شماره تماس:

تمیز کردن کردن ماشین لباسشویی – جرم گیری لباسشویی

جرم گیری لباسشویی
30 آگوست, 2019 1301 بازدید

کوتاهی در نگهداری و تمیز نکردن واشر ماشین لباسشویی می تواند عاملی برای ایجاد بوی بد، جرم ، باکتری وکپک شود .

وقتی قسمت های سیاه را در سراسر ماشین مشاهده می کنیم اولین فکری که به ذهنمان می رسد این است که شاید تکه ای از بافت لباس باشد ، اما با بررسی دقیقتر متوجه می شویم که مشکل ازغلطک واشر ماشین لباسشویی است .

هنگامی که خوب بررسی کنیم متوجه می شویم این سیاهی ترکیبی ازمواد شوینده است .دراین قسمت روشهایی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی و موادی که می توان برای خوشبو تر شدن و جرم گیری کردن ماشین لباسشویی استفاده کرد را ذکر می کنیم.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

 

راههای تمیز کردن وجرم گیری ماشین لباسشویی

1 – تمیز کردن درب و واشر

حوله ای را به آب اکسیژنه یا سرکه سفید آغشته کرده در هر قسمت ار حفره های واشر مقداری از محلول را ریخته و صبر کنید که واشر از فرم اولیه خود خارج شده و نرم یا شل شود.پس از یکساعت  واشر و درب را خشک کرده و می توانید از مسواک برای تمیز کردن قسمت های باقی مانده استفاده کنید.

2 – تبدیل واشر به گرمترین حد ممکن

هنگامی که واشر را تمیز کردید. واشر خود را با استفاده از بیشترین ظرفیت بار و طولانی ترین زمان چرخه شستشو به گرم ترین حالت تنظیم آب تبدیل کنید.

3 – پر کردن غلطک واشر (Dispenser)  با سرکه سفید و جوش شیرین

غلطک واشر با با یک دوم فنجان آب اکسیژنه و 1 لیتر سرکه پرکنید.شما نیز می توانید از سرکه و جوش شیرین همراه با جوهر لیمو ، آب اکسیژنه ، مایع سفید کننده  یا آب اکسیژنه و مواد شوینده آنزیم دار استفاده کنید.

برای تمیز کردن قسمت بارگیری جلو ماشین ،سرکه سفید را به مواد شوینده و جوش شیرین اضافه کرده و ماشین لباسشویی را روشن کنید.

اگر دستگاه شما دارای یک واشر است ، اجازه دهید آب برای چند دقیقه ای کار کند. سپس جوش شیرین و سرکه را اضافه کنید ودستگاه به مدت 1 دقیقه به کار خود ادامه دهد. دستگاه را خاموش کرده و بگذارید به مدت یکساعت با مواد داخل خود باقی بماند. حالا می توانید برای شستشوی لباسها از آن استفاده کنید.

 4 – اجازه دهید زمان شستشوی ماشین به پایان برسد

زمانی که دستگاه در حال کار کردن است. کل قسمت بیرونی دستگاه را با دستمال آغشته به سرکه شسته و به خوبی خشک کنید.

 5 – چرخه دوم شستشو

اینبار چرخه شستشو را فقط با آب گرم آغاز کنید. همچنین شما می توانید با اضافه کردن سرکه برای از بین بردن باقی مانده های چرخه اول شستشو استفاده کنید. وقتی شستشو به پایان رسید . درب ماشین لباسشویی را باز گذاشته تا داخل آن بخوبی خشک و از کپک زدگی جلوگیری شود.

 6 – تمیز کردن غلطک واشر ، فیلتر و قسمتهای دیگر دستگاه

با حوله ی آغشته به سرکه قسمت داخلی درب را پاک کنید.برای تمیز کردن گوشه و کنار و شکاف های داخل و برآمدگی ها از مسواک استفاده کنید.دیواره لگن را تمیز کنید.لبه های بالایی و تمام قسمت هایی که آب به آنها می رسد راتمیز کنید. تمیز کردن همزن را نیز فراموش نکنید.

واشر ماشین لباسشویی یکی از قسمتهای مهم می باشد که برای بهتر تمیز کردن ماشین لباسشویی و ضد عفونی کردن آن روشهایی را به شما پیشنهاد می کنیم:

جرم گیری لباسشویی

روشهای مختلف برای تمیز کردن واشر ماشین لباسشویی

استفاده از سرکه و جوش شیرین

برای استفاده مخلوطی از جوش شیرین (1/2 فنجان) و 1 لیتر سرکه را داخل ماشین ریخته و دستگاه را در 90درجه سانتیگراد (194 درجه فارنهایت ) تنظیم کنید .سرکه و جوش شیرین چون از مواد طبیعی می باشند به دستگاه آسیب نمیرسانند.
همچنین برای از بین بردن آهک و بوزدایی ماشین بسیار مفید می باشند. سرکه، اسیدی خفیف و ملایم از خانواده اسیدها می باشد که به شکل و قالب دستگاه آسیب نمی رساند. اما اگر آلودگی ماشین شما زیاد است از شوینده های قویتر می توانید استفاده کنید.

استفاده از اسید سیتریک (جوهر لیمو )

با استفاده از مخلوط 1 فنجان اسیدسیتریک  و 1/2 فنجان جوش شیرین ، ماشین را در طولانی ترین چرخه شستشو قرار داده ودرجه آن را در 90 درجه سانتیگراد قرار می دهید. اسید سیتریک یک محلول طبیعی از خانواده مرکبات است و یکی از قویترین راه ها برای از بین بردن آهک و آلاینده های مواد شیمیایی می باشد. این ماده قویتر از سرکه بوده و ترکیب اسید سیتریک و جوش شیرین به از بین بردن انواع بوها کمک می کند.

استفاده از آب اکسیژنه

آب اکسیژنه ازبین برنده آهک، کپک ها و خاصیت ضد ویروس و ضد باکتری دارد. در واقع برای استفاده 1 لیتر آب اکسیژنه را در دمای آب 90 درجه سانتیگراد و طولانی ترین زمان شستشودستگاه  قرار می دهیم. این محلول از مایع سفیدکننده بهتر و ایمن تر است زیرا دود و گازهای سمی از خود به جای نمی گذارد. چون این محلول در آب و اکسیژن تجزیه می شود خطری برای محیط زیست ندارد.تنها نقطه ضعف این محلول این است که زمان کار را طولانی تر می کند. حداقل استفاده از این محلول 3 ساعت است که باید در ماشین باقی بماند.دقت داشته باشید از آب اکسیژنه های بالاتر از 3% استفاده کنید.

استفاده از مایع سفید کننده

برای استفاده از مایع سفیدکننده فقط باید از آب گرم یا سرد استفاده کرد. زیرا کارایی خود را در دمای بالا از دست می دهد.1 لیتر مایع سفید کننده را درماشین بادمای آب 40 درجه سانتیگراد استفاده کنید.اکثر مردم استفاده از این محلول را دوست دارند ولی بهتر است استفاده نشود،زیرا دارای مواد سمی است و این یک واقعیت است که با مواد دیگر مخلوط و ترکیب نمی شود. البته گزینه ای عالی برای از بین بردن آلودگی های کاشی و شیشه می باشد. این محلول نمی تواند به پلاستیک درونی غلطک واشر ماشین لباسشویی شما نفوذ کند. ممکن است شما فکر کنید مایع سفیدکننده کپک و باکتری ها را از بین می برد به این خاطر است که شما آن را نمی بینید. اما آنها از بین نرفته اند و در مدت زمان کمی می توانند دوباره رشد کنند.همچنین این محلول آهک را نمی تواند از بین ببرد.

امیدواریم نکات بالا راه حل خوبی برای تمیز کردن ماشین لباس شویی شما بوده باشد و بتوانید جرم گیری  ماشین لباسشویی خود رابه خوبی انجام دهید و باعث هر چه خوشبوتر شدن دستگاه و لباسهای خود شوید.

برای تعمیرات دستگاه خود روی کلمه تعمیر ماشین لباسشویی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *