شماره تماس:

قطعات جارو برقی

قطعات جاروبرقی
18 سپتامبر, 2019 1169 بازدید

یکی از بهترین راه ها برای خرید یا تعمیر وسایل برقی ،آشنایی با آن وسیله است. در این مقاله شما را با قطعات جاروبرقی آشنا می کنیم تا اگر قصد خرید آن را دارید اطلاعات بهتری کسب کنید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

آشنایی با قطعات جاروبرقی همچنین به شما کمک می کند که اگر برای دستگاه شما مشکلی پیش آمد با شناخت ،امکان تعمیر کردن آن برای شما فراهم شود.

با ما – سرویس برتر – همراه باشید.

قطعات جاروبرقی

قطعات جارو برقی

قبل از معرفی قطعات جاروبرقی ،اگر دوست داشته باشید اطلاعات کاملتری را در مورد خود جاروبرقی و تاریخچه آن بدست بیاورید اینجا را کلیک کنید.

قطعات جاروبرقی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: اجزاء الکتریکی و اجزاء مکانیکی.

موتور

مهمترین قطعه ای را که می توان برای جاروبرقی برشمرد موتور آن است. تمام موتورهای جارو برقی از نوع یونیورسال می باشند.توان موتور جاروبرقی با وات اندازه گیری می شود و موتورهای موجود در بازار از 1300 تا 2400 می باشند.
برای انتخاب کردن اینکه دستگاه از چه قدرتی برخوردار باشد به تعداد اعضای خانواده و دفعات جارو کشیدن ، ابعاد و اندازه ی خانه ای که در آنجا زندگی می کنید و صد البته به بودجه شما بستگی دارد.

فیلتر

چون جاروبرقی با گرد و غبار و آلودگی ها در تماس است و کارش تمیز کردن و از بین بردن آنهاست.پس باید قطعه ای در آن وجود داشته باشد که دستگاه را از درگیری و تماس با آلودگی ها مصون نگه دارد.
فیلتر دقیقا همین کار را انجام می دهد و هوای داخل جاروبرقی را از وجود و جذب گرد و خاک پاک و تصفیه می کند. با تصفیه کردن محیط داخل دستگاه،موتور در امان می ماند و گرد و غبار نمی تواند به داخل آن نفوذ کند.همچنین وجود فیلتر مانع از مواد و ذرات آلرژی زا به سیستم تنفسی ما انسانها می شود.
فیلترها مانند اسفنج های فشرده شده ای هستند که از الیافی ریز مانند تشکیل شده اند.
بیشتر فیلترها از نوع « هپا » می باشند.

لوله جاروبرقی

برای استفاده بهتر از جاروبرقی و آسایش ما در هنگام کار کردن با آن ، لوله جاروبرقی مهمترین نقش را برعهده دارد. اندازه لوله جاروبرقی با قد ما در سلامت جسمانی ما تاثیر بسزایی دارد.اگر قد لوله بسیار بزرگ باشد کنترل کردن آن برای ما سخت می شود که نمی توان به راحتی از جاروبرقی استفاده کرد.
اما اگر لوله جاروبرقی کوتاه باشد کمر شما خم می شود و وزنتان روی آن می افتد که چیزی جز کمردرد برای شما نخواهد داشت. و وارد کردن وزن روی جاروبرقی می تواند با آن صدمه بزند.
خوشبختانه امروزه لوله های جاروبرقی از نوع تلسکوپی می باشند که می توان لوله را به اندازه دلخواه تنظیم کرد.
برای جلوگیری از آسیب دیدگی ، شکستن و زنگ زدگی جنس لوله ها از فلز که بیشتر استیل براق هستند ،استفاده شده است.

خرطومی

شیلنگی انعطاف پذیر با لاستیکی نرم که برای عملکرد بهتر آن از پلی اتیلن برای ساخت آن نیز استفاده شده است ، که همان خرطومی و از قطعات جاروبرقی است. مدلهای دیگری از خرطومی ها هستند که روکشی از الیافی از جنس پولیمر دارند که چین های لوله با این الیاف پوشانده شده است.درست است که عمر اینگونه از خرطومی ها بیشتر است اما به دلیل قیمت بالایی که دارند اگر دچار مشکلی شوند،شارژ کردن دوباره آن سخت تر و پر هزینه تر است.
برای کارایی بهتر باید طول لوله ها در حد استاندارد باشد . کوتاهی و بلند بودن بیش از حد آن کارایی و عملکرد جاروبرقی را کاهش می دهد و به موتور فشار وارد می کند.طول طبیعی و استاندار خرطومی حدود 2 متر می باشد.
اگر خرطومی شما آسیب ببیند و دچار پارگی و سوراخ شود اگر بوسیله چسب مخصوص عایق کاری نتوانستید مشکل را برطرف کنید مطمئنا بهترین گزینه تعویض آن است.

پاکت (کیسه جاروبرقی )

کیسه های جاروبرقی مانند مدلهای آن متنوع و از جنس های مختلف و نیز اندازه های متفاوت که از 5 سانتیمتر شروع می شوند و تا بزرگترین سایز آن که 125 سانتیمتر است می رسند.
همانطور که کیسه های جارو برقی دارای سایزهای متفاوتی هستند، در جنس و نوع هم که از یک لایه شروع و تا چهار لایه وجود دارد ودر مدلهای جدیدتر از میکروفیلتر هم در کنار این کیسه ها استفاده می شود .میکروفیلتر در خود جاروبرقی قرار می گیرد که امنیت موتور را در برابر گرد و غبار بالا می برد و مانع ورود خاک به موتور می شود.
پاکت های دائمی جاروبرقی ساخته شده از پارچه های الیافی هستند که پس از پر شدن امکان استفاده کردن از آنها وجود دارد. تمیز کردن پاکت ها پس از هر بار خالی کردن کارایی دستگاه شما را بالاتر می برد.
در کیسه های یکبار مصرف پس از هر بار پر شدن باید آن را دور بیندازید و کیسه جدید را جایگزین آن کنید.تنها مزیت و برتری کیسه های یکبار مصرف بهداشتی بودن آنها نسبت به پاکت های دائمی است.
برای اطلاعات بیشتر پاکت جاروبرقی را کلیک کنید.

برس جاروبرقی

شاید بتوان گفت مهمترین قطعه، از قطعات جاروبرقی که سهم بیشتر را در تمیزی و زدودن آشغال ازسطوح و اجسام را دارد برس جاروبرقی است.برای تمیز کردن سطحی که شما قصد تمیز کردن آن را دارید باید از برس مربوط به آن استفاده کنیدتا به تمیزی دلخواه خود برسید.
برس ها در اشکالی چون مستطیل و مثلث ، انواعی دیگر که برای سطح مورد نظر شما تهیه شده است:برس هایی که برای تمیز کردن گوشه و کنار دیوار،زمین، پرده ، مبل ، وسایل منزل ،درزها که تمیز کردن و دسترسی به آنها را آسان می کند.
اگر حیوان خانگی در منزل دارید و یا اینکه فرش های شما از نوع کرک دار هستند از برس های توربینی استفاده کنید.این نوع برس ها دارای موهایی زیر و در کف آنها از لاستیک استفاده شده است  که قدرت مکش دستگاه شما را افزایش داده و راحتر کرک ها را تمیز می کنند.
سطح مورد نظر شما برای تمیز کردن اگر چوب است از برس های موی اسبی یا همان مخصوص چوبفرش استفاده کنید .این نوع از بهترین برس ها برای تمیزکردن کف های چوبی است.
برس های متحرک نوعی دیگری از برس ها می باشند که بی شباهت به جاروهای دستی نیستند.گرد و غبار را اینگونه برس ها سریعتر تمیز می کنند. هنگامی که از این نوع برس استفاده می کنید فراموش نکنید آن را زود به زود تمیز کنید.

با قطعات جاروبرقی که با آن سرو کار دارید آشنا شدید. مراقبت از جاروبرقی کارایی و عمر آن را بیشتر خواهد کرد. اگر دستگاه شما نیازمند سرویس یا تعمیراست از تعمیرکاران حرفه ای جارو برقی در نمایندگی های معتبر کمک بخواهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *