شماره تماس:

قطعات یخچال ساید بای ساید

قطعات یخچال ساید بای ساید
14 نوامبر, 2019 1070 بازدید

یخچال های ساید بای ساید از یخچال های نسل جدید است . یخچال ساید بای ساید با طراحی و زیبایی توانسته است مخاطبان زیادی را برای خود رقم بزند. با شما به معرفی قطعات یخچال ساید بای ساید می پردازیم. با بودن در کنار ما – سرویس برتراجزای یخچال ساید بای ساید را فرا بگیرید. با دانستن و آگاهی از قطعات یخچال ساید بای ساید ، با کارایی این یخچال بیشتر آشنا می شوید. همچنین می توانید به راحتی آن را عیب یابی کرده و در صورت نیاز به تعمیر آن بپردازید.

قطعات یخچال ساید بای ساید

قطعات یخچال ساید بای ساید

آشنایی با قطعات یخچال ساید بای ساید

برای آشنایی بهتر شما با اجزای یخچال ساید بای ساید از ظاهر آن شروع می کنیم ، وبا قطعات داخلی آن که به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم می شوند آشنا خواهیم شد.

ظاهر ساید بای ساید

این نوع یخچال دارای دو رنگ استیل و سفید می باشد.بعد از رنگ که مهمترین گزینه در ظاهر یخچال است، جنس خارجی ساید مطرح می شود.
از این موارد می توان به ضد ضربه و ضد خش بودن جنس خارجی یخچال اشاره کرد که بسیار با اهمیت است. جنس یخچال که دارای این خصوصیات باشد باعث می شود ظاهر ساید شما همچنان زیبا بماند. همچنین رویه خارجی باید دارای قابلیت های دیگری چون ضد لک بودن را داشته باشد. داشتن این خصوصیت باعث می شود که اثر انگشت روی آن نماند.
بدون داشتن این قابلیت به مرور زمان بدنه یخچال کدر و یا کم رنگ خواهد شد. روی درب فریزر ،آبریز و یخساز وجود دارد که با استفاده از پدال و قرار داشتن برد می توانیم از آن استفاده کنیم.

بدنه ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید هم دارای کاربردهای وبژه مخصوص به خود است . و هم اینکه باعث زیبایی در آشپزخانه و محیط زندگی شما می شود.
اگر دستگیره های ساید بصورت یک تکه روی بدنه قرار داشته باشند راحتر می توان از آنها استفاده کرد.
لاستیک های پلاستیکی دور درب را با باز و بستن یخچال چک کنید. باید دارای چسبندگی و کیفیت خوب باشند. می توان گفت احتمال خرابی و تعمیر این قطعه از یخچال نسبت به  دیگر قطعات زودتر اتفاق می افتد.

فضای داخلی

طبقات بکار رفته در یخچال ساید بای ساید به گونه ای طراحی شده اند که امکان تنظیم ارتفاع را برای راحتی بیشتر داشته باشند. در صورت نیاز بتوان طبقه را نسبت به وسیله ای که در آن قرار می دهیم تغییر داد.
این طبقات دارای عرض بیشتری نسبت به سایر قسمت های ساید می باشند.این خصوصیت باعث می شود بتوان ظرف های بزرگ و حجیم خوراکی و مواد غذایی را به آسانی در یخچال قرار داد.
لولاهای بکار رفته با کیفیت بالایی همراه هستند. در ساخت طبقه های درب دقت شده است تا افتادگی را که در یخچال های قدیمی شاهد بودیم ، در این نوع وجود نداشته باشد. 

فریزر ساید بای ساید

ظرفیت فریزر خود را با توجه به نیاز و مصرف غذایی خود انتخاب کنید. در فریزرهای یخچال های قدیم به دلیل اینکه فضای کمی دارند انتخاب مواد غذایی مورد نظر زمان بیشتری را می خواهد. زمان بیشتر مساوی است با بار بودن بیشتر درب فریزر که باعث خراب شدن فریزر به مرور زمان و استفاده از آن می شود.
فضای بیشتر و اینکه مواد غذایی را می توان راحتر در فریزر ساید پیدا کرد امتیاز آن نسبت به دیگر مدل هاست. همچنین تعمیر یخچال های ساید به همین دلیل کمتر از یخچال های قدیمی اتفاق می افتد.
مواد غذایی که در ساید ها و یخچال فریزر های بدون برفک ( نوفراست) وجود دارد از کیفیت بهتر و بیبشتری برخوردار می باشند. برفک ها باعث می شوند مزه مواد غذایی تغییر کند و بوی متفاوتی داشته باشند.

قطعات داخلی یخچال ساید بای ساید

با مشخصات و قطعات ظاهری و جنس آنها آشنا شدیم . در این قسمت به قطعات داخلی یخچال ساید بای ساید می پردازیم. این قسمت ها بیشتر آسیب می بینند و نیاز به تعمیر دارند. 

موتور یا کمپرسور

این قطعه را می توان قلب یخچال دانست. وظیفه ی کمپرسور به حرکت درآوردن بخار گرم می باشد. پمپ بوسیله یک موتور الکترونیکی برای دور ماندن از گرد و غبار و رطوبت داخل یک محفظه نگهداری می شوند.
داخل کمپرسور یخچال  قطعاتی چون: موتور الکترونیکی، سوپاپ ، پیستون و میل لنگ وجود دارد.مقداری روغن هم در کمپرسور برای روغنکاری پیستون و قسمت های دیگری که متحرک هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

کندانسور

کندانسور یا رادیاتور خنک کننده، از دیگر قطعات یخچال ساید بای ساید می باشد. گازفریون در قسمت کمپرسور تحت فشار قرار گرفته و حرارت گاز افزایش پیدا می کند.اما زمانی که گرمای گاز به هر دلیلی کم نشود و تعدیل نگردد ،عمل سرماسازی به خوبی انجام نشده و با مشکلاتی رو به رو می شود. زمانی که گاز تحت فشار قرار می گیرد و از کمپرسور عبور می کند، وارد لوله های مارپیچ که در تماس مستقیم هوا هستند می شود.
گاز وقتی با هوا تماس پیدا می کند، دمای آن کاهش یافته و فرایند سرماسازی انجام می شود. وقتی به پشت دستگاه خود خوب نگاه کنید در اطراف لوله های فلزی کندانسور مفتولی وجود دارد. این مفتولی برای محافظت کندانسور در برایر برخورد اشیاء و دیگر اجسام خارجی تعبیه شده است.

فن کندانسور

وقتی این فن کندانسور بخوبی کار کند، یخچال ساید بای ساید بدون صدا و به آرامی کار خواهد کرد. زمانی که اگر این فن دچار مشکل شده و بخوبی عمل نکند، صدای ناهنجاری را در هر زمانی از شبانه، روز می شنوید که آزار دهنده است. 
در این مواقع و با شنیدن این صدا از ساید باید با نمایندگی و تعمیرگاه مجاز _سرویس برتر _ تماس بگیرید. با تعمیر ساید بای ساید خود بوسیله تعمیرکار مشکل دستگاه خود را حل کنید.

اواپراتور

محفظه ی سرد کننده در یخچال ساید بای ساید است که اواپراتور نامیده می شود. اواپراتور قسمتی است که با استفاده از تبخیر ماده ی خنک کننده سرما را تولید می کند . هنگامی که وارد یک ناحیه یا منطقه ای می شود باعث سرد شدن آن قسمت می گردد.
جنس این قطعه آلومینیوم است. دلیل این انتخاب انتقالی راحت و مورد قبول سرماست. قسمت ورودی لوله همان نقطه اتصال با لوله مویی است که بسیار باریک است.اما لوله خروجی سطح وسیعتری دارد به کمپرسور می رسد.

فیلتر تصفیه آب

این فیلتر برای تصفیه کردن آب شهر که وارد ساید می شود می باشد. با وجود این فیلتر تصفیه آب به دور از املاح و مواد دیگری که در آبهای لوله کشی شهری وجود دارد،انجام می شود.

ترموستات

این قطعه از قطعات الکتریکی یخچال ساید بای ساید است. تنظیم کننده دما در محیط دستگاه است که از اجزای متفاوتی تشکیل شده است . این اجزا شامل : بدنه فلزی، غانوسک ، لوله بلو (دارای گاز حساس می باشد.)، فنر و اهرم هاف ولوم و …

رله استارت

این قطعه رله راه انداز هم نامیده می شود.که دارای سه نوع جریانی ، ولتازی و حرارتی است.در یخچال ها از رله استارت نوع جریانی یا حرارتی که برای استارت و بار منفی استفاده می شود.

دیگر قطعات ساید بای ساید

از دیگر قطعاتی که در یخچال وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
لامپ یخچال – گرم کن دور درب- کلید دستی دیفراست- موتور پروانه اواپراتور- سیم پیچ استارتر -شستی معکوس لامپ – شیر برقی یخچال و…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *