شماره تماس:

راهنمای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج
30 اکتبر, 2019 997 بازدید

با سرد شدن هوا و آمدن فصل سرما نیاز به وسایل گرمایشی داریم. پکیج از وسایلی است که علاوه بر فصل سرما در تابستان هم از آن استفاده می شود. راهنمای خرید پکیج به شما این کمک را خواهد کرد که بتوانید راحتر تصمیم بگیرید.
در راهنمای خرید پکیج مزایای آن را ذکر می کنیم تا شما بهتر با این دستگاه آشنا شوید.

راهنمای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج

در مقاله راهنمای خرید پکیج قصد داریم مواردی را که در هنگام خرید باید به آن دقت کنیم را مورد بررسی قرار دهیم. به دلیل بالا رفتن هزینه ها در انتخاب خرید پکیج باید دقت لازم را داشته باشیم. توقعات و خواسته هایی که از دستگاه مورد نظر را داریم لیست کرده تا در زمان خرید بتوانیم دستگاه مورد نظر را انتخاب و خریداری کنیم.
سرویس برتر – با راهنمای خرید پکیج همراه شماست.

پکیج چیست ؟

در گذشته های نه چندان دور منازل و محل کار سیستم گرمایش با کمک گرفتن از موتورخانه های مرکزی انجام می شد. البته در بیشتر ادارات هنوز ازاین سیستم استفاده می شود.
همیشه ایرادات و مشکلاتی در موتورخانه ها وحود داشت و دارد. اما وجود مشکلات زیاد باعث شد طراحان و ایده پردازان به فکر سیستم بهتری بیفتند .پکیج های گرمایشی نتیجه ی همین دردسرها و دغدغه های موتورخانه هاست.
پکیج ها جایگزین موتورخانه های شوفاژها می باشند. دیگر خبری از حجم زیادی که بوسیله موتورخانه ها اشغال می شد نیست.بهترین و مهمترین خصوصیاتی که پکیج ها دارند نیاز نداشتن به موتورخانه و هر واحد آپارتمان می تواند بصورت مستقل از آن بهره مند شود.

مزایای پکیج

در راهنمای خرید پکیج مزایای این دستگاه را با هم بررسی می کنیم:

 1. اشغال کردن فضای کم مانند یک آبگرمکن دیواری
 2. مستقل بودن
 3. بازده بیشتر با توجه به کم مصرفی و صرفه جویی ذر انرژی
 4. نصب و راه اندازی راحت و نگهداری آسان و کم هزینه بودن تعمیرات پکیج
 5. امنیت بالا
 6. فراهم کردن سریع آب گرم و مداوم
 7. قابل دسترس بودن و تنطیم دمای دلخواه
 8. کارکردی همراه با آرامش و بدون سر و صدا
 9. دوستدار محیط زیست و سازگار با طبیعت

معیار و راهنمای خرید پکیج

مدل و نوع

پکیج ها دارای دو مدل می باشند: زمینی و دیواری.
از مهمترین مواردی که در راهنمای خرید پکیج باید در نظر بگیرید مدل و نوع پکیج شماست. پکیج دیواری از نظر کم مصرف بودن و عمر طولایی و کارایی می تواند بهترین گزینه باشد. اما اگر محل سکونت شما با متراژ بالاست ، می توانید از پکیج های زمینی استفاده کنید.

ظرفیت

برای انتخاب پکیج باید با توجه به متراژ منزل یا محل کار میزان توان دستگاه انتخابی خود را لحاظ کنید. مشخص کردن میزان توان در راهنمای خرید پکیج به این دلیل اهمیت دارد و مورد بررسی قرار می گیرد که، اگر دستگاهی با توان کمتر انتخاب کنید دارای مشکلاتی چون: ناتوان بودن در گرم کردن محل، تامین نکردن آب گرم بصورت دائم و…را به همراه خواهد داشت.اگر شما از دستگاهی با توان بالاتر استفاده کنید باید هزینه بالاتری را صرف کنید.
علاوه بر متراژ محل سکونت گزینه های دیگری که در انتخاب توان پکیج تاثیر گذار است مواردی چون:

 • آب و هوای منطقه محل سکونت
 • جنس موادی که در ساخت منزل بکار برده شده است.
 • تعداد اتاق ها
 • تعداد دستشویی و حمام
 • موقعیت مکان نسبت به ارتفاع از سطح دریا
 • چندمین طبقه در آپارتمان
 • پر و یا خالی بودن اطراف ساختمان مورد نظر

توان پکیج متناسب با متراژ

تا سقف 120 متر مربع : ظرفیت توان 24 هزار کیلو گالری
120تا 180 متر مربع : ظرفیت توان 28 هزار کیلو گالری
180 تا 220 متر مربع : ظرفیت توان 32 هزار کیلو گالری
220 تا 270 متر مربع : ظرفیت توان 35 هزار کیلو گالری

فن

با توجه به مکان قرار دادن نصب پکیج خود می توانید فن دار بودن یا بدون فن را انتخاب کنید. اگر می خواهید پکیج خود را در تراس نصب کنید باید از پکیج های فن دار استفاده کنید.محفظه احتراق این نوع پکیج ها بسته می باشد . مقاومت پکیج های فن دار در برابر بادهای قوی به دلیل بسته بودن محفظه بالاست.
در انتخاب پکیج این را نیز در نظر داشته باشید اگر مسیر دودکش بیشتر از یک متر بصورت افقی است، از مدل فن دار استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید از پکیج بدون فن استفاده کنید.
اگر پکیج بدون فن را انتخاب کردید، این نوع باید داخل خانه نصب شود.و این نکته را در نظر داشته باشید متراژ ساختمان شما کمتر از 70 متر نباشد. در زمان خرید پکیج بدون فن باید دستگاه شما دارای سنسور حرارتی دودکش باشد .

تک مبدل و دو مبدل

در راهنمای خرید پکیج به شما توصیه می شود پکیج دو مبدل را انتخاب کنید. وظیفه ی گرم و سرد کردن در پکیج های تک مبدل فقط به عهده یک مبدل است . اما در دو مبدله هر کدام از مبدل ها یک وظیفه را به عهده دارند.
پکیج های دو مبدل مزایای دیگری نسبت به یک مبدله دارند. دو مبدله ها دیرتر جرم می گیرند . همچنین گرمای یکدست و یکنواختی را برای محیط شما به دلیل نداشتن نوسانات دما فراهم می کند.
اگر در منطقه ای زندگی می کنید ک در آب مصرفی شما املاح زیاد وجود دارد، حتما برای خرید پکیج دو مبدله بودن آن را انتخاب کنید.

میزان مصرف آب

از موارد مهم دیگری که در راهنمای خرید پکیج به آن اشاره می کنیم، میزان استفاده کردن از آب گرم است. اگر در یک خانواده پر جمعیت زندگی می کنید و مصرف آب گرم شما بالا می باشد، بهتر است از پکیج های مخزن دار که دارای ظرفیت حرارتی بالا هستند، استفاده کنید.

برای نصب و تعمیر پکیج خود شما می توانید از تیم – سرویس برتر – کمک و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *