شماره تماس:

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
16 نوامبر, 2019 951 بازدید

هر روز با پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه ای روبرو هستیم. رقابت بین تمام شرکتها و تولیدکنندگان به گونه ای است که همه در حال پیشی گرفتن از یکدیگر هستند. با محصولات و امکانات جدید و با به روز تر کردن ، محصولات خود را در معرض نمایش می گذارند. با این حال هنوز در صنعت و تولید تلویزیون نتوانسته اند علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را برطرف کنند.
با همراهی – سرویس برتر – با دلایل و علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون آشنا شوید.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

مطمئنا همه ی ما می دانیم خاوش شدن ناگهانی تلویزیون ، علت و دلایل خاص خود را دارد.خرابی و یا اتصال بعضی از قطعات در تلویزیون که باعث این اتفاق می شوند. با دلایل رایج و شایع  که باعث این اتفاق می شود آشنا می شویم.

 • نوسانات برق

از مشکلات شایعی که در خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اثر دارد، نوسانات در جریان برق است. ساخت تلویزیون های امروزی به گونه ای است که با ولتاژ پایین کار می کنند. با این ویژگی در زمان نوسان و جریان برق دچار ایراد و خرابی می شوند.
برای جلوگیری از این مشکل و پیش نیامدن مشکلات بزرگتر می توانید از محافظ استفاده کنید.  بجای اینکه پریز تلویزیون را مستقیم به برق بزنیدف آن را به محافظ وصل کنید. با اینکار از سوختن و خاموش شدن آن جلوگیری می کند.

 • پاور برد ( برد تغذیه )

خراب شدن قطعه ی آی سی برد پاور خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را به همراه خواهد داشت. با عیب یابی و تشخیص اینکه مشکل خاموش شدن دستگاه شما توسط تعمیر کار،از آی سی است . با تعویض این قطعه مشکل حل خواهد شد.
البته مشکل از خازن های اطراف آی سی هم می تواند باشد. با چک کردن این قطعه و در صورت اشکال تعویض خازن ها در عملکرد بهتر آی سی و تلویزیون شما تاثیر بسزایی دارد.
می توانید برای مطمئن شدن قطعه را تست کنید. روش تست:

 • وصل کردن تلویزیون به برق
 • پیدا کردن شماره قطعه پاور برای آزمایش
 • مشخص کردن پایه ولتاژ تغذیه
 • پس از پیدا کردن ولتاژ تغذیه ، با استفاده از مولتی متر یا آنالوگ ، مولتی متر را روی مقیاس ولتاز DC منتاسب قرار دهید.
 • قرار دادن پراب آزمایش قرمز روی پایه ولتاژ تغذیه
 • گذاشتن پراب مشکی روی پایه منفی خازن ( یا زمین داغ)
 • فلش مموری ویروسی

فلش مموری های که به تلویزیون وصل می کنید را قبل از استفاده حتما چک کنید. اگر فلشی که به دستگاه وصل می کنید، دارای ویروس باشد.به تلویزیون انتقال پیدا می کند.
وارد شدن ویروس به تلویزیون های هوشمند می تواند برنامه های اصلی دستگاه شما را از کار ببندازد. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شما هم از پیامدهای وارد شدن ویروس به دستگاه است.

 • کابل HDMI

در زمان استفاده از کابل HTMI برای تلویزیون خود ، از کابل های اصل و اورجینال خود دستگاه  استفاده کنید. استفاده از کابل های نامرغوب و جنس های درجه 2 و 3 یاعث آسیب رساندن به دستگاه شما می شود.
زمانی که کابل نامرغوب را به دیوایس های تلویزیون وصل می کنید، باعث اتصال در این قسمت و خرابی آن خواهد شد. در صورت استفاده از کابل های HTMI سعی کنید از جنس مرغوب و اصل دستگاه استفاده کنید.

 •  مین برد

از دیگر علت های خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ، می تواند خرابی یا فرسوده شدن مین برد باشد. زمانی که تلویزیون به مدت طولانی روشن بماند از تبعات آن فرسوده شدن مین برد است. برای عمر بیشتر این قطعه و تلویزیون خود از روشن ماندن های بدون دلیل دستگاه خود بپرهیزید. برق تلویزیون را از قسمت محافظ بطور کامل قطع کنید.
زمانی که مین برد خراب باشد تلویزیون در هنگام روشن بودن ناخود آگاه خاموش می شود.زمانی که دکمه روشن شدن را می زنید،چراغی که در جلوی تلویزیون قرار دارد شروع به چشمک زدن می کند. اما تلویزیون روشن نخواهد شد.
مشکلاتی که در صورت خرابی این قطعه پیش می آید مواردی چون:

 • صفحه تلویزیون شما بطور ناگهانی قرمز می شود. بعد دستگاه خاموش خواهد شد.
 • تلویزیون روشن می شود . اما نمی توانید آن را خاموش کنید.
 • دستگاه روشن است ولی ناگهان خاموش می شود. با زدن دکمه روشن فقط چراغ قرار گرفته در جلوی دستگاه شروع به چشمک زندن می کند. اما روشن شدن دستگاه امکان پذیر نیست.
 • قبل از خاموش شدن تصویر قطع می شود. هنگامی که تصویر تلویزیون دارای سایه ای به رنگ سیز یا قرمز بود ، و بعد خاموش شد. علت می تواند در مین برد باشد.
 • گیرنده ای که در داخل تلویزیون قرار دارد کار نمی کند. ورودی های HTMI نیز به دنبال آن غیر فعال می شوند. در نهایت تلویزون خاموش خواهد شد.
  برای تعمیر تلویزیون خود و تعویض یا تعمیر مین برد حتما از متخصصین و تکنسین ها در این زمینه کمک بگیرید.
 • مدار Stand by

این مدار بر روی برد مخصوص خود smps جای گرفته است. شناسایی این مدار بوسیله ی ترانسفورمر سویچینگ که مخصوص مدار است، صورت می گیرد.خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می تواند از این مدار باشد. بوجود آمدن مشکلاتی در مسیر مدار باعث خاموش شدن دستگاه می شود. برای رفع این مشکل با متخصصین در تماس باشید.

می توانید برای عمر بیشتر دستگاه خود چگونه از تلویزیون خود مراقبت کنیم ؟ را در – سرویس برتر – مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *