شماره تماس:

تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی
5 سپتامبر, 2019 1293 بازدید

تعمیرو تعویض بردماشین لباسشویی که از اجزاء مهم در ماشین لباسشویی می باشد ،کاری دشوار و تخصصی است که باید توسط افراد کارآمد و حرفه ای انجام شود .
ما در این مقاله شما را با برد ماشین لباسشویی آشنا کرده و علت های خرابی آن را بررسی می کنیم .تعمیر و تعویض آن را با هم فرا خواهیم گرفت تا در صورت امکان بتوانید تعمیر برد ماشین لباسشویی را خود انجام داده و یا در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

هر دستگاهی مانند بدن انسان نیاز به فرمان دهنده یا همان مغز دارد که تمام فعالیت ها از همان قسمت انجام پذیرد.
در ماشین لباسشویی برد همان مغز دستگاه است که تمام کارها و فعالیت های مورد نظر را از برد دستور می گیرد.اگر این مغز آسیب ببیند و روشن نشود ماشین لباسشویی هیچ کاری را نمی تواند از پیش ببرد و تمامی مراحل متوقف می شود.

دلایل خرابی برد

برد هم مانند هر دستگاه دارای قطعاتی است و برد از قطعاتی چون خازن و فیوزهایی تشکیل شده است که بسیار حساس می باشند.اگر برق شما دچار نوسان شود امکان اینکه خازن دچار اتصالی شود وجود دارد. اتصالی خازن سوختن برد را می تواند به همراه داشته باشد.
اگر قسمت ها و قطعات داخلی ماشین بخوبی کار نکند،امکان اینکه آب به درون ماشین لباسشویی شما نفوذ کند وجود دارد.در اینصورت سیم های داخلی دچار اتصالی شده و برد دستگاه شما می سوزد. امکان خطر برق گرفتی در صورتی که آب به داخل ماشین لباسشویی نفوذ کند وجود دارد. همچنین بدنه دستگاه شما می تواند یک رسانا برای جریان برق باشد.
اگر  ماشین لباسشویی شما دچار آتش سوزی شود متاسفانه برد آن از بین می رود و قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.
در مواقعی که مشکل برد ماشین از خازن و فیوزهای آن باشد، امکان تعمیر آن وجود دارد و در غیر اینصورت برد باید تعویض شود.

نکتهبرای تعویض برد ماشین لباسشویی خود حتما از قطعه اورجینال و مختص به ماشین خود استفاده کنید .با استفاده از برد اصلی هم باعث می شوید عمر ماشین شما بیشتر شود و هم اینکه باعث درست کار کردن قطعات دیگر شده و به آنها صدمه ای وارد نمی کند. 

خرابی برد و پیامدهای آن

تاثیراتی که خرابی برد می تواند بر روی ماشین لباسشویی داشته باشد :
برنامه هایی که به ماشین داده می شود به درستی انجام نمی شود ویا نا تمام می ماند.
پنل جلویی ماشین کار نمی کند و از کار افتاده است.
پنل جلویی ماشین خاموش می شود.
ماشین لباسشویی شما در حین کار ناگهان خاموش می شود.
دقت داشته باشید با بروز هرکدام از موارد بالا آن را جدی گرفته و با رسیدگی به موقع آن را تعمیر یا تعویض کنید تا از مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.
می توانید برای تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی خود با سرویس برتر تماس بگیرید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

زمان هایی پیش میاید که دیگر نمی توان برد را تعمیر کرد آن هم به دلیل آسیب هایی که برد دیده است. بهترین و منطقی ترین راه می تواند تعویض برد باشد. در بعضی مواقع تعمیر برد کاری از پیش نمی برد و امکان خراب شدن آن باز وجود دارد .باید دانست که بکار گذاشتن قطعه معیوب و خراب می تواند در عملکرد دستگاه مورد نظر شما تاثیر گذاشته و به درستی کار نکند.پس درست آن است که یرد شما تعویض شود.

با توجه به اینکه شما از عملکرد ماشین لباسشویی وبا نحوه ی کار برد آشنایی دارید با آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی با شما هستیم.

آموزش تعویض برد

همیشه و همه جا برای تعمیر لوازم برقی خود این اطمینان را داشته باشید که پریز برق دستگاه شما کشیده شده است. این کار از مهمترین گزینه هایی  است که باید انجام داد تا در امنیت کامل بتوانید کار خود را پیش گیرید.

پس از کشیدن دستگاه از برق با خیال راحت می توانید کنترل پنل را جدا کنید. می توانید برای باز کردن از پیش گوشتی استفاده کنید.پیچ هارا باز کنید و پنل را با احتیاط از عقب به سمت جلو بکشید تا راحت جدا شود.حواستان به سیم کشی داخل ماشین و لوله های کار شده در آن باشد تا دچار مشکل نشوید.پنل را با پاک کننده های مخصوص لوازم الکتریکی کاملا تمیز کنید.

الان زمان این رسیده است که برد الکتریکی را از لباسشویی جدا کنید. شما باید با دقت سوکت ها را از جای خود بیرون بیاورید تا بتوانید برد را آزاد کنید.یادتان نرود حتما باید خازن ها را بررسی کنید که صاف باشند و دچار تا خوردگی و هیچ آسیب دیگری نشده باشند واگر خازن ها دارای مشکل می باشند آنها هم باید تعویض شوند.
خازن یک کلاهک است تقریبا 1000متر که امکان آب شدن آن بر اثر حرارت و یا اینکه لحیم آن از هم باز شده باشد وجود دارد.  عملکرد و کارایی خازن مرتبط با قفل درب لباسشویی است که اگر درب خوب قفل نشود ماشین لباسشویی کار نمی کند. می توان گفت این قطعه یکی از اساسی ترین قسمت ها در برد می باشد .
به مرحله ای پایانی خوش آمدید.در این قسمت شما می توانید برد جدید را جایگزین کنید .فقط کافی است برد را از کاور در آورده و سوکت ها را با دقت در جای خود قرار دهید. تمام دقت خود را به کار ببرید چون اگر سوکت را اشتباهی نصب کنید باعث سوختن برد می شوید.
اما با کمی دقت در خواهید یافت که هر سوکت جایگاه مخصوص خود را دارد و جوری طراحی شده اند که هر کدام بر روی خود نصب می شود.

به شما تبریک می گویم موفق شدید برد را نصب کنید.با خیال راحت می توانید ماشین لباسشویی خود را روشن کرده و از شر لباسهای کثیف راحت شوید.

اگر نمی توانید و وقت آن را ندارید که این کار را خودتان انجام دهید.برای تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی خود از متخصصین این حرفه یاری بخواهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *