شماره تماس:

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی هیتاچی
10 سپتامبر, 2019 1359 بازدید

در هر دستگاه قسمت های جداگانه ای وجود دارد که وظیفه ی خاصی را به عهده دارند.ولی با اینحال بصورت زنجیره به هم متصل هستند.پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از قسمت های ماشین لباسشویی است که کار آن تخلیه آب لباسشویی می باشد.به خوبی کار کردن این قسمت نشانه ی کارکرد خوب دستگاه است.

امروز با پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آشنا خواهیم شد.و نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را فرا می گیریم.امیدواریم بتوانیم سهمی هر چند کوچک در آشنایی و آموزش شما داشته باشیم.
با ما سرویس برتر – باشید.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

این قطعه از سه قسمت تشکیل شده است.پمپ تخلیه ماشین لیاسشویی دارای یک هسته است با جنس آهنربایی البته قوی که متصل به یک پروانه است.هنگامی که برق در ماشین جریان پیدا می کند، پروانه در جهت عقربه های ساعت حرکت می کند.
قسمت بعدی سیم پیچ است که درون پمپ قرار گرفته است.این سیم پیچ با ولتاژ 220 ولت و فرکانس 50 هرتز به کار می افتدو شروع به کار می کند.
در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یک حالت خلاء ایجاد می شود که پروانه و کاسه نمد آن را بوجود می آورند.برای اینکه آب به قسمت آهن ربایی پمپ نرسد و به آن آسیبی وارد نکند،حالت خلاء آب را به خارج از ماشین پمپاژ می کند.

اگر هر قسمت از موارد ذکر شده در پمپ دچار مشکل بشوند.پمپ تخلیه نمی تواند وظیفه خود را انجام دهد.
اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار هر گونه مشکلی شد و آب در ماشین ماند و تخلیه نشد با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

تعویض پمپ تخلیه مالشین لباسشویی باید بدست تعمیرکار متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی انجام گیرد.

نمایش خطا درزمان بوجود آمدن مشکل در پمپ تخلیه

هنگامی که پمپ تخلیه دستگاه شما دچار مشکل می شود حواستان به نمایش خطا در صفحه برد ماشین لباسشویی خود باشد.
هرروزه در حال پیشرفت تکنولوژی و بروز شدن تمام لوازم از جمله ماشین لباسشویی هستیم.برای هر نوع خطا در لباسشویی نمایش خاصی است برای تشخیص بهتر در پیدا کردن علت خرابی که باعث تعمیر بهتر و صدالبته در زمان کمتر می شود.
اما خوشبختانه آلارم خطای مربوط به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در تمام لباسشویی ها یکسان است .شما می توانید با دیدن آلارم مخصوص پمپ تخلیه با مرکزمربوطه تماس گرفته تا در کمترین زمان تعمیر آن را بخوبی انجام دهند.

صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و مشکلاتش

برای اینکه بدانید چه دلایلی باعث جمع شدن آب در ماشین لباسشویی می شود که تخلیه کردن آب توسط پمپ تخلیه در لباسشویی را دچار اختلال می کند،اینجا را کلیک کنید.

انواع پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ های ماشین لباسشویی در سه نوع 3 خار و 4 خارو 8 خار میباشد.
پمپ های ماشین لباسشویی موچود در بازرا در حال حاضر : دو برند هنینگ . ایسکول میباشد.
پمپ تخلیه ایسکول نسبت به پمپ تخلیه هنینگ از مزیت صدای کمتر و تعداد دور بالاتر برخوردار است.

سر و صدای پمپ تخلیه

در زمانی که ماشین لباسشویی شما کار می کند و در زمان تخلیه آب سروصدای زیادی را با خود به همراه دارد،امکان آسیب دیدگی یا مسدود شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما وجود دارد. در بعضی مواقع امکان گیر کردن چیزهایی مثل سکه ،سنجاق سر و… وجود دارد که علت سرو صدا می باشند.
در این مواقع باید پمپ تخلیه را درآورده و آن را تمیز کنید.فیلتر را خوب تمیز کنید تا آشغالی در آن نماند و آن را سرجای خود قرار دهیدو ماشین را فعال کنید.
اگر همچنان ماشین شما دارای سرو صدا می باشد.امکان خراب شدن پمپ تخلیه است که می توانید در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.

تعمیر پمپ تخلیه

اگر پمپ ماشین شما تخلیه نمی کند باید آن را تعمیر کنیم که با مراحل تعمیر آن آشنا می شویم.

ابتدا شیلنگ تخلیه دستگاه را خوب بررسی کنید.
ماشین خود را روی دور spin یا rinse قرار دهید. اگر با این دستور لباسشویی شما شروع به کار و تخلیه کردن آب کرد، نیازی به انجام مرحله بعدی نیست.
الان زمان آن رسیده که پمپ را تمیز کنید.با توجه به نوع ماشین لباسشویی که دارید و قرار گرفتن درب آن که اگر در ماشین لباسشویی شما از بالا باز می شود، پمپ در پشت آن قرار دارداما اگر درب آن از جلو باز می شود پمپ در قسمت جلو و پایین قرار دارد.
شما باید پنل را باز کنید و بعد از آن پلاستیکی سفید رنگ می بینید. اهرمی پیچ مانند است که باید آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.آن را زیر آب تمیز بشویید و سر جای خود قرار دهید.
وقتی پمپ را سرجای خود قرار دادید دوباره ماشین را روی spin یا rinse بگذارید.اگر آب را تخلیه نکرد پمپ باید، تعویض شود.

تعویض پمپ تخلیه آب

در صورتی که اطمینان لازم را بدست آوردید که مشکل از پمپ تخلیه است و تعمیر هم نمی شود باید آن را تعویض کنید.
اگر می دانید از پس اینکار بر می آید و می توانید آن را بخوبی تعویض کنید ،همچنان با ما باشید تا چگونگی تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را فرا گیرید.

وسایل و ابزاری که برای این کار نیاز دارید: پیچ گوشتی ، انبر دست ، دم باریک

تخلیه آب

برای شروع کار اگر جاروبرقی تر و خشک در دسترس دارید آب داخل دیگ را با آن تخلیه کنید. اگر جارو برقی در دسترس شما نیست، شیلنگ تخلیه را می توانید داخل یک تشت گذاشته و خارج کنید .از خروجی فیلتر هم می توانید برای تخلیه آب استفاده کنید.فیلتر را باز کرده تا آب به راحتی تخلیه شود.
قبل از هر کاری توجه داشته باشید که دوشاخه ماشین لباسشویی را از برق بکشید.

برداشتن پنل های بالایی و پشتی

ابتدا پنل بالایی ماشین را که بوسیله دو پیچ در پشت ماشین قرار دارد باز کنید. (با توجه به قرار گرفتن درب ماشین لباسشویی که در بالا گفته شد.)پنل را به سمت بالا حرکت دهید و بعد به سمت عقب کشیده و از دستگاه جدا کنید.
پنل سمت چپ را نیز به همین صورت باز کنید. همه ی سیم هایی که به پنل ها وصل هستند را جدا کنید.

جدا کردن کشو شوینده و لاستیک دور درب

کشوی جایگاه مواد شوینده را با احتیاط از جای خود خارج کنیدو پیچ های هر دوطرف آن را باز کنید.
برای جدا کردن لاستیک دور درب لباسشویی، می توانید از پیچ گوشتی یا دم باریک کمک بگیرید. فنر نگه دارنده لاستیک در را با استفاده از دم باریک بردارید و لاستیک را جدا کنید.

خارج کردن پمپ تخلیه قدیمی

ابتدا باید شیلنگ های پمپ را از آن جدا کنید.شیلنگ کوچک تخلیه را برداشته و سر آن را در ظرفی قرار دهید تا آبهایی که در آن مانده است خارج شود.تمام شیلنگ ها از جمله شیلنگ تخلیه و گردش آب را با استفاده از انبر دست گیره فنری آنها را آزاد،و شیلنگ هارا از دستگاه جدا کنید.
هنگامی که تمام وسایلی که به پمپ وصل هستند را جدا کردید.پیچ های پمپ را بوسیله پیچ گوشتی باز کنید .به مدل پمپ خود دقت کنید.( در مدل های معمولی هنگامی که پیچ ها را باز می کنید. پمپ جدا می شود. در مدل های پمپ چهار یا هشت خار وقتی تمام پیچ ها را باز کردید باید پمپ را بر خلاف عقربه های ساعت چرخانده و پمپ را بیرون بکشید.)می توانید آن را روی یک حوله یا دستمالی گذاشته تا آب روی زمین پخش نشود.

قرار دادن پمپ جدید

برای نصب کردن پمپ جدید آن را داخل بدنه می گذارید و پیچ های مربوط به آن را می بندید. حواستان به نوع پمپ باشد که اگر لازم بود در جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید و در جای خود قرار دهید.
تمام سیم ها و رابط ها و شیلنگ ها را به ترتیب و آنگونه که باز کرده بودید،سر جای خود قرار دهید.
برای اینکه نتیجه کار خود را ببینید می توانید قبل از گذاشتن پنل ها ،ماشین لباسشویی را روشن کنید تا از درست کار کردن پمپ تخلیه اطمینان لازم را به دست بیاورید.

برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود می توانید از متخصصین این حرفه یاری بخواهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31