شماره تماس:

تفاوت پکیج و موتورخانه – مزایای استفاده از پکیج

17 فوریه, 2019 881 بازدید

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برای سیستم گرمایشی منزل یا محل کار خود از پکیج استفاده کنیم یا از موتور خانه

کارشناسان سرویس برتر با استفاده از دانش و تجربیات خود اقدام به انتشار این مطلب کرده اند

تفاوت موتور خانه با پکیج

مزایای پکیج نسبت به موتورخانه

1- مستقل بودن هر واحد در گرمایش ساختمان و گرمایش آب گرم مصرفی.

2- صرفه جویی در مصرف انرژی در گرمایش با پکیج بسیار بالاتر از موتورخانه می¬باشد، با توجه به:
* تنظیم مستقل دمای هر واحد مطابق با سلیقه مصرف کننده میباشد در صورتیکه در سیستم گرمایش با موتورخانه مرکزی دمای آب برای تمم واحدها یکسان تنظیم میشود.

* حذف شدن طول لوله کشی های ارتباطی بین موتورخانه و واحد ها.

* راندمان پکیج با مبدل مسی و لوله دودکش دوجداره بسیار بالاتر از موتورخانه با مشعل و دیگ چدنی یا فولادی میباشد.

* لحظه ای بودن سیستم گرم کردن آب گرم مصرفی در پکیج و عدم نیاز به ذخیره کردن آب گرم در مخازن دوجداره یا کوئل دار در طی 24 ساعت.

* در گرمایش با پکیج به علت استفاده از تکنیک¬ها و سنسورهای مختلف، ایمنی و تنظیمات سیستم در سطح بسیار بالاتری نسبت به سیستم موتورخانه مرکزی میباشد.

3- در سیستم موتورخانه مرکزی نیاز به تخصیص دادن فضای مناسب و عایق، محصور و ایمن در پایین ترین سطح ساختمان میباشد ولی در گرمایش با پکیج تمام موتورخانه در ابعاد بسیار کوچک خلاصه میشود.

4- سیستم موتورخانه مرکزی نیاز به طراحی و محاسبات دقیق و کامل برای انتخاب نوع اجزاء به کار رفته در تاسیسات دارد که تمام این مراحل دارای هزینه و وقت گیر است اما در گرمایش با پکیج انتخاب مدل دستگاه بسیار ساده است.

5- در سیستم موتورخانه مرکزی می¬بایست در هنگام ساخت داکت یا رایزری در ساختمان تعبیه نمود اما در گرمایش با پکیج می¬توان با اجرای دودکش و یا منفذی به هوای آزاد در نزدیکی دستگاه و اجرای لوله کشی های مربوطه در کف واحد مسکونی از سطح آپارتمان به خوبی استفاده کرد.

6- اجرای سیستم موتورخانه مرکزی دارای هزینه بالایی است تا کیفیت مطلوب به دست آید اما گرمایش با پکیج با هزینه کمتر،کیفیت عالی به مصرف کننده میدهد.

7- نصب و راه اندازی سیستم موتورخانه مرکزی بسیار وقت گیر است اما دستگاه پکیج در مدت زمانی کوتاه و به سهولت و سریع نصب میگردد.

8- اگر در سیستم موتورخانه مرکزی مشکلی در یکی از قسمت¬های تاسیسات رخ دهد تمام واحدها دچار مشکل میشوند اما در گرمایش با پکیج تمام واحدها مستقل هستند و ایرادی در یک واحد مشکلی برای دیگر واحدها ایجاد نمی نماید.

9- در سیستم موتورخانه مرکزی سیستم در حال کارکرد صدای بسیار زیادی ایجاد می¬نماید که می-بایست موتورخانه را از جهت صدا نیز ایزوله نمود اما پکیج با صدایی بسیار ناچیز قابلیت نصب در داخل واحد مسکونی را دارد.

10- در سیستم موتورخانه مرکزی نگهداریو تعمیرات سیستم بسیار وقت گیر و هزینه بر است اما در گرمایش با پکیج با توجه به سیستم عیب یاب اتوماتیک تشخیص و رفع عیب به راحتی و در زمان کوتاه انجام میگیرد.

11- در سیستم موتورخانه مرکزی نیاز دائمی به فردی مجرب جهت تعمیرات و نگهداری و تنظیم و یا تغییر فصل میباشد. اما در گرمایش با پکیج مصرف کننده به سهولت قادر به تنظیم یا تغییر حالت دستگاه میباشد.

12- در سیستم موتورخانه مرکزی حتی در صورت عدم استفاده مالکان در مقاطع و بازه های زمانی مختلف، مجبور به پرداخت هزینه شارژ بابت استفاده از تاسیسات می¬باشند اما در گرمایش با پکیج به راحتی می توان دستگاه را خاموش کرده و مالک متحمل هزینه ای بابت زمان عدم نیاز به مصرف نمیگردد.

13- در صورت نیاز امکان جابجایی پکیج به محل های دیگر ساختمان وجود دارد که این امکان در سیستم گرمایش با موتورخانه مرکزی امکان پذیر نمیباشد.

14- صرفه جویی قابل توجه ای در میزان مصرف گاز و برق در سیستم¬های گرمایش با پکیج در مقایسه با سیستم گرمایش با موتورخانه مرکزی وجود دارد.

این مقاله توسط کارشناسان تعمیر پکیج ، تعمیر پکیج بوتان تهیه شده است