شماره تماس:

تعویض لاستیک درب یخچال

عیب یابی یخچال فریزر
16 سپتامبر, 2019 592 بازدید

درب یخچال شما به خوبی بسته نمی شود و باز می ماند؟ امکان اینکه لاستیک دور درب یخچال خراب شده باشد وجود دارد.می توانید با تعویض لاستیک درب یخچال فریزر این مشکل را حل کنید.
اگر درب یخچال به خوبی بسته نشود ،انرژی بیشتری مصرف می شود و دما در یخچال ثابت نمی ماند و باعث می شود تا کمپرسور یخچال بیشتر کار کند تا بتواند دمای داخل را متعادل سازد که به آن آسیب می زند.
دلیل این اتفاق می تواند درست استفاده نکردن از یخچال وفشار زیادی را به آن وارد کردن یا دستکاری کردن ناخودآگاه که توسط فرزندتان صورت گرفته یا خود خواسه اید مشکلی را حل کنید که متاسفانه بدلیل آگاهی کافی نداشتن ،مشکلی جدید پدید آمده است.
همیشه تعویض اولین راه نیست. با تعمیر لاستیک درب یخچال فریز می توانید مشکل را برطرف کنید.

با ما – سرویس برتر – باشید.

ارورهای یخچال فریزر

تعمیر لاستیک درب یخچال فریزر

اگر درب یخچال شما باز می ماند و خوب بسته نمی شود شما باید قبل از هر چیز بدانید که آیا مشکل از واشر یا همان لاستیک است یا نه؟
اول از هرچیزی یخچال ، فریزریا ساید بای ساید خود را چک کنید که حتما تراز باشند.اگر دستگاه تراز نباشد امکان بد بسته شدن آن وجود دارد.
زمانی که درب یخچال بسته است کاغذی را به داخل یخچال بفرستید ، اگر کاغذ عبور کرد و به داخل یخچال رفت می توان گفت واشر شما مشکل دارد. نوار را چک کنید تا آسیبی ندیده باشد.

جنس لاستیک درب یخچال فریزر

این لاستیک از نوعی لاستیک مخصوص با قابلیت آهن ربایی می باشد که این آهن ربا در صنعت یخچال سازی کاریرد دارد.  طراحی این لاستیک یا نوار به گونه ای است که سرمای یخچال به هیچ عنوان به خارج نفوذ نمی کند.
آهن ربای به کار رفته در خود لاستیک قرار داده شده است و آهن ربا هنگامی که در بسته می شود به درب  یخچال چسبیده است.

آموزش تعمیر لاستیک درب یخچال فریزر

درب یخچال شما به خوبی بسته نمی شود و یخچال سرمای خود را از دست می دهد و مواد غذایی داخل یخچال فاسد می شود.علاوه بر این کل قطعات دستگاه درگیر هستند و به آنها آسیب وارد می شود.
این نکته را در نظر داشته باشید که اگر مشکل از لاستیک درب یخچال باشد نیازی به تعویض کل در یا یخچالی تازه نیست .در بعضی موارد فقط با یک شستشوی ساده مشکل به کل برطرف می شود.
 تعمیر لاستیک درب یخچال فریزر را با هم آغاز می کنیم.

چک کردن درب لاستیک یخچال

قبل از هر اقدامی برای تعمیر لاستیک درب یخچال خود ایمنی لازم را رعایت کنید. پریز برق یخچال را بکشید.
نوار درب یخچال را چک کنید که چگونه به درب دستگاه شما وصل می باشد.می توانید کاغذی را بین درب و بدنه یخچال قرار دهید و درب را ببندید.آن را بکشید .اگر در زمان کشیدن همچنان سختی آن را حس کردید و به راحتی کاغذ از لای یخچال بیرون کشیده نشد، احتیاجی نیست لاستیک را عوض کنید.
در زمان بسته بودن یخچال فاصله بین لاستیک و درب را به دقت بررسی کنید.اگر دارای ترک بود می توانید با روغن آن را چرب کنید تا مانع از ترک های بیشتر شود. این کار را تا زمانی که دیگر لاستیک خشک نباشد تکرار کنید.

بازکردن پیچ های درب

در ابتدای کار شما می بایست لاستیک دور درب یخچال را رو به بالا نگه دارید تا بتوانید پیچ ها را مشاهده کنید.با استفاده از یک پیچ گوشتی پیچ ها را شل کنید. لزومی به در آوردن پیچ ها بصورت کامل نیست.
امکان اینکه لاستیک درب یخچال شما پیچ نداشنه باشد وجود دارد. در بعضی از مدلها بجای پیچ از چسب استفاده می کنند.از یک جسم تیز کمک بگیرید و نوار یا همان لاستیک را از درب جدا کنید.

جدا کردن لاستیک

پس از اینکه تمام پیج ها را شل کردید انگشتان خود را به آرامی زیر واشر قرار دهید و به آهستگی نوار را بکشید. امکان پاره شدن یا ترک خوردن لاستیک به دلیل حساسیت آن وجود دارد. تمام نیروی خود را به کار نبرید و به آرامی واشر را بیرون بکشید.

بررسی و تمیز کردن

وقتی لاستیک را کامل خارج کردید، آن را بخوبی بررسی کنید که پاره و آسیب ندیده باشد.در صورت سالم بودن پلاستیک با محلول آب و صابون آن را بشویید. این کار را با احتیاط انجام دهید و پس از شستن آن را خشک کنید.
برای عمر بیشتر و کارایی لاستیک می توانید آن را چرب کنید.برای اینکار از گریس یا وازلین و روغن می شود استفاده کرد. سمتی که لاستیک به یخچال متصل می شود را با مقداری گریس یا وازلین چرب کنید تا لایه ای نازک را تشکیل دهد.با این روش از ترک خوردن واشر جلوگیری می کنید و اگر دارای ترک است از پیشرفت آن جلوگیری می شود.

قرار دادن و بستن لاستیک

پس از خوب خشک شدن و چرب کردن نوار،آن را سرجای خود قرار دهید.شروع به بستن پیچ ها کنید و برای اینکار از گوشه ی درب کار خود را شروع کنید. آرام و بدون هیچ گونه فشاری پیچ ها را ببندید و دقت کنید پیچ ها را خیلی محکم نبندید که باعث آسیب رسیدن به واشر شما می شود.

 زمان تعویض لاستیک درب یخچال

عمر لاستیک درب یخچال شما بصورت معمول بین 10تا 15 سال می باشد. که پس از این مدت که از عمر یخچال گذشت آن را تعویض کنید.
اما اگر بر اثر استفاده نامناسب و وارد آمدن ضربه و آسیب دیدگی  ،تعویض لاستیک درب یخچال فریزر باید به سرعت انجام گیرد.

تعویض لاستیک درب یخچال

هنگامی که پس از درآوردن لاستیک درب و بررسی آن متوجه شدید که باید تعویض لاستیک درب یخچال فریزر را انجام دهید ،قبل از هر چیزی حتما لاستیک را از نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر تهیه کنید .
لاستیک جدید را بردارید و مقداری پودر بچه به گوشه های سمت چپ آن آغشته کنید.پودر بچه باعث می شود که لاستیک به دستان و یخچال نچسبد و پیچ نخورد. با احتیاط لازم لاستیک را پیچ کنید و کامل همه پیچ ها را به اندازه لازم سفت کنید.
وقتی خوب لاستیک جدید را به درب یخچال وصل کنید ،برای مطمئن شدن از کار خود چند بار یخچال را باز و بسته کنید تا خوب سر جای خود قرار گیرد.

برای تعمیر یخچال فریزر خود حتما از متخصصین در این زمینه کمک بخواهید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *