شماره تماس:

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر
5 اکتبر, 2019 714 بازدید

یخچال فریزر هم از وسایل مهم و واجبی است که در هر جایی که انسان زندگی می کند و امورات خود را می گذراند وجود دارد. از قطعات مهم و حیاتی یخچال فریزر می توان برد را نام برد.برد یخچال فریزر عملکردی مانند مغز انسان دارد. تمام دستورات و کارهایی که یخچال فریزر انجام می دهد از برد نشات می گیرد.
تعمیر برد یخچال فریزر با توجه به خود برد الکتریکی کاری حساس است که باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود. امروز و در این مقاله به برد یخچال فریزر خواهیم پرداخت . از برد الکتریکی چیست؟ شروع می کنیم و با عیب یابی و تعمیر برد یخچال فریزر آشنا می شویم.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

با توجه به حساسیت برد یخچال فریزر و اینکه اگر برای این قطعه اتفاقی پیش بیاید ، یخچال از کار افتاده یا کارایی خوبی نخواهد داشت. قبل از پرداختن به تعمیر برد یخچال فریزر ، بهتر است با برد و کارهای آن آشنا شویم.

برد الکترونیکی یخچال فریزر

هر روز شاهد پیشرفت در زمینه تکنولوژی و روی کار آمدن وسایل جدیدتر در همه ی زمینه ها هستیم. یخچال ها از این قاعده مستثنی نیستند . انواع و اقسام مدل ها و کاربردهای جدید یخچال فریزرها گویای این واقعیت هستند.
برد یخچال فریزر و مدارهای الکتریکی آن در یخچال های جدید جایگزین ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی است که در یخچال ها استفاده می شد.
همچنین استفاده از برد در یخچال های جدید و امروزی بجای تایمر دیفراست یخچال های قدیمی  است که برای مصرف بهینه انرژی کاربرد دارد.

وظیفه برد

هدایت و کنترل همه چیز و همه قطعات یخچال را برد یخچال فریزر به عهده دارد. فن ،کمپرسور، المنت ،یخساز ، سنسورها ، درب و…همه و همه را برد کنترل می کند.ترمیستور نام قطعه ای است در یخچال که وظیفه اش گزارش دما به برد است. برد طبق گزارش این قطعه دستورات خود را صادر می کند.

نشانه های خرابی در برد

برای اینکه متوجه شویم برد یخچال فریزر دچار مشکل شده است نشانه و علائمی دارد . نشانه های چون:
یخچال فریزر خنک نیست اما هر دو فن یخچال کار می کنند ولی کمپرسور خاموش می باشد.
یخچال خنک نمی کند و فن خنک کننده هم از کار افتاده است.
یخچال صدای یکسره دارد و خنک نیست.
بالا رفتن دمای یخچال
زمان دوره یا چرخه یخ زدایی زیاد شده است.
کار کردن فن یخچال با سر و صدای زیادی همراه است.

هر کدام از این مشکلات برای دستگاه شما پیش آمد. می توانید با تعمیرگاه مجاز _ سرویس برتر _ تماس بگیرید . با اعزام تکنسین در محل تعمیر یخچال فریزر خود را با خیالی آسوده به دست افراد کاردان بسپارید.

تعمیر برد یخچال فریزر

عیب یابی و تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

 عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر ، به دلیل حساسیت بالای این قطعه بهتر است توسط تعمیر کار انجام شود.
شما می توانید برای مطمئن شدن از اینکه مشکل یخچال فریزر شما از برد آن است مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول

همیشه اولین قدم ایمنی است . یخچال را از برق بکشید . یخچال را به گونه ای جابجا کنید که بتوانید به برد دسترسی کامل داشته باشید.

مرحله دوم

وقتی توانستید به راحتی و کنترل کامل به برد یخچال فریزر خود دسترسی پیدا کنید، آن را در بیاورید.در اکثر مدل ها برد در پشت یخچال قرار دارد.با کمک گرفتن از پیچ گوشتی پوشش روی برد را بردارید و برد را از جایگاه مخصوص آن خارج کنید.

مرحله سوم

در این مرحله با توجه به اینکه سیم های مربوطه به برد وصل است آنها را باید با دقت تمام از قطعه باز کنید. تمام اتصالات و قسمت های متصل به سیم ها را جدا کنید و جایگاه هر کدام را در حافظه خود نگه دارید .
برای محکم کاری و اطمینان بیشتر می توانید از محل اتصال سیم ها به برد عکس بگیرید.

مرحله چهارم

وقتی برد را از سیم ها جدا کردید و کامل آن را خارج کردید. با استفاده از مولتی متر برد دستگاه را چک کنید . اگر نیازمند تعمیر بود آن را برای تعمیر دست متخصصین بسپارید . اما اگر به برد دیگری نیاز بود برد جدید را جایگزین آن کنید.

مرحله پنجم

با تشخیص به تعمیر یا تعویض برد دستگاه خود، برد تعمیر شده یا جدید را با توجه به اتصالات برد قبلی ، سیم ها را به آن وصل کنید.از عکسی که گرفتید کمک بگیرید تا تمام سیم ها را بخوبی در جای خود قرار دهید. اگر هر کدام را اشتباه وصل کنید یخچال روشن نخواهد شد و تلاش شما بی فایده خواهد بود.

مرحله ششم

پس از اینکه تمام سیم ها را به درستی در جای خود وصل کردید، آن را در جایگاه خود قرار دهید. کاوری را که از روی برد برداشته بودید را روی برد قرار دهید .

مرحله آخر

وقتی برد یخچال فریزر را سر جای خود قرار دادید، کار نصب و تعمیر برد یخچال فریزر شما به اتمام رسیده است. یخچال را در جای خود قرار دهید و اگر اتصالات آب آن را جدا کردید تمام آنها را مانند قبل به قسمت مربوطه وصل کنید و دوشاخه را به برق بزنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31