شماره تماس:

عیب یابی پکیج

تعمیر آبگرمکن دیواری
14 سپتامبر, 2019 722 بازدید

صدای پاییز را می شنوید؟ وقت آن رسیده است که خود را برای فصل سرما آماده کنیم. فصل سرد یعنی گرما و آسایش در خانه و محل کار.پس سراغی به پکیج خود بزنیم آن را سرویس کنیم و با عیب یابی پکیج اگر دارای مشکلاتی است آن را برطرف کنیم.
از کارهایی که برای استقبال از سرما باید انجام داد، فراهم کردن یا سرویس وسایل گرمایشی است که پکیج یکی از آنهاست. می توانیم با سرویس به موقع و عیب یابی پکیج در زمان مناسب با اطمینان خاطر خود را برای زمستان آماده کنیم.
امروز از بهترین زمان های است که به دستگاه خود سری بزنید و گرمایش آن را تست کنید. اگر از تست و عیب یابی پکیج خود اطلاع چندانی ندارید جایی نروید و این مقاله را مطالعه کنید.

با ما – سرویس برتر – باشید.

تعمیر آبگرمکن دیواری

عیب یابی پکیج

اگر شما هم برای تامین آب گرم و محیطی گرم در زمستان از پکیج استفاده می کنید، می دانید که دچار مشکلاتی می شود که با عیب یابی پکیج خود می توانید آنها را حل کنید.

برای عیب یابی و سرویس  و تعمیرات پکیج خود می توانید از متخصصین در این زمینه کمک بخواهید.

با مشکلات شایعی که برای پکیج رخ می دهد آشنا می شویم:

گرم نبودن آب و وجود گرما در محیط

اگر پکیج شما کار می کند اما از گرما و آب گرم خبری نیست می تواند علت هایی چون خرابی دریچه ، هواکش ، و یا مشکل از ترموستات آن باشد.البته کم بودن سطح آب در مخزن پکیج هم باعث وجود این مشکل می شود.

تغییر رنگ و دوده

امکان اینکه پکیج شما پس از مدتی تغییر رنگ داده و دوده بگیرد وجود دارد. دودی در دستگاه شما وجود ندارد بلکه جریان هوای کثیف از لابلای پره های رادیاتور شماست که وقتی با محیط اطراف برخورد می کند گرم می شود که نتیجه آن سیاهی و دوده ای است که شما مشاهده می کنید.

سرو صدا

دلایلی که پکیج شما در زمان استفاده با سرو صدا همراه است می تواند فشار آب کم در سیستم ، یا رسوب گرفتن آن که قابل ذکر است وجود آهک در دستگاه شما باعث کم شدن فشار آب هم می شود که باعث آسیب به دستگاه شما می شود.وقتی پمپ دستگاه دارای هوا و سیستم احتراق هم دچار مشکل شده باشد ،سرو صدا را در دستگاه به همراه دارد.

ایجاد رسوب

رادیاتور و لوله های پکیج پس از مدتی استفاده رسوب می گیرند که باعث گرفتگی آن می شوند. یکی از این علت ها می تواند در کمبود فشار آب باشد که آب به سختی به طبقات بالای آپارتمان ها می رسد و دستگاه رسوب می گیرد.با رسوب گیری بموقع توسط افراد کاردان از بروز مشکلاتی چون ایجاد سرو صدا و گرم نبودن آب قابل مصرف و خراب شدن قطعه ها که همگی به دلیل رسوب داشتن دستگاه شماست،جلوگیری کنید.

افت فشار

عددی که فشار پکیج شما باید روی آن قرار داشته باشد ،بودن بین اعداد 1و 2 است . در غیر این صورت دستگاه شما دچار افت فشار شده است که نشت آب از مهمترین دلایل این مشکل است. همچنین اگر در منبع انبساط و پمپ مشکلی وجود داشته باشد و شیر تخلیه فشار دچار آسیب شده باشد افت فشار پکیج را شاهد خواهید بود.

نشت و چکه

سوراخ بودن رادیاتور و یا سفت نیودن اتصالات لوله ها از دلایل این علت است که خود باعث افت فشار دستگاه و بروز مشکلات به قسمت های دیگر می شود. که حتما این قسمت ها را چک کنید.

یخ زدگی لوله

روی برد پکیج شما اگر ارور سرد بودن نمایان شد، دستگاه خود را خاموش کرده و از اول وشن کنید.اگر پس از ریستارت کردن پکیج ، نمایشگر همچنان الارم مورد نظر را نشان می داد احتمال یخ زدن لوله وجود دارد. برای اینکه دستگاه شما با این مشکل روبرو نشود می توانید در هر ماه تابستان به مدت 10 الی 15 دقیقه سیستم گرمایشی را روشن کنید تا از یخ زدگی و فریز شدن آن جلوگیری شود.

کنترلرها

ترموستات ها دمای جریان آب را در پکیج کنترل می کنند. شما می توانید آن را بر روی دستگاه مشاهده کنید و با بررسی آن مطمئن شوید که فعال است و به خوبی کار می کند.

شعله پیلوت ( مشعل پکیج )

پکیج ها با جرق زدن روشن می شوند که روشن نشدن جرقه دلایلی داد: وجود جریان هوا باعث کشش شعله به بیرون و اطراف می شود را می توان از علت های آن دانست. همچنین امکان خرابی ترموکوبل نیز هست .نازل های مشعل را تمیز کنید. اگر نازل ها بوسیله گرد و غبار یا هر کثیفی گرفته باشند روشن نمی شود.
همچنین شما می توانید در زمانی که شعله پیلوت شما خاموش شد و روشن نشد شیر کنترل اضطراری را چک کنید و از باز بودن آن مطمئن شوید.در صورت باز بودن شیر و خارج نشدن گاز از آن از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.
به نوع پکیج خود دقت کنید و اگر دارای شعله پیلوت نبود و یا با راحتی در دسترس شما قرار نداشت، می توانید دستگاه خود را خاموش کرده و دوباره روشن نمایید.اگر مشکل برطرف نشد حتما از متخصصین کمک بخواهید و به هیچ وجه خودتان دستگاه را باز نکنید.

نکات طلایی

با موارد شایعی که باعث خرابی و مشکلات  دستگاه شما می شود و با عیب یابی پکیج آشنا شدید. اما رعایت کردن نکاتی می تواند از بروز این قبیل مشکلات در پکیج شما جلوگیری کند.

زمانهای مشخصی را برای سرویس دستگاه خود در سال قرار دهید.
فشار پکیج خود را همیشه چک نمایید تا روی عدد مورد نظر قرار داشته باشد.(دستگاه باید بین اعداد 1و 2 را نشان دهد. می توانید از دفترچه راهنما نیز کمک بگیرید.)
شعله پیلوت دستگاه را چک کنید که بصورت دائم و آبی بسوزد. زرد سوختن شعله نشان از مشکلی در دستگاه شما است.
دودکش و قسمت های خروجی را کنترل کنید تا چیزی مانع بسته شدن آنها نشده باشد.
بصورت مرتب دستگاه خود را هواگیری کنید.
اتصالات لوله و دستگاه را چک کنید واز نبودن نشتی و چکه کردن آن مطمئن شوید.
پکیج شما در جایی قرار داشته باشد که هوا بخوبی در رفت و آمد و تهویه مناسبی داشته باشد و همیشه آن قسمت را تمیز نگه دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *