شماره تماس:

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

آشنایی با قطعات پکیج دیواری
2 نوامبر, 2019 1258 بازدید

پکیج دیواری که می توان امروز این وسیله را از مهمترین و اصلی ترین وسیله برای تولید آب گرم دانست. پکیج از وسایلی است که باعث مستقل شدن ساختمان ها در تولید گرمایش و آب گرم شد. آشنایی با قطعات پکیج دیواری شما را با این وسیله بیشتر آشنا خواهد کرد.
اگر قصد خرید این وسیله را دارید می توانید از راهنمای خرید پکیج کمک بگیرید. و با این وسیله کارآمد بیشتر شناخت پیدا کنید. در مقاله آشنایی با قطعات پکیج دیواری در – سرویس برتر – با قطعات بیشتر آشنا می شوید.همچنین از طرز کار هر کدام آگاهی لازم را بدست می آورید.

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

آشنایی با قطعات پکیج دیواری به شما کمک می کند تا اگر دستگاه شما دچار مشکل شد، راحت بتوانید یرای سرویس و تعمیر پکیج خود اقدام کنید.

قسمت های کلی پکیج

قطعات پکیج به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند:

  • برد کنترل : این قطعه مغز دستگاه شماست. هر نوع دستور و فرمانی که به دستگاه می دهیم، برد دستگاه آن را به قسمت های مربوطه می رساند.
  • حسگرهای پکیج : از قطعات این بخش می توان به سنسور ، پرشر سوئیچ ها ، ترموستات و …نام برد. این قطعات وضعیت دستگاه را به برد اعلام می کنند.
  • مجری فرمان : پمپ ، شیر گاز، فن و… از قطعاتی هستند خود نمی توانید فعالیتی را در دستگاه انجام دهند. این قطعات زمانی شروع به فعالیت می کنند که برد به آنان فرمان دهد.
  • قطعات مکانیکی : شامل قطعاتی چون منبع انبساط، بلوک های برنجی و … می شود. با عملکردی که برای آنان تعبیه شده است در دستگاه فعالیت دارند. این قطعات نیازی به فرمان از جانب برد نیستند.

قطعات پکیج دیواری

پکیج دیواری از قطعات زیر تشکیل شده است:

ترموستات حد

اگر دمای آب در پکیج بیشتر از حد مشخص شده باشد، باعث آسیب رساندن به لوله ها و مبدل ها می شود.برای جلوگیری از بالارفتن دما در پکیج ، سنسور ترموستات حد بکار برده شده است.
اگر دمای آب در پکیج دیواری به 105 درجه سانتیگراد برسد ، برد فرمان خاموشی را می دهد. و تا زمانی که  دمای آب به 80 درجه سانتیگراد نرسد ، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.

سنسور NTC

این قطعه در مدار رفت و برگشت گرمایش و منبع آب گرم مصرفی بکار برده شده است. با وجود این قطعه در پکیج دیواری ، برد می تواند با اندازی گیری ، مقدار مقاومت دمای نقاط مختلف را محاسبه کند.
برد اصلی می تواند میزان گاز ورودی که به مشعل می رسد را محاسبه کند. با محاسبه دما مقاومت سنسورهای NTC و مقایسه آن با دمای تنظیمی میزان گاز و آب مدار گرمایش را محاسبه می کند. علاوه براین بردبا تنظیم جریان مبدل ثانویه می تواند به دمای منبع ذخیره ی آب گرم مصرفی در نقطه تنظیم دسترسی داشته باشد.

منابع آب گرم مصرفی

دو منبع در پکیج دیواری استفاده شده است. اولین منبع که منبع اصلی است ، نیاز مصرف کننده از آب گرم را برطرف میسازد. دومین منبع بهینه سازی انرژی آب در ورودی  منبع ثانویه را به عهده دارد. زمانی که آب سرد ورودی گرم شود ، راندمان منبع ثانویه بالا خواهد رفت.

شیر تخلیه

این شیر تخلیه آب گرم مصرفی، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که منبع آب گرم نیاز به تعمیر داشته باشد. در این مواقع آب داخل منبع تخلیه می شود. این تخلیه توسط شیر تخلیه صورت می گیرد.

شیر اطمینان 3 بار

وظیفه ی این شیر کنترل حداکثر فشار کاری مدار گرمایش می باشد. در صورتی که به میزان سه بار فشار کاری پکیج بالا برود، با خارج شدن مقداری آب ، فشار در سیستم به تعادل خواهد رسید.

شیر بای پس

این قطعه در سیستم مدار گرمایشی قرار دارد. در مواقعی که مدار گرمایشی ساختمان متصل به پکیج نباشد، این شیر مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع انبساط

این منبع در مدار آب گرم مصرفی تعبیه شده است.  درست مانند منبع انبساط در موتورخانه کار می کند.

فلوسوییچ

سنجش میزان جریان آب در پکیج دیواری بر عهده ی فلوسوییچ است. با سنجش بوسیله این قطعه پکیج از حالت گرمایش به تامین آب گرم مصرفی تغییر وضعیت می دهد.

شیر اطمینان 7 بار

از این قطعه در مدار تامین آب گرم مصرفی دستگاه استفاده می شود. کارکرد این قطعه همانند شیر اطمینان 3 بار است.

فیلتر برگشت آب

در مسیر گرمایش پکیج دیواری این قطعه مورد استفاده قرار گرفته است. این فیلتر از ورود ذرات که ممکن است آب گرم در زمان عبور از لوله ها و رادیاتور با خود به همراه داشته باشد، به مبدل های پکیج جلوگیری می کند. وجود ذرات در لوله های مبدل در عملکرد دستگاه تاثیر می گذارد. دستگاه نمی تواند کارش را بخوبی انجام دهد.

شیر پرکن

بوسیله این شیر در آب ورودی  ، آب مورد نیاز در مدار گرمایش تامین و پر می شود.

شیر تخلیه

در مسیر گرمایش سیر تخلیه بکار برده شده است. کاربرد این قطعه هنگامی است که آب مدار گرمایش نیاز به تخلیه داشته باشد.

پمپ سیرکولاتور

این قطعه در پکیج هایی که دارای مخزن ذخیره ی آب گرم می باشند استفاده و تعبیه شده است.

شیر یک طرفه

اگر جریان معکوس در سیستم بوجود بیاید، این قطعه از آن جلوگیری خواهد کرد و مانع می شود.

درجه ی فشار

از دیگر قطعات پکیج دیواری این قطعه است. نمایش دادن سیستم گرمایش در دستگاه از وظایف این قطعه است.

پرشر سوییچ

حداقل فشار سیستم به وسیله این قطعه کنترل می شود.در مواقعی که فشار آب از حد مشخص شده کمتر باشد ، پرشر سوییچ نمی گذارد که دستگاه روشن شود.

شیر 3 راه موتوری

این شیر دارای 1 ورودی و 2 خروجی است. خروجی مبدل اصلی پکیج دیواری ، ورودی شیر می باشد. یک خروجی آن به مدار گرمایش و خروجی دیگر تامین آب گرم دستگاه می باشد.

پمپ سیرکولاتور

جریان اصلی که در پکیج دیواری سرکوله می گرددف بوسیله این پمپ انجام می شود.

منبع انبساط

آخرین قطعه ای که در آموزش قطعات پکیج دیواری به معرفی آن می پردازیم ، منبع انبساط است. کارکرد این منبع مانند منبع انبساط در موتورخانه است.

از همراهی شما با آموزش قطعات پکیج دیواری در – سرویس برتر – سپاسگزاریم. شما می توانید در صورت هر گونه مشکل و ایرادی برای نعمیر پکیج خود از تعمیرکاران و متخصصین در این زمینه کمک و همراهی بخواهید.

3 نظر در مورد «آشنایی با قطعات پکیج دیواری»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *