شماره تماس:

علت آبریزی ماشین لباسشویی

علت ابریزی ماشین لباسشویی
24 سپتامبر, 2019 1376 بازدید

شاید هنگام شستشوی لباسها بوسیله ماشین لباسشویی، متوجه خیس شدن زمین و نشتی آب از دستگاه خود شده باشید.علت آبریزی ماشین لباسشویی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.همچنین علت خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی را خواهیم دانست.

با ما – سرویس برتر – باشید.

تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

علت آبریزی ماشین لباسشویی

اگر احساس کرید که ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی شده است می توانید قبل از هر اقدامی آن را چک کنید تا از آبریزی ماشین لباسشویی خود اطمینان پیدا کنید.
برای بررسی کردن ماشین خود کافی است آن را جلو بکشید تا بتوانید راحت به پشت دستگاه خود دسترسی داشته باشید. برنامه شستشویی را برای لباسشویی خود انتخاب کنید . زمانی که ماشین شروع به کار کرد تمام قسمت های آن از قبیل پشت ماشین لباسشویی، اطراف درب و جاپودری ماشین لباسشویی را نیز بررسی کنید.
امکان اینکه در همان لحظه نتوانید آبریزی ماشین لباسشویی را تشخیص دهید وجود دارد. به دستگاه خود زمان دهید اگر متوجه نشتی شدید و آب جمع شد می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با افراد متخصص تماس حاصل فرمایید.
می توانید علت های آبریزی ماشین لباسشویی را دانسته تا خود نیز بتوانید مشکل را حل کنید.

شیلنگ ها

از شایع ترین علت های آبریزی ماشین لباسشویی شما می تواند شیلنگ های دستگاه شما باشد.
اگر در زمان کار کردن لباسشویی و هنگامی که دیگ دستگاه شما در حال چرخش است متوجه شدید که ماشین آبریزی دارد می تواند مشکل از شیلنگ تخلیه باشد.
شیلنگ تخلیه را به خوبی چک کنید تا هیچ گونه ترک و ساییدگی نداشته باشد.  قسمت های اتصال آن به لباسشویی را خوب بررسی کنید.حتما با بررسی شیلنگ مطمئن شوید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد.
اگر پس از نصب لباسشویی جدید خود و استفاده از آن ، دستگاه شما دچار نشتی بود و چکه می کرد دریچه تخلیه را حتما ببرسی کنید. امکان بسته بودن دریچه توسط کارخانه وجود دارد.
در پشت ماشین نیز شیلنگ ورودی آب قرار دارد که تهیه آب مورد نظر توسط لوله کشی آب فراهم می شود. شیلنگ ها را به دقت بررسی کنید تا ساییده ودارای ترک نباشند و در محل خود به خوبی نصب شده باشد و اگر واشر آن شل بود آن را سفت کنید ولی حواستان باشد خیلی سفت نکنید.
اگر شیلنگ ماشین لباسشویی شما از نوع پلاستیکی می باشد. برای دوام بیشتر شیلنگ و دردسرهای آن می توانید شیلنگ های فلزی یا پلیمری را جایگزین آنها کنید.

شیر برقی آب

وظیفه ی این قطعه کنترل کردن آب گرم و سرد به داخل ماشین لباسشویی می باشد. برای دسترسی به شیر برقی باید پنل بالایی دستگاه را برداشته تا قابل دیدن باشد.
زمانی که لباسشویی زمان آبگیری دچار نشتی شود امکان اینکه مشکل از این قطعه باشد وجود دارد. شیر برقی آب را چک کنید تا دچار خرابی و شکستگی نشده باشد.در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر آن حتما یادتان نرود ماشین به برق وصل نباشد.

دریچه شیر ورودی آب

دریچه را حتما چک کنید تا زنگ نزده باشد .املاح و مواد موجود در آب می تواند در شیر باقی بماند و آن را مسدود کند. آن را تمیز کنید. اگر دریچه شما دچار مشکل شده است آن را تعویض کنید.

علت ابریزی ماشین لباسشویی

خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی

از دیگر علت های نشتی می تواند خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی باشد.

استفاده زیاد از پودر ماشین  برای شستشوی لباسها نه تنها آنها را تمیزتر نمی کند بلکه باعث جرم گرفتن بیشتر محفظه یا همان جاپودری خواهد شد.
اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که برای تمیزی بیشتر لباسها از مایع سفید کننده استفاده می کنید، یکی از دلایل عمده خروج  آب از جاپودری ماشین لباسشویی می تواند استفاده مکرر از این مایع باشد. به دلیل اینکه مایع سفید کننده یک مایع شیمیایی بسیار قوی و خورنده است که باعث پوسیده شدن جاپودری و ترک و شکستن آن می شود که باید این قطعه را تعویض کنید.
همچنین استفاده طولانی مدت از مایع سفید کننده می تواند سوراخ شدن و خوردگی قطعات فلزی ماشین را به همراه داشته باشد.
یکی دیگر از علت های خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی فشار آب ورودی به محفظه است که برای جلوگیری از این اتفاق لازم است فشار آب ورودی به دستگاه از منبع شیر کم شود.
لازم هر چند وقت یکبار جاپودری ماشین لباسشویی را خارج کرده و با فرچه و آب بشویید.

برای اطلاعات بیشتر از این قطعه دلایل خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

پمپ تخلیه لباسشویی

تخلیه آب ماشین لباسشویی را این قطعه به عهده دارد و نام گذاری پمپ تخلیه به همین علت است. پمپ در جلو ماشین و قسمت پایی و یا می تواند به درایو متصل شده باشد. پمپ دارای سه نوع (تسمه ای ، درایو مستقیم و الکتریکی ) است ودر ماشین های لباسشویی استفاده می شود. اگر این قسمت را بررسی کردید و در محفظه پمپ آب جمع شده باشد. علت آبریزی ماشین لباسشویی می تواند پمپ باشد.در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض گردد.
با نحوه تعویض پمپ ماشین لباسشویی با ما باشید.

کاسه نمد و بلبرینگ

در زمان استفاده از ماشین لباسشویی از تراز بودن دستگاه خود مطمئن باشید و با توجه به ظرفیت لباسشویی از آن استفاده کنید. رعایت نکردن این دو مورد می تواند باعث نشتی کاسه نمد و بلبرینگ ماشین شما شود.

دیگ لباسشویی

برای عمر بیشتر و کارایی بهتر ماشین خود آن را در یک سطح صاف نصب کنید .و آن را همیشه در تراز نگه دارید.به دلیل کار کردن ماشین و تکان خوردن آن اگر تراز نباشد امکان صدمه خوردن دیگ لباسشویی شما وجود دارد و باعث نشتی آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31