شماره تماس:

پاکت جارو برقی

پاکت جاروبرقی
25 سپتامبر, 2019 1126 بازدید

پاکت جاروبرقی همانطور که از اسمش مشخص است ، از قطعات جاروبرقی است. از قطعاتی است که بخاطر دردسری که برای ما ایجاد می کند خیلی کمتر به آن اهمیت می دهیم.
در مبحث امروز در مورد پاکت جاروبرقی بیشتر خواهیم دانست.مزایا و معایب آن را بررسی میکنیم. با عواملی که باعث خراب شدن پاکت جاروبرقی می شود آشنا می شویم.

با ما – سرویس برتر – باشید.

پاکت جاروبرقی

انواع پاکت جاروبرقی

بطور کلی پاکت های جاروبرقی که کاربرد کلمه کیسه جاروبرقی متداول تر است ، به دو نوع تقسیم می شوند. پاکت های دائمی و پاکت های یکبار مصرف.
پاکت های جارو برقی در سایزهای مختلف با توجه به نوع جاروبرقی وجود دارد.کوچکترین سایز در پاکت جاروبرقی 5 سانتیمتر است. بزرگترین سایزی که در بازار وجود دارد 125 سانتیمتر است.
پاکت جاروبرقی در مدل های مختلف و متفاوت  در انواع 1،2،3و 4 لایه وجود دارد.برخی از این مدلها دارای میکروفیلتر هستند که نوعی فیلتر است و در خود جاروبرقی قرار داده شده است. با مصرف 4 پاکت جاروبرقی 1 فیلتر کافی است که پس ازچهارمین کیسه جاروبرقی فیلتر را تعویض کنید.

پاکت دائمی جاروبرقی

این نوع از پاکت های جاروبرقی از جنس پارچه های فیلتری تهیه شده اند. بعضی ها هم از جنس پلاستیکی هستند. یک لایه از آن از جنس پلی اتیلن که نوعی پلاستیک است استفاده می شود. این پاکت ها لایه بیرونی نایلونی نیز دارند. ضرورت استفاده از نایلون ، مقاوم و قوی تر کردن کیسه و همچنین یک عایق برای رطوبت و از انتشار بو جلوگیری می کند.
تنها مشکل این نوع پاکت جاروبرقی تمیز کردن آن است که اکثر ما بخاطر رغبت نداشتن به این کار ،مکرر آن را به تعویق می اندازیم.

پاکت یکبار مصرف

کیسه های یکبار مصرف جاروبرقی مدل های مختلفی دارند. بعضی از این نوع کیسه ها از جنس کاغذی می باشند که یک لایه و چهار لایه هستند. پاکت های یک لایه مقاومت کمتری دارند و احتمال پاره شدن آنها بیشتر است. بعضی از انواع پاکت های جاروبرقی دارای خاصیت میکروفیلتری هستند که داخل جاروبرقی قرار داده می شود. استفاده کردن از این فیلتر برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به محیط است.
نوعی دیگری از کیسه های جاروبرقی وجود دارد که از از ماده ای شبیه به پارچه تهیه شده است.به این نوع پاکت ها ، هپا هم گفته می شود. این نوع پاکت در محیط بهداشتی و فضاهای بسته کاربرد بهتری دارد. پاکت هپا دارای فیلتر بهتری است که مانع از انتشارگرد و غبار می شود. مزایای دیگر آن 50 درصد عمر بیشترش نسبت به نوع  کاغذی است.
در پاکت های یکبار مصرف بخاطر جنسی که در آن بکار برده می شود ،گرد و غبار به خارج از کیسه در زمان مکش انتقال پیدا نمی کند و به موتور نفوذ پیدا نمی کند. با این مزیت عمر موتور جاروبرقی افزایش پیدا می کند.
تنها علتی که بیشتر مصرف کنندگان به پاکت های یکبار مصرف روی می آورند، تمیز نکردن آن است. پس از پر شدن پاکت، دربی بالای پاکت تعبیه شده است آن را مسدود می کنند و خروج گرد و غبار غیر ممکن می شود.آن را دور می اندازند و پاکت جدید را جایگزین می کنند.

پاکت جاروبرقی بوش

پاکت جاروبرقی برقی بوش

برند بوش یکی از برندهای مطرح و مورد قبول در بازار جهانی از جمله ایران است. اگر شما هم در منزل یا محل کار خود از جاروبرقی بوش استفاده می کنید به این قطعه که همان پاکت جاروبرقی بوش است نیاز پیدا می کنید و خواهید کرد.
شما می توانید بدون دردسر و اتلاف وقت با ما – سرویس برتر – تماس گرفته و پاکت جاروبرقی بوش  را درب منزل یا محل کار خود از ما تحویل بگیرید.

دلایل خراب شدن کیسه جاروبرقی

با پاکت جاروبرقی و انواع آن آشنا شدیم . لازم دانستیم مبحثی چون دلایل خراب شدن کیسه جاروبرقی هم در این مقاله بگنجانیم تا بهتر بتوانیم از این قطعه مراقبت کنیم. پاکت جاروبرقی نقش مهمی در مکش و عمر موتور دستگاه دارد.با درست نگه داشتن کیسه جاروبرقی می توانیم عمر مفید بیشتری را برای جاروبرقی خود رقم بزنیم.
از عمده دلایل خراب شدن کیسه جارو برقی می تواند موارد ذکر شده در زیر باشد:

جمع کردن اشیای تیز و برنده

در هنگام تمیز کردن سطوح مختلف باید حواسمان باشد که چه آشغالهایی را جارو می کنیم. برای جمع کردن وسایل نوک تیز مانند سنجاق ، شیشه و امثال آن از جاروبرقی استفاده نکنیم.
جمع کردن این گونه اشیا باعث پاره شدن پاکت جاروبرقی می شود.

جمع کردن آب و مایعات

اگر جاروبرقی شما مخصوص جمع کردن آب و مایعات نمی باشد به هیچ وجه از آن برای تمیز کردن سطوح خیس و نمناک استفاده نکنید. این کار باعث خراب شدن کیسه جاروبرقی و موتور آن خواهد شد.

مواد اشتعال زا

از مواد اشتعال زا ته سیگار و خاکستر بخاری را می توان نام برد.برای جمع کردن اینگونه مواد از جاوبرقی استفاده نکنید. اینگونه مواد گرما را در درون خود نگه می دارند و امکان آتش گرفتن آنها در کیسه جاروبرقی وجود دارد.

گرد و غبار بسیار ریز

ذرات بسیار ریز و گرد و غبارها باعث مسدود شدن و خرابی پاکت جاروبرقی می شود. برای پاک کردن سطوحی که دارای ذرات بسیار ریز هستند بهتر است بجای استفاده از جاروبرقی های خانگی که دارای پاکت های معمولی هستنداز جاروبرقی های مختص اینکار استفاده کنید.

حشرات موذی

وجود مورچه و یا موریانه در خانه اتفاقی ناخوشایند است . هر کاری می کنیم تا از شر آنها راحت شویم. برای از بین بردن این حشرات هیچ وقت از جاروبرقی استفاده نکنید. این حشرات می توانند در پاکت جاروبرقی زنده بمانند و باعث آسیب رساندن به آن شوند.

پاکت جاروبرقی نامناسب

هر مدلی از جاروبرقی دارای کیسه مناسب خود می باشد .با رعایت نکردن این موضوع و استفاده کردن از پاکتی که مناسب جاروبرقی شما نیست می تواند باعث خراب شدن کیسه و آسیب رساندن به موتور جاروبرقی شود.

پربودن پاکت جاروبرقی

قبل از اینکه پاکت جاروبرقی شما پر شود آن را خالی کنید. خالی نکردن بموقع کیسه باعث متورم شدن آن و این مسئله پارگی پاکت را به دنبال دارد.

مواد شوینده

اگر شما از کیسه های دائمی برای جاروبرقی خود استفاده می کنید هیچ وقت آن را با مواد شوینده نشویید. استفاده مکرر از مواد شوینده باعث آسیب و خراب شدن بافت پاکت خواهد شد.

برای سرویس و تعمیر جاروبرقی می توانید از تکنسین های ما – سرویس برتر – کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31