شماره تماس:

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
3 نوامبر, 2019 1743 بازدید

از قطعات مهمی که در ماشین ظرفشویی قرار دارد، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است.
زمانی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دچار مشکلی بشود، هیچ اتفاقی برای تمیز کردن ظرفها رخ نمی دهد. ظرفها همچنان کثیف خواهند ماند. دلیل این مشکل هم به پمپ تخلیه ظرفشویی باز می گردد. و عملکرد این قطعه رابطه مستقیم با انجام کار دستگاه است.تعمیر و یا تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی این امکان را به شما می دهد که دستگاه شما بتواند مانند قبل کار خود را به خوبی انجام دهد.
تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را بوسیله تعمیرکار متخصص در این زمینه انجام دهید تا تعمیر ماشین ظرفشویی شما بخوبی و اطمینان کامل انجام گیرد.

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

قبل از اینکه به چگونگی تعویض پمپ ماشین ظرفشویی بپردازیم ، بهتر است با وظیفه و عملکرد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی  در – سرویس برتر -آشنا شویم. همچنین با قطعات و اجزای این پمپ آشنا می شویم.

وظیفه پمپ تخلیه

کار ماشین ظرفشویی گردش و پاشیدن آب به سمت ظرفهاست که آب کثیف باید تخلیه شود. همانطور که از نام آن پیداست پمپ تخلیه این وظیفه را به عهده دارد.
پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آبهای کثیف حاصل از شستشو را خارج و تخلیه می کند. اگر این قطعه وظایف خود را به خوبی انجام ندهد عملکرد شستشوی ظرفها به خوبی انجام نمی شود. با این توصیفات خواهیم دانست که پمپ تخلیه آب یک قطعه کلیدی و مهم در ماشین ظرفشویی است. سرویس و چک کردن این قطعه از موارد مهمی است که بطور منظم باید آن را انجام داد.

علت خراب شدن پمپ ماشین ظرفشویی

از دلایل مهمی که باعث خراب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می شود، نشتی و آبریزی ماشین ظرفشویی است.  اگر آب داخل دستگاه به خوبی تخلیه نشود باعث آسیب رساندن به این قطعه و همچنین ماشین ظرفشویی می گردد.

قطعات پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

برای آشنایی بیشتر با این قطعه و کارایی بهتر برای تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، شناختن اجزای این قطعه کمک بهتری به ما خواهد کرد.

قطعات پمپ تخلیه ظرفشویی

قطعات پمپ تخلیه ظرفشویی

پروانه تخلیه

این قطعه جریان آب را از شیلنگ تخلیه به بیرون دستگاه راهنمایی و رهبری می کند.

دریچه تخلیه

با توجه به اینکه آب کثیف از این قسمت به خارج از ماشین ظرفشویی انتقال پیدا می کند،اگر در این قسمت پسماند و بقایای مواد غذایی و یا رسوب جمع شود آب تخلیه نمی گردد. این قسمت را همیشه چک کنید تا برای تخلیه آب با مشکلی روبرو نشود.

توپ کنترل پلاستیکی

این قطعه روی دریچه پمپ قرار دارد. اگر مشکلی برای این قطعه پیش بیاید و یا مسدود شود تخلیه آب صورت نمی گیرد.

شیلنگ تخلیه

این قطعه را نیز باید هر چند وقت یکدفعه بررسی کنید تا دچار پارگی یا پوسیدگی نشده باشد . این مسئله  باعث چکه کردن آب از دستگاه شما می شود. همچنین از مسدود نبودن این قطعه اطمینان خاطر کسب کنید تا تخلیه بخوبی انجام گیرد.

کمربند پمپ آب

این قطعه ( کمربند پمپ آب ) برای  تمام ماشین های ظرفشویی تعبیه نشده است. با خراب شدن و ایجاد مشکل در این قسمت آب دستگاه تخلیه نخواهد شد.
این کمربند در پایین موتور دستگاه قرار دارد که برای دسترسی به این قطعه باید پانل پایین دستگاه را در بیاورید. اگر این قطعه دچار فرسودگی یا مشکلات دیگر بود آن را تعویض کنید.

پمپ تخلیه و مشکلات ظرفشویی

اگر شیلنگ ماشین ظرفشویی مسدود شود و یا اینکه بشکند ، آب توسط پمپ تخلیه بخوبی تخلیه نخواهد شد.
اگر کاسه نمد یا پروانه دچار عیبی شده باشند آب به داخل پمپ تخلیه نفوذ می کند و این قطعه با مشکل مواجه می شود.
ایجاد رسوبات و جرم در داخل ماشین ظرفشویی از علت هایی است که می تواند تخلیه آب را که پمپ تخلیه به عهده دارد ، مختل کند.

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

همیشه سعی کنید تعمیر و یا تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را به دست کاربلدان این حرفه بسپارید. به دلیل حساسیت این قطعه و نقشی که در ماشین ظرفشویی به عهده دارد ، بهتر است خود این کار را انجام ندهید.
سرویس برتر – در این امر با همکارانی مجرب و حرفه ای در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. با تمام این اوصاف با ما در آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی همراه باشید.

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

مرحله اول

برای تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به ابرازهای زیر نیاز دارید:
پیچ گوشتی
انبردست
پمپ تخلیه جدید مطابق با ماشین ظرفشویی

مرحله دوم

همیشه و برای انجام هر نوع تعمیرات و نیز تعمیر ماشین ظرفشویی رعایت نکان ایمنی را جدی بگیرید. دستگاه را از برق بکشید تا در ایمنی کامل بتوانید کار خود را انجام دهید.

مرحله سوم

برای اینکه بتوانید پمپ را تعویض کنید باید به پشت ماشین ظرفشویی دسترسی داشته باشید. ظرفشویی را از جای خود خارج کنید تا راحت در دسترس شما باشد.

مرحله چهارم

پیچ های صفحه را باز کنید تا بتوانبد صفحه را به راحتی خارج کنید.وقتی صفحه را خارج می کنید به ته ماشین ظرفشویی خود راحت دسترسی دارید. هم اکنون شما باید سنسور آنتی فلود را خارج کنید.شما می توانید کل سنسور را باز کنید یا اتصالات الکتریکی را خارج کنید.

مرحله پنجم

پمپ تخلیه را با باز کردن پیچ های آن از دستگاه باز کنید.تمام اتصالات الکتریکی را از آن جدا کرده و پمپ جدید را که دارای واشر است با آن تعویض کنید.
اگر پمپ جدید دارای واشر یا همان کاسه نمد نبود می توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید.

مرحله ششم

تمام پیچ های پمپ جدید را ببندید و اتصالات آن را همانگونه که باز کرده بودید به پمپ تخلیه جدید ببندید.
سنسور آنتی فلود را در جای مشخص خود قرار دهید و صفحه را نیز در جای خود گذاشته و پیچ های آن را ببندید.

مرحله آخر

تمام قطعات را در جای خود گذاشته و شیلنگ آب و برق آن را کنترل کرده و وصل کنید. ظرفشویی را در جای خود قرار دهید.
تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما به پایان رسید. می توانید مانند گذشته ظرفهای نشسته خود را به دست ماشین ظرفشویی سپرده و خود به انجام دیگر کارهای خود برسید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *