شماره تماس:

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی
26 اکتبر, 2019 1151 بازدید

راهنمای خرید جاروبرقی به شما کمک می کند تا اگر قصد خرید جاروبرقی جدیدی را دارید بتوانید انتخاب بهتری را انجام دهید. امروزه انواع و اقسام جاروبرقی های متفاوت در بازار وجود دارد که انتخاب را سخت می کند.
با راهنمای خرید جاروبرقی به عوامل مهمی که در خرید این دستگاه تاثیر گذار است آشنا می شویم.

با- سرویس برتر –  در راهنمای خرید جاروبرقی با شما هستیم.

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

یکی از بهترین راه ها برای خرید این وسیله برقی ، آشنا شدن با قطعات و کارایی هر کدام از آنها می باشد.آشنایی با قطعات جاروبرقی به انتخاب شما کمک می کند.
برای خرید جاروبرقی همچنین  باید به نکاتی اشاره کرد که می توان در راهنمای خرید جاروبرقی آنها را مدنظر گرفت. مواردی چون:

توان مکش جاروبرقی

توان مکش جاروبرقی از مهمترین عواملی است که برای خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد. وات واحد اندازه گیری جاروبرقی و هر وسیله برقی دیگر در سطح بین المللی است.بطور معمول جاروبرقی های موجود در باز از 1300 تا 2200 وات می باشند.
کوچکی و بزرگی جاروبرقی با توجه به توان مکش جاروبرقی و وجود قابلیت و امکاناتی که برای دستگاه در نظر گرفته شده است ، تغییر می کند.
در هنگام خرید جاروبرقی به اندازه و مساحت محل زندگی و هچنین تعداد افراد خانواده که مسلما اگر دارای فرزند کوچک هستید و دارای رفت و آمد زیاد، شلوغی و ریخت و پاش شما بیشتر است .در این صورت باید جارویی را انتخاب کنید که توان بیشتری داشته باشد.
برای استفاده در خانه و تمیز کردن منزل، توان مکش جاروبرقی شما بین 1300 تا 1700 کافی و نرمال است.همیشه انتخاب جاروبرقی با قدرت و مکش بالا انتخاب درستی نیست. زمانی که کیسه جاروبرقی خود را تمیز می کنید اگر کرک های فرش زیاد باشد باعث فرسوده شدن سریع آن می شود . دلیل این اتفاق هم این است که توان مکش جاروبرقی شما در حد بالاست.

وزن

می توان گفت پس از توان مکش جاروبرقی ، وزن آن باید مورد توجه قرار گیرد. بدون توجه به نوع جاروبرقی ، وزن این دستگاه به دلیل اینکه جارو کشیدن یک عمل پرتکرار در منزل است و در زمان استفاده از آن حمل می شود.به این دلیل هر چه وزن جاروبرقی ما بیشتر باشد بدن ما فشار بیشتری را تحمل می کند که باعث آسیب زدن به ما می شود.
راهنمای خرید جاروبرقی این آگاهی را به شما می دهد که در زمان خرید جاروبرقی مورد نظر حتما وزن آن را در نظر بگیرید تا در هنگام استفاده از آن آزار نبینید و اذیت نشوید.

صدای موتور

مسلما سر و صدا همیشه باعث آزار می شود. جاروبرقی ها همیشه با صدا همراه هستند که باعث می شود در هر زمانی نتوان از آن استفاده کرد. بطور کلی توان مکش جاروبرقی  و کارایی آنها با میزان صدای آن در ارتباط است. هرچقدر جاروبرقی که از آن استفاده می کنید بزرگتر و سنگیتر باشد ، صدای آن هم بلندتر است.
امروزه با توجه یه علایق مصرف کنندگان و یکی از ضروریات جاروبرقی، تولید کنندگان به سمت کم صدا کردن آن قدم برداشته اند و جاروهای بی صدا و کم صدا وارد بازار شده است. در هنگام خرید جاروبرقی، صدای دستگاه مورد نظر را چک کنید تا از کمی صدای آن مطمئن شوید.
صدای جاروبرقی یکی از عواملی است که باید در زمان استفاده به آن دقت کرد. اگر در طول کارکرد جاروبرقی متوجه تغییر صدای آن شدید از تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید.

گنجایش مخزن

جاروبرقی ها از نظر مخزن دو نوع می باشند. جاروبرقی های دارای کیسه و بدون کیسه. هر کدام دارای میزان و اندازه ای است که با توجه به شرایط خود باید به آن هم دقت داشته باشید.
از دیگر موارد مهم در راهنمای خرید جاروبرقی ،کیسه آن است . برای آشنایی بیشتر با این قطعه –پاکت جاروبرقی – را کلیک کنید.

طول سیم

یکی از دردسرهایی که همیشه در زمان کارکردن با جاروبرقی با آن مواجه هستیم عوض کردن پریز برق در حین جارو کردن است. طول سیم های استاندار در جاروبرقی ها 2 تا 3 متر است. اما اگر در زمان استفاده از جارو جابه جا کردن سیم برای شما سخت است .می توانید جاروبرقی هایی استفاده کنید که طول آنها 4 متر باشد.

پارویی

پارویی جاروبرقی قطعه ای است که مکش بوسیله آن صورت می گیرد.پارویی روی زمین قرار می گیرد و با پدالی که روی آن قرار دارد جارو کردن فرش و موکت را بهتر و تمیزتر انجام می دهد. با توجه به سطحی که آن را تمیز می کنید می توانید از سری و پارویی مختص آن کفی و سطح استفاده کنید.
در هنگام خرید سری های اضافی و کارآمد را از قلم نیندازید.

چرخ و مانور پذیری

در هنگام کار با جاروبرقی و تمیز کردن سطوح مورد نظر باید جاروی شما به گونه ای باشد که به راحتی حرکت کند و قابل انتقال باشد. جاروها به طور کلی دارای دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک در بدنه خود هستند.چرخ کوچک به کار رفته در زیر جاروبرقی امکان گردش جاروبرقی به هر طرف را فراهم می کند. چرخ های بکار رفته در جاروبرقی هر چفدر بزرگ باشند امکان انتقال و انعطاف جارو برای تمیز کردن راحت و آسانتر می شود.

توان مکش جاروبرقی

توان مکش جاروبرقی

جنس جاروبرقی

توجه به جنس جاروبرقی از دیگر مواردی است که در راهنمای خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد.جنس قطعات جاروبرقی در کارایی و طول عمر بیشتر دستگاه شما بسیار مهم است.
برای طول عمر بیشتر لوله های جاروبرقی بهتر است جاروهایی را انتخاب کنید که لوله های آن از جنس فلز هستند. لوله های از جنس پلاستیک با کمترین ضربه ای امکان شکستن آنها وجود دارد . این نوع لوله ها با سرد یا گرم شدن به راحتی ترک می خورند و معدنی برای تجمع آلودگی ها که خود سرمنشاء حساسیت و آلرژی ها هستد می باشند.لوله های فلزی از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند.
لوله های خرطومی از قطعه های کاربردی در جاروبرقی است. این نوع لوله ها باید نرم باشند تا از انعطاف پذیری بالایی برخوردار شوند. در زمان خرید دستگاه خود جنس لوله ها را حتما چک کنید تا دچار مشکل نشوید.

لوازم جانبی

جاروهای برقی که دارای لوازم جانبی هستند امکانات بیشتری را برای ما فراهم می کنند. وجود سری های مختلف در جارو امکان تمیز کردن هر سطوحی را به روش ساده تر برای ما فراهم می سازد. وجود سری هایی که برای تمیز کردن مبل، گوشه های منزل ، سرامیک ، پرده و… کار ما را سریعتر می کند . می توان گفت با خرید یک دستگاه صاحب چندین دستگاه شده ایم و به قولی با یک تیر چند هدف زده ایم.
بعضی جاروها دارای قابلیت فشرده کردن آشغالها را دارند. این توانایی می تواند گزینه مهمی برای انتخاب ما که از تمیز کردن گرد و غبار فراری هستیم ، باشد.
بعضی دستهای جاروبرقی کوتاه و بلند می شوند. شما می توانید با انتخاب این گزینه و تنظیم کردن دسته با قد خود در زمان جاروکردن احساس بهتری داشته باشید و دچار کمر درد نشوید.

تمام سعی ما این است که در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی ، توانسته باشیم در انتخاب شما با توجه به شرایط و نیازتان بهترین گزینه را برای خرید دستگاه خود انجام می دهید ، سهیم باشیم.
تیم ما – سرویس برتر –  برای سرویس و تعمیر دستگاه شما همیشه در خدمت است.با انتخاب خود ما را در این زمینه یاری نمایید.

 

یک نظر در مورد «راهنمای خرید جاروبرقی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *