شماره تماس:

دلایل خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی
23 سپتامبر, 2019 1597 بازدید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از جاپودری ماشین لباسشویی شما آب چکه کند و نمی دانید با این مشکل چگونه برخورد کنید ؟ دلایل خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی را خواهیم دانست و در کل می خواهیم با جاپودری ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شویم و طرز تمیز کردن آن را بهتر فرا گیریم.

با ما – سرویس برتر – باشید.

دلایل خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی

قبل از پیدا کردن دلایل خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی به خود جا پودری می پردازیم.جاپودری ماشین لباسشویی از قطعه های خارجی لباسشویی است که خیلی با آن سر و کار داریم. درست است برای هر بار استفاده باید از این قطعه استفاده کنیم و از قطعات مهم در ماشین محسوب می شود. اما باید قبول کنیم در حق جا پودری ماشین لباسشویی اجحاف شده است و توجه چندانی به آن نمی کنیم.
بنظر می رسد استفاده از این قطعه کاربرد آسانی ندارد اما توجه نکردن و تمیز نکردن آن می تواند مشکلاتی را برای ماشین لباسشویی به همراه داشته باشد.

قسمت های جا پودری

اگر به محفظه یا جا پودری ماشین لباسشویی نگاهی بیندازیم ، خواهیم دید دارای قسمت هایی می باشد که هر کدام با علامتی خاص برای استفاده بهتر مشخص شده است.
هر نوع مدل لباسشویی دارای جاپودری مخصوصی نسبت به برند خود می باشد. در زمان شستشو و استفاده از لباسشویی خود مواد شوینده را در قسمت خاص آن بریزید و بصورت درست از آن استفاده کنید.

لاین اول

اولین لاین با این علامت I مشخص شده است.که از مواد شوینده برای پیش شستشو یا همان شستشوی مقدماتی استفاده می شود. مقدار مواد شوینده در این قسمت کمتر است.

لاین دوم

لاین دوم با این نشانه II و شستشوی اصلی را در بر می گیرد.محفظه ی اصلی است که نرم کننده آب ،برای پاک کردن و سفید کردن لکه از مواد شوینده این قسمت استفاده می شود.

لاین نرم کننده ( سوم )

به جاپودری ماشین لباسشویی خود با دقت بیشتری نگاه بیندازید.این علامت * را خواهید دید که برای استفاده از مایع نرم کننده در نظر گرفته شده است.دقت کنید این قسمت از خط MAX بالاتر نرود. پر کردن بیش از حد مایع باعث می شود که این شوینده در لبه و بالای این قسمت باقی مانده که در استفاده از لباسشویی و گذشت زمان این لکه پررنگ تر می شودو دلیلی برای بوی بد ماشین خواهد بود.
در زمان ریختن مایع اگر از حد مجاز آن بیشتر ریختید با دستمال لک را تمیز کنید و اگر پاک نشد از جرم گیر برای تمیز کردن آن کمک بگیرید.
بعضی ماشین های لباسشویی دارای 4 قسمت می باشند و کاربرد آن استفاده از مواد رنگی است.

نکته: اگر قصد شستشوی لباس ها و وسایل بزرگتری را دارید، از قرص یا کپسول های شستشو و همچنین جای شوینده های توپی که داخل لگن لباسشویی همراه با لباس گذاشته می شود، استفاده نکنید.
اگر لباس شما به لکه بزرگی آغشته شده است و می خواهید با لباسشویی آن را تمیز کنید،بهتر است کثیفی لکه را با آب بشوید و سپس آن را داخل لباسشویی بیندازید.با انجام اینکار دیگر نیازی به کپسول و قرص و توپ شستشو ندارید.

نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

اگر جاپودری ماشین لباسشویی خود را مرتب تمیز نکنید مکانی از جرم و باقی ماندهای موادشوینده خواهید داشت .در صورت زیاد شدن و بدترین حالت به ماده ای ژله مانند سیاه رنگ تبدیل می شوند که به مرور زمان مانع عبور مواد شوینده به داخل مخزن می شود و آب از جلو ماشین لباسشویی سرریز می شود.

مراحل تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

جارو برقی را از برق بکشید. پس از اینکه اطمینان پیدا کردید بدنه لباسشویی برق ندارد، جاپودری را از جای خود در بیاورید.
برای خارج کردن جا پودری ماشین لباسشویی روی قسمت نرم کننده اکثر مدلها شاسی قرار داده شده است که با فشار دادن آن جا پودری را به سمت بیرون کشیده و خارج کنید.
تمام قطعات جاپودری را از هم جدا کنید و با آب گرم و برس و یا با استفاده از اسفنج آن را بشوید. اگر به خوبی تمیز نشد از مواد شوینده مایع استفاده کنید تا تمام لکه ها و کپک ها از بین بروند.
قسمت داخلی که جاپودری در آن قرار می گیرد را نیز با دقت تمیز و باقی مانده های مواد شوینده را به کل پاک کنید.
تمام وسایل را مانند قبل سر جای خود در جا پودری قرار دهید و محفظه را در مکان خود بگذارید.
می توانید برای تمیزی بیشترجا پودری لباسشویی ،تقریبا ماهی یکبار شستشو همراه با آب داغ و اگر لباسشویی شما  دارای برنامه شستشوی خاصی است، از آن استفاده کنید.با انجام دادن این دستورالعمل باکتری و جرم ها را از دستگاه خود پاک می کنید.

دلایل خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی

دلایل خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی علت هایی دارد که به آن اشاره می کنیم:

می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از تکنسین های ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

نصب

یکی از دلایل نشت از جا پودری می تواند بی دقتی و نصب اشتباه در زمان نصب آن باشد.شیب ماشین لباسشویی در زمان نصب به سمت جلو باشد ، امکان اینکه در زمان کار یا آبکشی آب از جا پودری چکه کند.با تراز کردن کامل دستگاه خوب می توانید این مشکل را برطرف کنید.

مسدود شدن مسیر جا پودری

مواد شوینده از داخل جا پودری  به مخزن ماشین لباسشویی بوسیله ی لوله های سیاه رنگی که در زیر جا پودری گذاشته شده است انتقال پیدا می کنند.مسیر این لوله ها ممکن است به دلیل استفاده غیر معمول از پود، جرم زیادو یا ماندن مایع لباسشویی در قسمت مربوط به خود و تمیز نکردن آن که باعث بو گرفتن ماشین و مسدود شدن لوله ها می شود .
پیچ خوردگی در لوله آن را مسدود که انتقال به درستی انجام نمی گیرد و آب از جا پودری چکه می کند.با برطرف کردن آن مشکل حل می شود.
همچنین پوسیدگی لوله می تواند از دلایل خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی باشد که باید تعویض شود. از تعمیرکنندگان حرفه ای برای انجام این کار می توانید کمک بگیرید.

وجود شکستگی

ماشین های لباسشویی دارای دوقسمت جا پودری که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده اند. قسمت متحرک همان مخزن جا پودری است و قسمت ثابت محل اتصال برای ورودی و خروجی شلنگ ها می باشد.
اگر قسمت متحرک دچار شکستگی یا ترک خورگی شد، بهتر است آن را تعویض کنیم تا مواد شوینده به خارج از جا پودری ریخته نشود.

مواد شوینده

برای شستشوی لباسهای کثیف نیازی به استفاده بیشتر از پودر نیست. می توانید از پودر کمتر همراه با آب گرم استفاده کنید . استفاده از آب سرد پودر ماشین بیشتری را می خواهد که اینکار باعث می شود که آب و کف به خارج از جا پودری سرایت کند.
برای ریختن پودر در محفظه بهتر است از قسمت بزرگتر استفاده کنید و از لاینی که برای پودراضافی است استفاده نکنید.
اگر مجبور به ریختن پودر بیشتر شدید قسمت بزرگ محفظه را پر نکنید بلکه از قسمت دیگر استفاده کنید تا از نشت آن جلوگیری کنید.
از مواد شوینده معتبر و استاندار برای شستشو استفاده کنید. هیچ وقت پودر صابون مخصوص شستشو با دست و پودر های دستی برای استفاده در ماشین بکار نبرید.

مقالات مرتبط

تعمیر ماشین لباسشویی 

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31