شماره تماس:

عیب یابی ماشین ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی
7 سپتامبر, 2019 1250 بازدید

ماشین ظرفشویی وسیله ای است که به کمک اعضای خانواده آمده تا وقت کمتری را در آشپزخانه برای شستن ظرفها سپری کنند .همچنین در مصرف آب و انرژی مقرون به صرفه است.در این متن عیب یابی ماشین لباسشویی را بررسی خواهیم کرد . مشکلات رایجی که عموما برای این دستگاه از قبیل کار نکردن ،پر و تخلیه نکردن همچنین نحوه کار ماشین را خواهیم فهمید.

به دلیل اینکه تعمیر ماشین ظرفشویی یک کار اورژانسی نیست ،شما وقت آن را دارید که عیب و مشکلاتش را پیدا کرده و اگر می توانید آنها را برطرف کنید.در اینجا بررسی می کنیم که چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

با ما – سرویس برتر – باشید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی

موارد زیر به شما کمک می کند تا ماشین ظرفشویی که خوب کار نمی کند یا بطور کلی از کار افتاده است راعیب یابی و تعمیر کنید. اگر ماشین شما لکه هارا از بین نمی برد و یا ظرفهای شما را به خوبی تمیز نمی کند.آن را به متخصصین خبره بسپارید.
در نظر داشته باشید باید از نحوه کار ماشین لباسشویی اطلاع و درک لازم را داشته باشید قبل از اینکه به تعمیر آن بپردازید.

نکته: قبل از شروع به عیب یابی ماشین ظرفشویی خود ماشین لباسشویی یا محافظ دستگاه خود را از برق بکشید .همچنین شبر آب را ببندید.هنگامی که چرخه شستشوی ماشین شما به پایان رسید بلافاصله شروع به عیب یابی ماشین ظرفشویی خود نکنید زیرا اجزاءخشک کردن ظروف شما همچنان گرم است.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

اگر ماشین  لباس ظرفشویی خود را روشن کردید و هیچ اتفاقی نیفتاد! ممکن است برق در دستگاه شما جریان نداشته باشد.

1 – مطمئن شوید که ماشین شما به برق وصل است

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟برای پاسخ گویی به این پرسش ابتدادر دستگاه را بررسی کنید که قفل باشد. تنظیمات لازم و سفارش خود را به صفحه نمایش ماشین داده اید.اگر بطور کامل هیچ اتفاقی در ماشین ظرفشویی شما رخ نداد و به عبارت دیگر صفحه کنترل پنل روشن نمی شود امکان اینکه ماشین توان مصرفی نداشته باشد وجود دارد.
نگاهی به کلید اتصال کابل ماشین ظرفشویی خودکه معمولا زیر ظرفشویی قرار دارد بیندازید. چک کنید که منبع خروجی اتصال برق آن (G F C I) دارای دکمه تنظیم مجدد است یا خیر.

در صورت داشتن دکمه تنظیم مجدد،دکمه تنظیم را دوباره فشار دهید. در شرایطی که گیرنده مجددا تنظیم نشده باشد ویا در جایی که کابل سیم ماشین شما در جعبه الکتریکی خوب سفت وچفت نشده باشد، به دنبال پریز یا منبع دیگری در همان اطراف باشید که تنظیم مجدد شود و شما سعی کنید آن رامجددا تنظیم کنید.( ممکن است این کار کمی طول بکشد .اما کار آسانی است و می توانید به راحتی انجام دهید.)

اگر کابل مربوطه ماشین لباسشویی شما در همان مدار قرار داشته باشد امکان حل شدن مشکل وجود دارد.برای تست پریز برق یک وسیله برقی کوچک دستی را به آن وصل کنید و اگر روشن شد مشکل ماشین شما حل شده است و برق در کابل سیم ماشین لباسشویی جریان دارد.

2 – بررسی پانل (پنل) الکتریکی

پانل الکتریکی ماشین خود را که وظیفه ی رفت و برگشت مدار را به عهده دارد چک کنید.اگر یکی از آنها را پیدا کردید ،کلید آن را خاموش و دوباره روشن کنید و درصورت نیاز فیوز را تعویض کنید.

3 – سوئیچ و تایمر ماشین ظرفشویی را چک کنید.

اگر جریان برق در دستگاه شما وجود داشته باشد اما کار نمی کند، می تواند مشکل از سوئیچ در ، تایمر یا سوئیچ انتخابگر باشد. اگر سوئیچ در دچار مشکل شده باشد می توانید با استفاده از پیچ گوشتی قفل درب را کمی تنظیم کنید.
برای انجام اینکار ابتدا کابل ماشین لباسشویی را از برق بکشید. اگر مشکل از تایمر یا سوئیچ انتخابگر بود حتما با متخصصین این کار تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی شما پر نمی شود.

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن می شود اما آبگیری نمی کند، یا سیستم آب رسانی شما مشکل دارد و یا خیلی زود آب را تخلیه می کند.

1 – مطمئن شوید که منبع آبرسانی ماشین شما روشن است.

شیرتوقف آب گرم دستگاه را که معمولا در زیر ظرفشویی قرار دارد بررسی کنید. با چرخاندن آن در جهت خلاف عقربه های ساعت آن را باز کنید.

اگر به هر دلیلی نمی توانید تشخصی دهید که ممکن است از آخرین باری که ماشین ظرفشویی کار کرده است ، منبع آبرسانی خاموش بوده باشد مرحله بعد ( کشیدن دستگاه از برق) را انجام دهید.

2 – ماشین ظرفشویی را از برق بکشید.

وقتی که ماشین ظرفشویی شما خنک شد. (البته نه زمانی که چرخه شستشو به پایان رسیده باشد.) شناور را درداخل ماشین پیدا کنید. شناور معمولا یک کلاهک  یا سیلندر پلاستیکی کوچک است که در قسمت پایین محفظه ی ظرفشویی نصب شده است.
وقتی که شناور را به سمت بالا و پایین حرکت می دهید ،می توانید صدای آن را بشنوید. زیرا در عملکرد فنری خود اهرمی را رها می کند. شناور را بردارید و لوله آن را تمیز کنید .
در بسیاری از شناورها لازم است اتصالشان از قسمت پایین قطع شود. برای اینکار باید پنلی که در قسمت پایین قرار دارد استفاده کنید.کف شناور را بشویید. آن را درون لوله قرار داده و مطمئن شوید آزادانه به سمت بالا وپایین حرکت می کند.

 

3 – شیر ورودی را بررسی کند.

شیر آب گرم را بوسیله دستگاه خاموش کنید.محل قرار گرفتن شیر ورودی آب ظرفشویی در پشت پنل جلویی ماشین قرار دارد. شیر را جدا کرده تا صفحه فیلتر معلوم شود.

صفحه را با احتیاط  از هر گونه کثیفی و آلودگی پاک کنید و شیر را مانند اولش دوباره ببندید. اگر صفحه تمیز بود با افراد متخصص در رابطه با تعمیر ماشین ظرفشویی خود تماس بگیرید. هر قسمت را بصورت جداگانه که شامل: ورودی شیر آب ، سوئیچ فشار سطح آب ،تایمر و سوئیچ انتخاب انتخابگر بررسی شود شاید ناقص و دچار مشکل باشند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *