شماره تماس:

آموزش تعمیر برد جاروبرقی

آموزش تعمیر برد جاروبرقی
4 نوامبر, 2019 1607 بازدید

آموزش تعمیربرد جاروبرقی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.برد جاروبرقی از قطعاتی است که با توجه به رشد در صنعت و تکنولوژی با گذشت زمان پیشرفت کرد.برای آگاهی بیشتر – جاروبرقی چیست؟ – را مطالعه کنید.
در بازار جاروبرقی های متنوع و زیادی وجود دارد. با توجه به این تنوع بردهای هر کدام هم متفاوت است. هر شرکت و تولیدکننده طرح و ساخت مربوط به خود را دارد.آموزش تعمیر برد جاروبرقی با وجود این همه تنوع ، نیاز به علم و تخصص خاص خود را دارد.
تعمیر برد جاروبرقی کاری تخصصی است که حتما باید توسط تعمیرکار انجام شود.علاوه بر آموزش تعمیر برد جاروبرقی با تست برد جاروبرقی در – سرویس برتر – با ما همراه باشید.

آموزش تعمیر برد جاروبرقی

با وجود برد الکترونیکی در جاروبرقی ، قطعات کمتری در جاروبرقی استفاده شد. برد جاروبرقی جایگزین برخی قطعات شد ، که صرفه جویی در قطعات مصرفی بود. برد در هر دستگاه و وسایل برقی حکم مغز آن دستگاه را دارد. تمام دستورات و کارکرد جاروبرقی توسط برد جاروبرقی کنترل می شود. وجود برد در جاروبرقی در کاهش انرژی این دستگاه بسیار تاثیر گذار است.
آی سی قطعه کوچکی در برد جاروبرقی است که برطرف کننده نیازهای برد است. با این آگاهی ها و سپردن تعمیر برد جاروبرقی به افراد متخصص در این رشته ، از خرج اضافه و متحمل شدن هزینه زیاد تعمیر جاروبرقی خود آسوده خاطر شوید.

آموزش تعمیر برد جاروبرقی

موزش تعمیر برد جاروبرقی

عیب یابی برد جاروبرقی

خرابی و تعمیر برد جاروبرقی نشانه هایی دارد که آنها را باهم بررسی می کنیم. این نکته را نباید فراموش کنیم که هر خرابی و مشکلی که برای جاروبرقی پیش می آید مربوط به برد جاروبرقی نست و باید در قسمت های دیگر علت را جستجو کرد. مشکلاتی از قبیل:
1- استفاده از جاروبرقی با سر و صدای زیاد همراه است.
2- بوی سوختگی جاروبرقی.
3- داغ شدن جاروبرقی .
و…
مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی شما پیش بیاید و علت آن برد دستگاه شما باشد می تواند:
1- روشن نشدن جاروبرقی
2- کار نکردن کلید تنظیم جاروبرقی
3- خاموش شدن های ناگهانی جاروبرقی
4- سوختن نمایشگر جاروبرقی
5- کم و زیاد شدن دور جاروبرقی
6- دیر روشن شدن جاروبرقی
7- جرقه زدن کلید های جاروبرقی
8- کاهش مکش جاروبرقی
و…

تست برد جاروبرقی

در تعمیر و تست برد جاروبرقی نشانه هایی است که برای ما مشخص می کند برد دچار خرابی شده است و باید تعمیرات لازم را در مورد آن انجام داد. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تست برد جاروبرقی

تست برد جاروبرقی

کم و زیاد شدن دور جاروبرقی

زمانی که قدرت جاروبرقی به درستی تنظیم نشود و کم و زیاد می شود، باید تعمیر و تست برد جاروبرقی را به درستی انجام دهیم . برای انجام این کار پتانسیومتر را که روی برد قرار دارد را تست کنید. مقاومت های محدود کننده یا ولتاژ ورودی نیز دچار مشکل باشند وجود دارد.
در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

جرقه زدن کلیدهای جاروبرقی

اگر در زمان استفاده از کلیدهای جاروبرقی نوعی جرقه در دستگاه شما ایجاد شد، نشانه هایی از خرابی در خازن های پارازیت گیر که در برد الکتریکی وجود دارد باشد.برای یرطرف کردن این مشکل بهترین کار تعویض خازن های پارازیت گیر است. 3 عدد خازن در برد جاروبرقی وجود دارد.

کاهش مکش جاروبرقی

وقتی جاروبرقی شما مکش اولیه را نداردپس از بررسی لوله های اتصال و خالی کردن پاکت جاروبرقی، مشکل همچنان باقی مانده بود، می توانید علت را در برد جاروبرقی خود پیدا کنید.
پتانسیومتر از قطعات بکار برده شده در برد است. این قطعه یکی از قطعاتی است که قدرت مکش جاروبرقی را بالا می برد و در آن نقش دارد. اگر جاروبرقی شما با کاهش مکش زیادی داشت با کمک گرفتن از یک تکنسین جاروبرقی ، پتانسیومتر را تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض کنید.

روشن نشدن موتور جاروبرقی

در آموزش تعمیر برد جاروبرقی یکی دیگر از تعمیرات و تست برد جاروبرقی ، روشن نشدن دستگاه است. در این صورت شما باید محل ارتیاط مدارهای قرار گرفته در برد را بررسی و مخزن ها را یک به یک چک کنید.

داغ شدن جاروبرقی

در بسیاری موارد از علت های داغ شدن جاروبرقی ، خود موتور می باشد. در بعضی مواقع می توانید علت را در برد بیابید. صفحه انتقال حرارت نیمه هادی ترایاک که مسئول خنک کردن ترایاک می باشد را بررسی کنید.

ثابت بودن قدرت مکش در سطح بالا

زمانی که در زمان استفاده از جاروبرقی امکان کم کردن مکش وجود ندارد و قدرت مکش در سطح بالای خود باقی مانده است باید تعمیر و تست برد جاروبرقی را انجام دهید. شما باید در برد قطعه ای بنام دیود را چک کنید.این قطعه جریان الکتریکی وارد شده را سوا کرده و با کاهش میزان ولتاز میزان و قدرت مکش را کم می کند.

با آموزش تعمیر برد جاروبرقی در – سرویس برتر – و مواردی که در هنگام خرابی برد برای جاروبرقی شما پیش می آید ، آشنا شدید. با تست برد جاروبرقی خود می توانید آن را تعمیر کنید.
البته ناگفته نماند برای تعمیر برد جاروبرقی به دلیل حساسیت و هزینه بالای آن بهتر است تعمیر برد جاروبرقی خود را به دست فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *