شماره تماس:

آموزش تعمیر یخ ساز در ساید بای ساید

آموزش تعمیر یخساز ساید بای ساید
8 اکتبر, 2019 641 بازدید

از امکانات خوب یخچال های ساید بای ساید داشتن یخ ساز است. با وجود یخ ساز دغدغه نیودن یخ و جای کافی برای گذاشتن ظروف برای یخ در یخچال وجود ندارد. کمبود یخ در تابستان دردسرساز می شود .اما وجود یخ ساز در ساید بای ساید وجود آب و نوشیدنی خنک را تضمین می کند.
خراب شدن یخ ساز در ساید بای ساید هم مشکلی است که برای این نوع یخچال ها وجود دارد.آموزش تعمیر یخ ساز در ساید بای ساید را فرا میگیریم تا در صورت لزوم بتوانیم از این مشکل خلاص شویم.
قبل از پرداختن به آموزش تعمیر یخ ساز در ساید بای ساید ،مشکلاتی که باعث می شود این قطعه کار نکند را از سر میگذاریم.
با ما – سرویس برتر – باشید.

آموزش تعمیر یخساز ساید بای ساید

علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید

قبل از پرداختن به آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید ، با دلایل و علت های یخ نساختن یخچال ساید بای ساید آشنا می شویم. موارد زیر می تواند از مشکلات یخ ساز باشد.

نصب یخچال

زمانی که یک یخچال ساید بای ساید جدید تهیه کرده اید و آن را نصب می کنید.برای عملکرد یخساز ساید خود باید چند ساعت صبر کنید تا موتور یا همان کمپرسور یخچال کار کند و سرمای مورد نیاز را تامین کند. بطور تقریبی می توان گفت مدت زمانی که یخچال برای ساختن یخ زمان می خواهد 24 ساعت است.
در زمان نصب توجه داشته باشید که فاصله بین یخچال تا دیوار 10 سانتیمتر باشد.
از قرار دادن ساید خود در کنار گاز و هر وسایل گرمایشی بپرهیزید.
مکانی را که برای دستگاه مورد نظر انتخاب می کنید در معرض مستقیم تابش خورشید نباشد.

تنظیم دما

از علت های دیگر یخ نساختن یخچال شما می تواند این باشد که ساید بای ساید شما در دمای مشخص شده خود تنظیم نیست و فرایند یخسازی انجام نمی شود.بهترین دما برای تولید یخ در یخساز 4- درجه فارنهایت یا 20- درجه سانتی گراد است. تنظیم نبودن دمای یخچال در این درجه باعث می شود که تولید یخ دیرتر انجام شود و یا این دما جوابگوی ایجاد یخ در یخساز نباشد و یخی تولید نشود.
زمانی که دمای یخچال را در درجه مورد نظر قرار دادید باید به دستگاه خود 12 ساعت زمان بدهید تا یخ تولید کند. در این زمان به درجه یخچال دست نزنید.

لوله اتصال

ساید بای ساید باید به آب خانگی وصل باشد تا بتواند یخ بسازد و هم آب داخل دستگاه را تامین کند. از علت یخ نساختن یخچال،مشکلاتی است که برای لوله اتصال بوجود می آید و آب مورد نیاز یخچال فراهم نمی شود و یخی تولید نمی گردد. از مشکلاتی که ممکن است برای لوله پیش بیاید می توان موارد زیر را نام برد:
لوله مورد نظر به آب متصل نیست.
امکان اینکه لوله تا خورده است وجود دارد که مانع رسیدن آب به یخچال می شود.
لوله آب از جای خود به هر دلیلی خارج شده است.

روشن نبودن یخساز

برای ساختن یخ باید حتما یخساز ساید بای ساید روشن باشد. دکمه روشن یخساز در بعضی مدل ها در قسمت فریزر قرار دارد و در بعضی مدل های دیگر روی برد یا نمایشگر در جلوی یخچال تعبیه شده است که لازم است آن را روشن کنید.

بازوی کنترل

در اکثر یخ سازهای ساید بای ساید از بازوی کنترل برای متوقف کردن تولید یخ استفاده شده است.زمانی که ظرف یخ در حد خود پر می شود در این زمان است که بازوی کنترل یخ ساز در بالاترین موقعیت خود قرار گرفته و یخ سازی را به اتمام می رساند.
از علت یخ نساختن یخچال در بعضی مواقع ،خراب شدن یا افتادن بازوی کنترل است. همچنین بازوی کنترل یخ زده و امکان گیر کردن آن هم نیز وجود دارد. زمانی که این اتفاقات برای بازو پیش بیاید تولید یخ متوقف می شود. بازوی کنترل را حتما بررسی کنید.

فیلتر

از شایع ترین علت یخ نساختن یخچال ساید این است که از زمان تعویض فیلتر یخچال شما گذشته باشد.در این هنگام  امکان مسدود شدن فیلتر تصفیه آب وجود دارد. در این صورت باید در اولین فرصت فیلتر را تعویض کنید.

قفل کودک

فعال بودن قفل کودک از علت های یخ نساختن یخچال است که با فراموش کردن این قضیه مشکلی مورد توجه برای دستگاه شما پیش می آید. حواستان باشد وقتی قفل کودک فعال و روشن است یخ ساز ساید شما عمل نمی کند.

موتور یخ ساز

در مواقعی از موتور یخ ساز ساید بای ساید صدای غیر طبیعی به گوش می رسد. اگر این صدا را شنیدید تنها کاری که باید انجام دهید این است تمام یخ های موجود در یخ ساز را بیرون بیاورید. محفظه یخ را بررسی کنید که امکان یخ زدگی در آن وجود دارد که باید محفظه را تمیز کنید.

یخساز ساید بای ساید

 آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید

در قسمت بالا با مشکلات و علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید آشنا شدیم . در این قسمت با آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید با شما هستیم. یخ ساز ، یخ تولید می کند اما با مشکلاتی چون:

یخ های خرد و کوچک

اگریخ ساز شما یخ تولید می کند اما یخ ها کوچک یا خرد هستند می تواند دلایلی چون:پرشدن فیلتر تصفیه ساید و یا آب با فشار کم وارد یخچال می شود.
در آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید خود، اولین کار خارج کردن فیلتر است که بعد از اینکار ، پدال آب را لازم است فشار دهید.با فشار بر روی پدال اگر مشکل حل شد فقط باید فیلتر را عوض کنید و نیازی به تعمیر یخ ساز ساید بای ساید شما نیست.

یخ های کوچک و بزرگ

زمانی پیش می آید که یخ های یخ ساز به یک اندازه نیستند و در قطعات کوچک و بزرگ تولید شده اند.این اتفاق در زمانی روی می دهد که تنطیمات یخ ساز ساید بای ساید بهم ریخته است. می توانید با تنظیم برنامه آب ورودی یخچال، تعمیر یخ ساز ساید بای ساید خود را انجام دهید.
برای انجام تنظیم آب ورودی ، برداشتن پوشش یخچال که در قسمت جلویی آن قرار گرفته است اولین کار است.
هنگامی که پوشش را بر می دارید پیچ و مهره ای وجود دارد که روی آن علامت مثبت و منفی نوشته شده است.
زمانی که پیچ را به سمت علامت منفی حرکت دهید کاهش آب را خواهید داشت و حرکت دادن پیچ به سمت مثبت باعث افزایش آب در داخل محفظه می گردد.

بوی بد یخ

در بعضی مواقع یخ های داخل یخساز ممکن است بو بگیرند. در این زمان است باید فیلتر دستگاه شما تعویض شود. برای اینکه فیلتر خود را تعویض کنید ابتدا باید بگذارید آبهای وارد یخ ساز خارج شوند و بعد از آن فیلتر را عوض کنید.

برای تعویض فیلتر و تعمیر ساید بای ساید خود می توانید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

چکه کردن یخ ساز

زمانی که از یخ ساز ساید بای ساید آب چکه می کند با آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید همراه باشید و موارد زیر را انجام دهید.
اولین کاری که باید انجام دهید فشار دادن پدال آب سرد کن است. با این کار باعث خروج هوا می شوید.
اتصال ورود آب به یخ ساز را چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
بعضی مواقع علت چکه کردن یخ ساز ،بودن مشکل در قطعه تانکر واتر آن است. که باید این قطعه عوض شود.

در صورتی که می توانید با آموزش تعمیر یخ ساز ساید بای ساید مشکل یخ ساز دستگاه خود را برطرف کنید ، مطمئنا از افراد کاربلد در این زمینه می باشید. اما اگر نمی توانید این مشکل را برطرف کنید می توانید به راحتی به گروه ما – سرویس برتر _ اطمینان کنید و مشکل ساید بای ساید خود را برطرف سازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31