یا اسپیلت می توانید از مشکلاتی که برای دستگاه شما پیش می آید جلوگیری کنید. اگر کولر گازی را خود را به موقع سرویس نکنید خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می تواند از پیامدهای آن باشد.
اکر کولرگازی شما از دوحالت گرم و سرد برخوردار است، بهتر است هر 6 ماه با تغییر فصل و حالت دستگاه خود آن را سرویس کنید. با انجام سرویس به موقع با کمک گرفتن از – سرویس برتر – مشکلاتی را که ممکن است برای اسپیلت شما پیش بیاید برطرف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31