شماره تماس:

چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم ؟

چگونه تاز تلوزیون خود مراقبت کنیم ؟
29 سپتامبر, 2019 708 بازدید

برای بالاتر بردن عمر تلویزیون خود باید این سوال را از خود بپرسیم که چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم ؟  با آگاهی از این موضوع و نگه داری صحیح از دستگاه خود می توانیم زمان و طول عمر آن را افزایش دهیم .
همچنین از برق کشیدن تلویزیون در زمان خاموشی چه تاثیری می تواند داشته باشد؟ جواب این سوالات را خواهیم داد.
پس با ما _ سرویس برتر – باشید.

چگونه تاز تلوزیون خود مراقبت کنیم ؟

چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم ؟

برای خرید تلویزیون هزینه زیادی باید پرداخت شود. بخوبی نگهداری نکردن از این دستگاه می تواند در کاهش و کیفیت عمر آن تاثیر گذار باشد. روشهایی که چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم را در این مقاله ذکر می کنیم. رعایت کردن این اصول به ما این امکان را می دهد تا بار دیگر نخواهیم هزینه زیادی را برای خرید تلویزیون  متحمل شویم.

نصب تلویزیون

برای نصب تلویزیون خود رعایت کردن نکات کلیدی در عمر و استفاده بهتر آن تاثیر گذار است. اگر مدل تلویزیون شما از نوع LCD است از میزی استفاده کنید که پایه های آن محکم باشد. زیرا این مدل ها دارای وزنی نسبتا سنگین می باشند.
اگر می خواهید تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید، قبل از هر چیزی دیوار مورد نظر را بررسی کنید تا توان و مقاومت نگه داشتن دستگاه شما را داشته باشد. فراموش نکنید پایه های نگهدارنده شما استاندار باشد تا با خیالی آسوده تلویزیون خود را به آن نصب کنید.

محافظ

اختلال و نوسانات برق همیشه یکی از مشکلاتی است که در جریان برق وجود دارد. از مشکلات بزرگی که برای لوازم برقی از جمله تلویزیون ها پیش می آید سوختن دستگاه است که نتیجه ی نوسانات برق است. برای جلوگیری از این اتفاقات حتما از محافظ مناسب و استاندارد استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل می توانید برای تعمیر تلویزیون خود از تعمیرگاه های مجاز و حرفه ای کمک بگیرید.

رطوبت و گرما

مکانی که شما برای قرار دادن تلویزیون خود در نظر می گیرید بسیار مهم است . برای عمر بیشتر دستگاه خود باید تمام جوانب را بسنجید و انجام دهید. قرار دادن تلویزیون در مکانهای بسیار گرم کار اشتباهی است. در مکان گرم گردش هوا محدود است و به کندی صورت می گیرد. در این دما به دلیل حساس بودن قطعات استفاده شده در تلویزیون امکان خرابی و نابود شدن آنها وجود دارد.
مکان در نظر گرفته شده تلویزون شما باید دارای تهویه باشد تا جریان هوا بخوبی در آن در رفت و آمد باشد. دستگاه خود را بیش از حد به تلویزیون نچسبانید و آن را کنار پرده های ضخیم قرار ندهید. اینکار مانع از جریان هوا می شود و عمر تلویزیون شما را کم می کند.
در صورتی که می خواهید تلویزیون خود را داخل دکور قرار دهید، قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که فضای آزاد برای دستگاه شما وجود دارد و هوا در جریان است.
رعایت فاصله تلویزیون با رادیاتورها، شومینه و دیگر وسایل گرمایشی و حرارتی و همچنین کولر و وسایل خنک کننده باید رعایت شود. تلویزیون خود را از نوسانات دما و رطوبت و نور مستقیم خورشید دور نگه داشته تا به آن آسیبی وارد نشود.

لمس تلویزیون

برای کم شدن کیفیت تلویزیون خود، نیاز به انجام کار خاصی نیست. فقط کافی است صفحه تلویزیون خود را لمس کنید! با لمس صفحه پیکسل هایی که در صفحه وجود دارند از بین می روند. از بین رفتن پیکسل ها کیفیت تصویر را کم خواهد کرد. برخود اشیاء باعث آسیب رساندن به تلویزیون می شود .مواد بکار برده شده در تلویزیون بسیار ظریف و حساس هستند. بیشتر کودکان دوست دارند دست خود را به صفحه آن بزنند و از کنجکاوی خود کم کنند .لمس کردن صفحه به آن آسیب می زند . باید با آموزش و آگاهی به فرزندان خود از بروز این حوادث جلوگیری کنیم.

گرد و غبار

تمیز کردن تلویزیون از گرد و غبار کاری است که باید به صورت مرتب انجام داد. گرد و غبار می تواند یک شوک الکتریکی برای تلویزیون شما باشد که به قطعات داخلی آن آسیب می رساند. اگر گرد و غبار زیادی روی تلویزیون شما می نشیند لازم است هفته ای 3 یا 4 مرتبه آن را تمیز کنید. بهتر است به دلیل حساسیت تلویزیون های پلاسما، LCD  و LED از پارچه های میکروفیبر برای تمیز کردن دستگاه خود استفاده کنید.

داغ شدن تلویزیون

از موارد دیگری که باعث آسیب رسیدن یا سوختن تلویزیون شما می شود داغ شدن آن است.از دلایل داغ شدن دستگاه می تواند ثابت ماندن تصویر به مدت طولانی باشد. در این مواقع تلویزیون خود را برای مدتی خاموش کنید یا کانال آن را عوض کنید.با انجام این کار پیکسل های تلویزیون استراحت می کنند و از بروز این مشکل جلوگیری می شود.

از برق کشیدن تلویزیون

مطمئنا برای همه ی ما پیش آمده است که وقتی تلویزیون خاموش است بگوییم از برق کشیدن تلویزیون چه فایده ای دارد وقتی تلویزیون خاموش است!
اما جالب است بدانید بعضی از وسایل برقی حتی وقتی خاموش هستند برق مصرف می کنند.آلن میر یک محقق امریکایی که از استاتید برجسته انجمن برق در امریکاست به این نتیجه رسیده است که: در گذشته خاموش یا روشن بودن دستگاه ها مشخص و واضح بود. در حال حاضرتقریبا 50 دستگاه الکترونیکی وجود دارد با اینکه خاموش هستند ولی در حال مصرف برق می باشند!
این مصرف برق فقط در قبض ها خودش را نشان نمی دهد بلکه باعث آسیب زدن به محیط زیست می شود.این وسایل در زمان خاموشی که برق مصرف می کنند ، دی اکسید کربن تولید می کنند که یکی از عوامل مهم در تغییر آب و هواست.
خاموش بودن تلویزیون سالانه 227 کیلو وات مصرف برق دارد. تلویزیون چون با کنترل خاموش می شود و در حالت استند بای قرار می گیرد روزانه 24 وات مصرف دارد.
شارژرها هنگامی که بدون استفاده به برق می باشند روزانه تقریبا نیم وات برق مصرف می کنند . اگر بخواهیم روزانه حساب کنیم مصرف زیادی نیست اما سالیانه رقم قابل توجهی می شود.
لپ تاپ ها ، مودم ، مایکروفرها ،MP 3 پلیرها ، آدابتورها ،اسپیکرها و دستگاه هایی که پنل تایمر دارند از وسایلی هستند که در زمان خاموشی هم برق مصرف می کنند.
از برق کشیدن تلویزیون و وسایل دیگر برقی در زمانی که از آنها استفاده نمی کنیم راهی است برای صرفه جویی بهتر و سلامت محیط زیست و همچنین عمر بیشتری خواهند داشت.
از برق کشیدن تلویزیون و وسایل الکترونیکی دیگر عمر آنها را کوتاه نخواهد کرد . خیالتان از این بابت راحت باشد که نه تنها به دستگاه شما آسیبی وارد نمی کند بلکه در عمر آن و صرفه جویی در مصرف برق هم برای شما سودمند است. شما باید یک دستگاه را هزاران هزار بار روشن و خاموش کنید که در عمر مفید آن بتواند تاثیر گذار

فراموش نکنید در زمان خروج از منزل یا محل کار و عدم استفاده از آنها ، تلویزیون و دیگر وسایل الکترونیکی خود را از برق بکشید تا دوام و عمر بهتری داشته باشند.

 

 

 

 

 

یک نظر در مورد «چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم ؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *