شماره تماس:

تمیز نگه داشتن یخچال – راه های تمیز نگه داشتن یخچال

تمیز نگه داشتن یخچال
29 آگوست, 2019 664 بازدید

یخچال ها نیاز به توجه و دوست داشته شدن دارند.یخچال ها نوشیدنی های شمارا سرد و غذاهایتان را تازه نگه می دارند.پس باید کارهایی را برای تمیز نگهداشتن یخچالها انجام داد.

و این به این معنی نمی باشد که پس مانده غذاهای بودار به مدت یک هفته در یخچال بماند !

با چک کردن آنها و راه های تمیز نگه داشتن یخچال و نکات کلیدی و فوت وفن های آن می توانید مطمئن شوید که یخچال شما احساس خوبی دارد و از انواع بوها رهایی یافته است.

تمیز نگه داشتن یخچال

راه های تمیز نگه داشتن یخچال

راه های زیادی برای تمیز نگه داشتن یخچال وجود دارد.

در اینجا راه کارهایی را برای رها شدن از انواع بو وتمیز ماندن این دستگاه در نظر گرفته ایم که امیدواریم بتوانیم نقشی هرچند اندک را برای کمک به شما داشته باشیم.

تمیز کردن سریع پس از ریختن

صبر جایز نیست ! مواد ریخته شده را پس از این اتفاق به سرعت تمیز کنید .

مخلوط خامه قهوه هرگز بهتر از این تمیز نخواهد شد.این یک واقعیت است و تمیز کردن سریع ، بهترین راه برای جلوگیری از انتشار بو و وجود باکتری ها در برخورد با یخچال است .

برای تمیز کردن از دستمال های میکروفایبر استفاده کنید.اگر لازم بود از دستمال مرطوب و مقداری شوینده ملایم کمک بگیرید.بعد از تمیز کردن ،سطح مورد نظر را حتما خشک کنید .

در این زمان است که از خود تشکر می کنید وقتی یخچال شما تمیز و مرتب است .

ار بین بردن فوری بو

شما مقداری ماهی و تکه ای گوشت در زمانی نسبتا طولانی در یخچال نگه داشتید که بو گرفته است. اولین کار این است که آنهارا از یخچال خارج کرده و به بیرون از خانه انتقال دهید.

عجله کنید ! ما این توانایی را داریم که یخچال را از انواع بو ها پاک کرده و مثل روز اولش کنیم.

1- اگر مواد شما در قفسه یا کشو بوده است ، آنها را خارج کرده و با آب گرم و صابون بشویید.

2- مقداری جوش شیرین  را در بشقابی ریخته و به مدت 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

3- شما می توانید برای بهتر عمل کردن جوش شیرین، مقداری قهوه را در ظرفی دیگر ریخته و برای 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

4- برش های پرتقال را داخل ظرف ریخته و قرار دادن تکه های پرتقال در یخچال تضمین کننده ی بوی مطبوع و ماندگاری آن در یخچال شماست.

بررسی روزانه مواد تاریخ گذشته

بهترین روش برای تمیز نگه داشتن یخچال و نگهداری از آن خارج کردن مواد تاریخ گذشته است. خود اینها بزرگترین منبع برای انتشار بو می باشند.ا

اگر مدت زمان زیادی در یخچال باقی بمانند، باعث هرچه ماندگار شدن بو می شوند هر چند در یخچال وجود نداشته باشند. اگر احساس کردید مواد داخل یخچال بو گرفته است و شما هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد.آنها را دور بیاندازید. شما با این کار باعث می شوید بو به مواد دیگر داخل یخچال منتقل نشود.

یخ های استفاده نشده را هر هفته دور بریزید.

در فریزرهای همه ی ما همیشه قالب های یخی که بدون استفاده مانده است، وجود دارد. هنوز هم این یخ ها وجود دارند ! اما در آن قسمت چیزی بیشتر از یخ وجود دارد.

در راستای همین موضوع، شما باید یخ ها را دور بیاندازید .حتی اگر از آنها استفاده نکرده اید. این روشی برای تازه نگه داشتن یخ است .

مانند اینکه یخ ها را تازه از کارتون خارج کرده باشید ! اگر شما این کار را انجام ندهید و یخ های مانده را دور نریزید ، قالب های یخ بهم می چسبند و حتی ممکن است مزه ی ماندگی و سوختگی فریزر را به خود بگیرند.

بنابراین این کار را هر هفته انجام دهید تا یخساز یخچال شما بتواند یخ های تازه تولید کند.

نکته ای حرفه ای برای شما که این آشغالها (یخ ها ) را در دسترس دارید : یخ هایی را که می خواهید دور بریزید را  مقداری  لیمو به آن اضافه کنید .

آنهارا خرد کرده ودر ظرفشویی بریزید.پس از مدتی ظرفشویی تمیز با رایحه ای خوش خواهید داشت.

ماهی یکبار بهم ریختگی ها و آشفتگی هارا بررسی کنید.

یک ایده خوب. هر ماه یخچال خود را بررسی کنید . به دنبال هر گونه مواد ریخته شده،هر نوع آشفتگی و تکه های هر چیزی که ممکن است در یخچال وجود داشته  که از قبل باقی مانده است و یا شما فراموش کرده اید ،باشید.

اگر چیزی نمی بینید این عالی است.در زمان و تمیز کردن های بعد خود صرفه جویی می کنید.اما اگر چیزی برای تمیز کردن می بینید ، الان بهترین زمان برای تمیز کردن و برداشتنشان است.

برای تمیز کردن از دستمال میکروفایبر استفاده کنید واگر لازم بود از مواد شوینده ملایم و دستمال نم دار کمک بگیرید.

مطمئن شوید پس از پایان کار همه جا را خشک کرده اید.شما می توانید از این روش برای قسمت بیرونی یخچال هم استفاده کنید.

در بعضی از یخچالهای دیجیتال در قسمت تنظیمات برد، گزینه ی Clean Screen وجود دارد. تنظیمات برد را در این حالت قرار داده و آن را تمیز کنید بدون آنکه در صفحه ی لمسی شما مشکلی ایجاد شود.

اگر قسمت بیرونی یخچال شما از جنس استیل ضد زنگ است ، از تمیز کننده های ضد زنگ و تمیزکننده هایی مثل Bar Keepers Friend استفاده کنید .

این کار را با یک دستمال تمیز و نرم انجام دهید و یادتان باشد حتما موازی با بافت سطح یخچال تمیز کنید.

تعویض فیلتر های آب هر 6 ماه

وقتی دستگاه پخش کننده آب یخچال شما خیلی آهسته کار می کند،شما می دانید که فیلتر آب دستگاه شما نیاز به تعویض دارد.

قبل از اینکه فیلتر دستگاه شما به این نقطه برسد. بهتر است هر 6 ماه یکبار آن را تعویض کنید دقیق مثل کار یک ساعت.

می توانید نشانگر دستگاه خود را تنظیم کنید که هر 6 ماه یکبار زمان تعویض را به شما یادآوری کند .

برای عملکرد بهتر فیلترهای یخچال خود بهتر است از فیلتر های مارک همان دستگاه استفاده کنید تا آسیبی به یخچال شما نرسد.

اکثر یخچال ها دارای نشانگر فیلتر آب می باشند که زمان 6 ماهه را نشان می دهد. این فیلتر با میانگین 300 گالن سنجیده و تنظیم شده است.که این مقدار میانگین مصرفی 6 ماه یک خانوار است. اما این میانگین نیز به سختی آب هم بستگی دارد.

یخچال خود را سالی یکبار تمیز کنید.

در سال زمان مشخصی را برای تمیز کردن یخچال خود اختصاص دهید و آمدن بهار را به او مژده دهید. تمیز کردن اساسی و کلی هر ساله حداقل پیشنهاد برای یخچال شماست.

طبق معمول برای تمیز کردن ، دستمال های میکروفایبر و مواد شوینده ملایم همراه با دستمال مرطوب را برای قسمت های سخت تر نگه دارید.

برای یک یخچال تکانی اساسی، ابتدا همه ی قفسه ها،کشوها، سطل ها را بیرون بکشید وبین آنها و پشتششان را تمیز کنید.قسمت های داخلی یخچال را بخوبی تمیز کرده و قبل از اینکه تمام وسایل را سر جای خود قرار دهید از خشک بودن کامل آنها مطمئن شوید.

در مرحله بعد پایه های تراز را به سمت بالا ببرید تا بتوانید یخچال را بیرون بکشید. پشت و زیر دستگاه را تمیز کنید ، خاک و گرد و غبار پشت آن را می توانید با مسواک تمیز کنید.

پس از تمیزکردن قسمت بیرونی یخچال ،یخچال را سر جای خود قرار داده و به برق بزنید.هنگامی که یخچال را به سمت عقب برمی گردانید پایه های تراز را سر جای خود( به پایین) قرار دهید.

اگر یخچال شما نیاز به تعمیر دارد و می خواهید همانند روز اولش کار کند. با خیالی آسوده یخچال دوست داشتنی خود را به ما بسپارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *