شماره تماس:

علت آبریزی ماشین ظرفشویی

علبت آبریزی ماشین ظرفشویی
17 سپتامبر, 2019 1613 بازدید

از دردسرهای بزرگی که می تواند در آشپزخانه پیش بیاد نشتی ماشین ظرفشویی است. دوست داریم زودتر  علت آبریزی  ماشین ظرفشویی را بدانیم نا خرابکاری بیشتری به بار نیاورده است.
چکه کردن هر چیزی هر چند کم آرامش را سلب می کند .ظرفشویی که جای خود را دارد.نگران هزینه ای می شویم که برای آن خرج کرده ایم و فکر شستن ظرفها ی تلنبار شده از طرفی دیگر ذهنمان را در گیر می کند.
در این قسمت علت آبریزی ماشین ظرفشویی که می تواند آبریزی درب ظرفشویی و یا علت آبریزی زیر ماشین ظرفشویی راشامل شود بررسی خواهیم کرد تا با خیالی راحت تر از آن استفاده کنیم.

با ما – سرویس برتر _ باشید.

علبت آبریزی ماشین ظرفشویی

علت آبریزی ماشین ظرفشویی

علت آبریزی ماشین ظرفشویی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. با هم علت های آن را مرور می کنیم.همیشه از قسمت ها و قطعات دم دست تر و کوچکتر برای تست کردن قطعات شروع کنید تا هم وقت کمتری را صرف کنید و هم اینکه اگر نتوانستید پس از پیدا کردن علت آن را برطرف کنید،هزینه ی کمتری بابت آن بپردازید.

شیلنگ ها و بست ها

از علت آبریزی زیر ماشین ظرفشویی که جزو شایع ترین آنهاست، شیلنگ ها و بست های آن است. این قطعات در قسمت پایینی مخزن ظرفشویی قرار دارد که شما با باز کردن پنل فلزی می توانید آنها را به راحتی چک کنید.
شیلنگ ها و بست ها را بخوبی چک کنید و از سفت بودن آنها مطمئن شوید. اگر بست ها شل باشند باعث چکه کردن آب می شوند.شیلنگ ها را بررسی کنید تا دچار پارگی نباشند. هر کدام از آنها دارای مشکلی بود برطرف کرده و اگر نیاز به تعویض دارند با دقت آنها را عوض کنید.

محفظه مواد شوینده

ماشین ظرفشویی خود را در زمان چکه کردن خوب بررسی کنید. اگر متوجه شدید نشتی آب از جلوی دستگاه شماست امکان اینکه مشکل از این قسمت ( محفظه مواد شوینده )است، وجود دارد.محفظه مواد را بر روی پنل ظرفشویی حتما دیده اید.
محفظه های دیگری در نوع های دیگرظرفشویی بکار برده شده است که آنها را با پیچ و مهره به پنل وصل کرده اند.برای جلوگیری از نفوذ آب به قسمت های دیگر،

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آنها را با واشری آب بندی کرده اند.
ظرف شویی های دیگر در بازار موجود است که در آنها محفظه هایی در پنل قرار داده شده است که با لولا محفظه را به پشت پنل ربط داده اند. بست های پلاستیکی برای جلوگیری از نشت آب در آنها به کار گرفته شده است.

واشر دور درب

درب ماشین ظرفشویی را به دقت چک کنید. ضامن قفل را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد. از تراز بودن دستگاه خود مطمئن شوید. تراز نبودن، چفت نشدن کامل در را به همراه دارد و نتیجه ی آن نشتی آب است. وقتی این موارد را بررسی کردید و از درست بودن آنها اطمینان خاطر پیدا کردید، واشر درب ظرفشویی را چک کنید.
واشر از جنس پلاستیک نرم یا وینیل است. با گذشت زمان و کارکرد آن واشر خشک می شود و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. با خشک شدن واشر پوسیدگی و ترک خوردگی آن بیشتر می شود که خود علت آبریزی درب ماشین ظرفشویی است.
واشر باعث می شود که آب از داخل دستگاه خارج نشود که محکم درب را به مخزن چفت می کند.
در صورت ایجاد شدن اشکالات بالا بهترین کار تعویض واشر درب لباسشویی است.

شیر ورودی آب

 علت آبریزی ماشین ظرفشویی را می توان در شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی هم پیدا کرد.

ظرفشویی خود را از جای مخصوصی که برای آن در نظر گرفته اید خارج کنید و آن را به سمت جلو بکشید.فضایی را برای قرار گرفتن خود در پشت دستگاه فراهم کنید.ماشین ظرفشویی خود را به کار بیندازید و هنگامی که در حال آبگیری است ،پشت دستگاه را که شیر ورودی در آنجا قرار دارد چک کنید.
آب بوسیله ی شیر ورودی به داخل دستگاه منتقل می شود. شیلنگ های پلاستیکی یا فلزی برای ورود و خروج آب در آنجا قرار دارد.کل شیلنگ را بخوبی بررسی کنید که دچار ترک یا پوسیدگی نباشند.خود شیر آب ، انژکتور،منبع آب و همچنین قسمت اتصال ورودی و خروجی شیلنگ ها را بررسی کنید، تا دچار نشتی نشده باشند.
با بررسی تمام آنها و برطرف کردن عیب شان مشکل چکه کردن دستگاه شما از بین خواهد رفت.

بازوی آبپاش (اسپری آب)

به ماشین ظرفشویی شما بستگی دارد که بازوی آبپاش در کجا قرار گرفته است. ممکن است این قطعه در بالا، پایین و یا وسط دستگاه شما وجود داشته باشد. ممکن است دستگاه شما از آن مدلهایی باشد که در وسط و بالا دارای بازوهای آبپاش باشد.
جنس این آبپاش هایا بازوها معمولا از پلاستیک است اما از جنس فلز هم برای ساخت آن استفاده می شود. وظیفه ای آنها اسپری کردن آب و مواد شوینده به مخزن دستگاه است.
در جنس های پلاستیکی امکان شکستن یا ترک خوردگی بازوها وجود دارد. هنگامی که این مشکلات برای بازوها اتفاق بیفتد،برنامه اسپری یا آبپاشی به کل تغییر می کند و آبپاشی به سمت پایین انجام می شود. در قسمت پایین چون واشری برای آب بندی وجود ندارد نشتی دادن دستگاه را به همراه خواهد داشت.
استفاده کردن از آبپاش های فلزی با اینکه آسیب دیدگی را به حداقل می رساند اما مصون از آسیب پذیری نیستند. امکان ترک خوردگی و جدا شدن در این نوع نیز وجود دارد که همان نتایج ریزش آبپاش به سمت پایین را خواهد داشت.
یادتان نرود که سوراخ های بازوها را چک کنید. خرابی و گرفتگی یا همان مسدود شدن در آنها نیز وجود دارد. با وجود این مشکلات ،چرخه ی آبپاشی را تغییر می کند و آبریزی ماشین ظرفشویی را در بر خواهد داشت.

شناور و میکروسوئیچ شناور

در داخل مخزن و زیر مخزن ظرفشویی قطعه هایی وجود دارند که ظرفیت آب در دستگاه را کنترل می کنند. شناور و سوئیچ آن این مسئولیت را به عهده دارند.
وقتی که آب داخل مخزن ریخته می شود و در حال پر شدن است شناور نیز بالا می رود و زمانی که آب به حد نصاب و برنامه ریزی شده ی خود رسید میکروسوئیچ بوسیله شناور فعال می شود تا مانع از آب اضافی به مخزن شود که شیر برق ورودی را می بندد.
شناور و سوئیچ دچار مشکل شده باشند عملیات کنترل حجم آب به درستی انجام نمی شود و آب از سطح نرمال خارج شده و سرریز می شود. آنها را چک کنید و اگر نیازی به تعویض داشت حتما این کار را انجام دهید.

پمپ

گردش آب و با توجه به نوع آن ،تخلیه آب در ماشین ظرفشویی از وظایف مشخص شده پمپ می باشد. جایگاهش در پایین ظرفشویی است که داخل محفظه ای قرار گرفته است.پنلی که در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد را برداشته و پمپ را چک کنید.
محفظه ای که پمپ داخل آن قرار دارد برای آب بندی نیازمند واشری پلاستیکی است ،که جلوی نشت آب را به قسمت های دیگر دستگاه گرفته و امنیت آنها را فراهم می کند. قسمت های دیگری چون تخلیه و گردش آب پمپ ،از واشرهای مخصوصی برای جلوگیری از انتقال آب استفاده شده است.
واشرها با گذشت زمان و کار کردشان و تماسی که با شوینده ها دارند دچار ساییدگی و فرسایش می شوند که خشک شدن و پاره شدن واشرها باعث نشتی در ظرفشویی می شود.

برای سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی خود با شرکت های معتبر در تماس باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *