شماره تماس:

چگونگی نگهداری بهینه هود آشپزخانه

11 ژوئن, 2019 685 بازدید

هود آشپزخانه به دلیل جذابیت و شکل ظاهری در طراحی کابینت آشپزخانه نقش ویژه ای دارد . امروزه در طراحی داخلی آشپزخانه سعی می شود جایگاه مناسبی برای هود آشپزخانه درنظر گرفته شود. هودهای جدید به صورت لمسی و کنترل دار در بازار موجود هستند . ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را در زمان خرید ، حفظ و نگهداری بهینه هود آشپزخانه برای شما بیان کنیم، با سرویس برتر همراه باشید .

نگهداری بهینه هود آشپزخانه

نگهداری بهینه هود آشپزخانه

هود در آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کند . وظیفه اصلی آن خروج رطوبت ، چربی ، گازهای ایجاد شده در زمان آشپزی که در هوامعلق هستند به بیرون از محیط خانه می باشد . میزان رطوبت را تا حدودی ثابت نگه می دارد و باعث می شود که رطوبت و چربی روی دیوار و سقف قرار نگیرد و به تمیز نگه داشته شدن فضای آشچزخانه کمک خواهد کرد .

چنان چه در محیط آشپزخانه هود مناسب نصب نشود، در زمان آشپزی رطوبت و چربی در هوا بالا می رود و شرایط را برای رشد انواع قارچ و میکروب و کپک فراهم می کند . در این شرایط سلامت سایر اعضای خانواده به خطر می افتد . استفاده بهینه هود آشپزخانه در زمان آشپزی به سلامت اعضای خانواده کمک می کند و محیط آشپزخانه را پاک خواهد کرد .

نظافت محیط آشپزخانه و وسایل آن اهمیت بالایی دارد زیرا به دلیل وجود رطوبت معمولا میکروب های زیادی در آشپزخانه رشد خواهند کرد ، اما با نظافت و نگهداری بهینه هود آشپزخانه می توانیم از رشد و تکثیر باکتری و میکروب ها و سرویس و تعمیر آن جلوگیری کنیم .در صورت بروز هر گونه مشکل در زمان استفاده از هود آشپزخانه می توانید با کارشناسان مجموعه سرویس برتر تماس بگیرید و با اعلام مشکل ایجاد شده ، از خدمات سرویس و تعمیرات هود آشپزخانه بهره مند شوید .

یکی از نکات در حفظ و نگهداری بهینه هود آشپزخانه ، نظافت هود حداقل هر سه هفته یکبار می باشد .برای نظافت هود آشپزخانه ابتدا هود را خاموش کنید و با مواد شوینده مناسب قسمت خارجی و داخلی هود را تمیز کنید . مراقب باشید که به پریز برق و لامپ هود آسیبی وارد نکنید .با استفاده از آب نیمه گرم مواد ضد عفونی کننده را از هود آشپزخانه تمیز کنید .

پعد از نظافت و شستشوی هود آشپزخانه آن را کاملا خشک کنید . فیلترهای هود آشپزخانه را در چند وقت یکبار تعویض نمایید . تعویض فیلترها برای آن خانواده هایی که میزان پخت و پز در آشپزخانه آن ها زیاد است ، هرماه توصیه می شود . در غیر این صورت هر سال فیلترهای هوا باید تعویض گردد .

سرویس و تعمیرات هود آشپزخانه

هودهای آشپزخانه به صورت لمسی و کنترل دار در بازار موجود هستند و تفاوتی در نحوه کارکرد و عملکرد آن ها وجود ندارد و تنها شکل ظاهر آن ها موجب تغییر قیمت و سایز آن ها شده است . عدم رعایت فاصله طبق استانداردهای موجود در زمان نصب هود آشپزخانه ، بی توجهی به تمیزکردن و نظافت سالیانه آن ، نوسانات ولتاژ برق ، عدم سرویس و تعمیر سالیانه به موقع هود آشپزخانه که معمولا توسط شرکت های سرویس و نگهداری از محصولات خانگی انجام می شود.

فیلترهای هود آشپزخانه به صورت ماهانه و سالیانه باید تعویض شود، در غیر این صورت هود آشپزخانه با مشکلاتی رو به رو خواهد شد که نیاز به سرویس و تعمیر خواهد داشت .سرویس برتر با بکارگیری افراد باتجربه و کاربلد در زمینه نصب ، سرویس و نگهداری بهینه هود آشپزخانه ، خدمات برتری را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می کند . جهت کسب اطلاعات بیش تر در مورد سرویس و نگهداری از هود آشپزخانه می توانید با کارشناسان سرویس برتر در تماس باشید.

در حفظ و نگهداری بهینه هود آشپزخانه موارد زیر را رعایت کنید:

در هودهای لمسی و کنترل دار بهتر است تا حد امکان از کنترل برای روشن و خاموش کردن هود استفاده کنید ، در صورت رعایت این مورد هود آشپزخانه کمتر به تعمیر و سرویس نیاز خواهد داشت. در زمان نصب هود آشپزخانه فاصله استاندارد هود آشپزخانه را که حدود 65 الی 75 سانتیمتر فاصله از سطح گاز می باشد، رعایت کنید .از فشارهای ناگهانی در زمان نظافت هود آشپزخانه جدا خودداری نمایید. از مواد شوینده غیراسیدی و ضعیف برای شستشو و نظافت هود به منظور جلوگیری از آسیب به آن استفاده نمایید .هر روز از هود استفاده کنید حتی اگر آشپزی نمی کنید ، هود را در دومقطع زمان ده دقیقه ای روشن بگذارید . هر سال نسبت به سرویس و تعمیر هود آشپزخانه اقدام نمایید. سرویس و نگهداری بهینه هود آشپزخانه را به دست سرویس کاران باتجربه بسپارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *