شماره تماس:

سرویس ساید بای ساید – سرویس یخچال ساید بای ساید

سرویس ساید بای ساید
24 آگوست, 2019 412 بازدید

یخچالهای ساید بای ساید بخاطر حساسیت و پیچیده بودنشان نسبت به سایر یخچالها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و برای تعمیر و سرویس ،حتما آن را به یک فرد با تجربه و کاردان بسپارید.

در سرویس یخچالهای ساید بای ساید فرد متخصص بجز اینکه باید مشکل را پیدا کند باید اطلاعات و شناخت لازم را نسبت به یخچال داشته باشد.

سرویس ساید بای ساید

 

سرویس یخچالهای ساید بای ساید

برد الکترونیکی از مهمترین اجزا ساختمان سخت افزاری یخچالهای ساید بای ساید  است که پیشبرد و عملکردهای یخچال از قسمت برد یخچال دستور می گیرند

اگر به هر دلیلی برد یخچال آسیب ببیند،با توجه به اینکه خرید برد جدید به صرفه نمی باشد در صورت امکان تعمیر آن بهتر است  اول گزینه تعمیر را انتخاب کنید واگر امکان تعمیر آن نبودسپس برد را تعویض نمایید.

تعمیر برد دیسپلی یا نمایشگر یخچالهای ساید بای ساید

امکان خرابی برد دیسپلی(Display) یا نمایشگر بر خلاف برد اصلی یخچالهای ساید بای ساید وجود دارد که از نشانه های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از کار افتادن دکمه های نمایشگر

وقفه در کارکرد موردنظر

پدیددار نشدن صفحه برد

عوض شدن دمای یخچال

نمایان شدن  کد اخطا برروی دیسپلی

از کار افتادن قسمتی از برد ساید

با وجود آمدن هر کدام از این مشکلات با سرویس یخچال ساید بای ساید خود توسط افراد ماهر آن را برطرف کنید.

علت سرد نکردن  آبسردکن ساید بای ساید

درزمان استفاده از آبسردکن یخچال اگر همچنان آب گرم است علت آن می تواند تنظیم نبودن ترموستات دما یخچال و یا اشکال از برد کنترل دیسپنسر یا آبسردکن باشد.

علت خارج نشدن آب از آبسردکن ساید

زمانی اتفاق می افتد که آبی از آبسردکن خارج نمی شود که از علت های آن می توان به: یخ زدن لوله انتقال، شیرورودی آب یا شیر برقی دچار  مشکل شده باشد .

کم بودن فشار آب ، فیلتر آب ،ایراد در سوئیچ درب ،اشکال در سوئچ آبسردکن و یا نقص برد کنترلی آبسردکن یخچال.برای جلوگیری از این مشکلات با سرویس ساید بای ساید خود در سیکل زمانی مشخص از بروز آن جلوگیری کنید.

در اینجا دلایل کار نکردن آبسردکن را در چند مورد بررسی خواهیم کرد.

 

لوله انتقال آب

می توان یخ زدن لوله آب درب یخچال را از شایع ترین علت های آب ندادن یخچال دانست که در بعضی مواقع این لوله در قسمت فریزر یخچالهای ساید قرار دارد که امکان یخ زدن لوله را بیشتر می کند .

برای اطمینان بیشتر راجع به این موضوع می توان لوله را از سمت پایین یخچال جدا کرد و آن را زیر شیر آب گرفته و یا فوت کنید واگر چیزی از آن خارج نشد امکان یخ زدن لوله بیشتر می شود .

برای بوجود نیامدن این مشکل بهتر است دمای صحیح فریزر خود را بررسی کنید .

اگر دمای فریزر به زیر صفر درجه فارنهایت رسیده باشد ،امکان یخ زدن لوله آب وجود دارد و دمای داخل فریزر باید همیشه در بازه -18 تا -12 درجه سانتیگراد قرار داشته باشد.

خرابی شیر ورودی آب

شیر ورودی آب(شیر برقی)، آب را به داخل یخچال انتقال داده و به بخش های آبسردکن و یخساز می رساند وامکان از کار افتادن آن  هم بصورت الکترونیکی و هم مکانیکی وجود دارد

ابتدا باید از سالم بودن سلنویدهای شیر ورودی آبدهد که شیر ورودی آب یخچال معیوب است با تعویض آن مشکل  آبسردکن ساید بای ساید برطرف خواهد شد.

 

تنظیم دمای ترموستات یخچال

زمانی که ترموستات دمایی یخچال ایراد داشته باشد،تنظیم دما بهم ریخته و امکان از کارافتادن آن وجود دارد.در این صورت،تکنسین باید ترموستات را بررسی ودر صورت خرابی،آن را تعویض نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *