شماره تماس:

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

کد ارور ظرفشویی موریس
11 سپتامبر, 2019 1219 بازدید

برای آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی قبل از هر چیز باید بدانیم مشکل دستگاه ما از چیست؟ و با هر قسمت از اجزای ماشین ظرفشویی آشنایی داشته باشیم.
خیال شما را راحت کرده ایم و اصلا نگران اینکه دستگاه شما چه مشکلی دارد نباشید.عیب یابی ماشین ظرفشویی به شما کمکهای  لازم را خواهد داد تا قدمی به تعمیر آن نزدیکتر شوید.
در اینجا شما با اجزای ماشین ظرفشویی آشنا می شوید و آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را نیز فرا خواهید گرفت. پس با ما _ سرویس برتر – باشید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی

اجزای ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از قطعات مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است که با آنها آشنا می شویم:

مخزن

می توان گفت بدنه اصلی ماشین ظرفشویی همین مخزن اصلی است.مشخص بودن ظرفیت بیشتر در ماشین های ظرفشویی به مخزن آنها بستگی دارد.
مخزن های ظرفشویی از دو نوع پلاستیک و فولاد که استیل هم یه آنها گفته می شود ،تشکیل شده است. در ظرفشویی های ارزان قیمت از مخزن هایی با جنس پلاستیک استفاده می شود. جنس مخزن های فولاد یا همان استیل را در ماشین های گرانتر به کار می برند.این نوع جنس از زنگ زدگی و رسوب و لک در دستگاه جلوگیری می کند.باید در نظر داشته باشید اگر ماشین ظرفشویی شما از بدنه استیل می باشد،در استفاده از موادهای شوینده که با سفید کننده همراه هستند پرهیز کنید.

برد الکتریکی

عملکرد تمام قسمت های ماشین ظرفشویی در سیکل شستشو برعهده برد می باشد. اگر این قسمت از دستگاه دچار مشکل یا آسیبی شود ،دستگاه نمی تواند کار کند.اگر هر قسمتی از دستگاه نیز دچار مشکل شود ارور مخصوص آن را برد به نمایش می گذارد.

موتور شستشو

این قسمت از دستگاه بین بازوی آب فشان و پمپ قرار دارد و از اجزای داخلی دستگاه به حساب می آید.وظیفه ای این قطعه فراهم کردن آب لازم برای شستشوی ظرفها می باشد.

قفسه ها

بعضی ماشین های ظرفشویی دارای 3 و نوعی دیگر دارای 2 قفسه می باشند.این موضوع را در نظر داشته باشید که با توجه به قطر و اندازه ظرفها ماشین خود را انتخاب کنید.
در برخی از مدل های ظرفشویی امکان تنظیم کردن ارتفاع بین طبقات وجود دارد که برای شستن ظروف بزرگتر می توانید آن را تغییر دهید.

فیلتر

از دیگر اجزای ماشین ظرفشویی ، فیلتر یا همان صافی است تا ورود هرگونه ذرات غذا به داخل ماشین را مانع شود که از 3 فیلتر در ظرفشویی استفاده می شود.

بازوی آب پاش

ماشین های ظرفشویی دارای 3 آب پاش ( بالایی، مرکزی و پایینی )می باشند که هدایت کردن آب به ظروف در هر قسمت دستگاه را به عهده دارند.

پمپ

پمپ ظرفشویی یا پمپ تخلیه هر دو یکی است که خارج کردن آبهای کثیف پس از شستن ظرفها را از دستگاه انجام می دهد. این قطعه خود از دو قسمت پروانه و موتور تشکیل شده است.

خشک کن

برخی از مدلهای ظرفشویی دارای یک المنت برای گرم کردن هوای داخل مخزن هستند که ظروف زودتر خشک می شوند.البنه باعث بالا رفتن مصرف انرژی نیز می شود.
اما در بعضی دیگر از ظرفشویی ها از المنت برای خشک کردن استفاده نمی کنند و بجای آن برای خشک کردن ظرفها از سیستم میعانی که استفاده از آب داغ در مرحله ی پایانی آبکشی است استفاده می کنند.این نوع سیستم مصرف برق را کاهش می دهد.

لامپ فرابنفش (UV)

در مدل های جدیدتر ماشین ظرفشویی ،دکمه لامپ فرابنفش را می توانید در صفحه برد آن مشاهده کنید.از این سیستم برای از بین بردن باکتری ها و میکروب ها استفاده می شود و نیازی به دیگر مواد شوینده خاص ندارد. اگر دارای فرزند کوچک در خانه هستید استفاده از این سیستم برای حفظ سلامتی او گزینه ای خوبی است.

با اجزای ماشین ظرفشویی که می توان گفت از مهمترین قسمت های دستگاه بود آشنا شدید. پس برای آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با ما همچنان همراه باشید.

کد ارور ظرفشویی موریس

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

مدتی است که از خریدن ماشین ظرفشوی شما می گذرد . ظرفهای شما مثل قبل تمیز نیست و درخشانی و براقی بعد از شستشو را دیگر در آنها مشاهده نمی کنید!
در این آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت که چرا ظرفهای ما پس از شستشو دارای لک است و بخوبی تمیز نمی شود؟ با ما همراه باشید چون ممکن است این اتفاق برای ماشین شما هم افتاده و یا بیفتد!

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

دلایل مختلفی برای تمیز نبودن ظروف شما بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی وجود دارد که می توان:

نحوه ی چیدن ظروف در ظرفشویی

در ماشین های ظرفشویی برای هر کدام از ظرفها جای مشخصی قرار دارد که هر کدام را باید در جای مخصوص خود قرار داد.اگر طرز گذاشتن ظروف نامرتب و به درستی انجام نشود امکان اینکه مایع شستشو و آب به ظروف نرسد وجود دارد.

مواد شوینده

از علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می تواند مواد شوینده ای باشد که استفاده می کنید. قبل از استفاده از پودر،مایع و یا قرص برای شستن ظروف ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید که از کدام مواد شوینده بهتر است استفاده کنید.و در کل، ظرفشویی شما برای کدام مواد شوینده مناسب است.
در بعضی مواقع استفاده از موادشوینده تاریخ گذشته در تمیز نبودن ظروف شسته شده موثر است .در استفاده از قرص های شوینده نیاز آنها به نمک و مایع جلا را بررسی کنید .زیرا در بعضی قرص ها وجود این مواد ضروری است تا جرم ها از ظروف شما پاک شود.
به مقدار ظروفی که در دستگاه می گذارید توجه کنید و اگر ظروف شما کم است از مواد شوینده کمتری استفاده کنید و اگر ماشین شما پر شده است مسلما باید مواد شوینده شما متناسب به تعداد ظروفتان باشد.

فیلتر

از دیگر علت ها می توان به کثیف بودن فیلترهای ظرفشویی اشاره کرد. ماشین های ظرفشویی عمدتا دارای 2 فیلتر اصلی می باشند که هر کدام برای کار مشخصی در نظر گرفته شده است.
یکی از فیلترها آشغالهای ریزرا جمع آوری می کند و دیگری مانع از ورود آشغالهای بزرگ به دستگاه می شود.
هر چند وقت یکبار باید فیلترهای دستگاه را چک کرده و تمیز کنید.اگر فیلتر تمیز نشود وظیفه اش را به خوبی انجام نمی دهد و ظرفهای شما کثیف می ماند.
دقت لازم را در تمیز کردن فیلترها داشته باشید به دلیل حساسیتی که دارند به راحتی می شکنند. برای آسانتر شدن کار می توانید از مسواک هم کمک بگیرید.

آب

هر منطقه سختی آب خود را دارد و دستگاه باید برای سختی آب مورد استفاده تنظیم شود. تنظیم نبودن سختی آب با دستگاه باعث عملکرد پایین ظرفشویی شما می شود و ظروف کثیف می ماند.
سیستم گردش آب هم اگر به خوبی عمل نکند باعث ایجاد این علت می شود و به پمپ های دستگاه بر می گردد. پمپ های چون پمپ اصلی دستگاه ، پمپ تخلیه و پمپ گردش آب و موتور  که اگر سیستم گردش آب به خوبی عمل نکند فشار آب را گرفته و شستشو کامل نمی شود و ظرفها تمیز نمی شود.

برای کارایی بهتر ماشین ظرفشویی باید در زمانهای مشخصی آن را سرویس کنید. برای سرویس و تعمیر ظرفشویی خود از افراد کاردان و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *