شماره تماس:

مایکروفرچیست ؟ مایکروفر چگونه کار می کند ؟

مایکروفر چیست ؟
26 آگوست, 2019 1190 بازدید

مایکروفر دستگاهی سریع و کارآمد  والبته کم جا که اکثرا در آشپزخانه ها آن را می توان یافت.در ایران از این دستگاه بیشتر برای گرم کردن غذا استفاده می شود،زمانی که دیرمان شده باشد ویا خسته و گرسنه به خانه برگشته و حوصله نداریم غذا را روی اجاق گرم کرده و برای رسیدن هر چه زودتر به هدفمان ترجیح داده از این استفاده  کنیم.در این متن می خواهیم کمی بهتر و علمی تر با این دستگاه آشنا شویم و دقیق بدانیم مایکروفر چیست؟ و چگونه کار می کند؟

مایکروفر چیست ؟

مایکروفر چیست؟

همه ی ما با اجاق گاز آشنایی لازم و کافی را داریم و هیچ وقت نمی پرسیم اجاق گاز چیست! مایکروفر هم همان است با این تفاوت که یک اجاق برقی  است و با برق کار می کند.مایکروویو به معنای امواج ریزی است با فرکانسهای بالا و طول موج کم و نامش از امواجی گرفته شده است به نام مایکروویو.

مایکروفراجاقی می باشد که بواسطه تابش الکترومغناطیسی ریز موج و امواج رادیویی و نوری که با مولکولهای غذا ترکیب و باعث می شود غذا گرم شده و نسبت به فر و اجاق گاز غذا زودتر بپزد.

مایکروفر چگونه کار می کند؟

مایکروفرها از منبع جدیدی برای ابجاد گرما و انرژی استفاده می کنند که کمترین آلودگی را با خود دارندو  جالبتر آن است که مایکروفرها آلودگی محیط زیست را به طرز فوق العاده ای کاهش می دهند ودر پایین آوردن هزینه های انرزی نقش بسزایی دارند.این دستگاه بر خلاف فر و اجاق گاز که اول محیط و ظرف خود را گرم می کنند،تنهاغذا را گرم می کند و سرعتش 6 برابر اجاق های دیگر است.امواج استفاده شده در مایکروویوها از موج رادیواکتیو نمی باشد و امواجی کاملا بی رنگ و بو ومزه هستند که می توان از این دستگاه به راحتی استفاده کرد بدون هدر دادن وقت و انرزی .

باوجود مدلهای متفاوت و متنوعی از مایکروفرها که در بازار وجود دارد،مسلما هر کدام دارای امکانات و کارایی متفاوتی می باشند.اما تمام این دستگاه ها شباهتهایی مانند گرم کردن را بخاطر وجود امواج مشترک در خود دارند.اگر ببتوانیم خصوصیت مشترک دیگری را در مورد این دستگاه ها نام ببریم ،همان گریل است که بخاطر وجود المنت های داخل دستگاه می باشد .

در زمان استفاده از این دستگاه هیچ وقت فراموش نکنید از ظروفی استفاده کنید که امکان قرار دادن آن در مایکرو وجود داشته باشد.ظروفی چون شیشه،سرامیک،چینی های بدون حاشیه براق و طلا کوب،پلاستیک های مقاوم مخصوص مایکروفر ،وهیچ گاه از ظروف فلزی در مایکروفر استفاده نکنید چون امواج را منعکس کرده و امکان آتش سوزی را فراهم می سازند.

مضررات مایکروفر

همه ی ما کم و بیش چیزهایی از ضررهای مایکروفر شنیده ایم و حتی اقوامی داریم که بخاطر ضررهای این دستگاه ترجیح می دهند آن را خریداری نکرده و مسلما استفاده هم نمی کنند.

این دستگاه ها سرعت پخت غذا را افزایش می دهند ، وزمانی که غذا به سرعت پخته می شود میکروبهای داخل آن کشته نمی شوند و و می نواند عاملی برای بروز بیماری باشد.

بهتر است غذاهایی که در ابعاد بزرگ هستند در مایکروفر پخته نشوند وامکان آن وجود دارد که حرارت در تمام سطح غذا پخش نشده و غذا به خوبی پخته نشود.

همیشه دستگاه خودرا تمیز نگه دارید.وجود ذرات چسبیده غذا و روغن در دیواره های مایکروفر می توانددر طعم و بوی غذای تازه گذاشته شده در دستگاه نقش داشته باشد،پس تمیز کردن همیشگی این دستگاه از بایدهای استفاده از آن می باشد.

استفاده کردن از مایکروفرهایی که نیاز به تعمیر دارند مطمئنا در روند درست پخت غذا تاثیر داشته که برای ما خالی از ضرر نیست .برای تعمیر دستگاه خود حتما از متخصصین حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط با مایکروفر چیست ؟ تعمیر مایکروفر سامسونگ ، تعمیر مایکروفر ال جی

 

 

2 نظر در مورد «مایکروفرچیست ؟ مایکروفر چگونه کار می کند ؟»

  • مدیر می‌گوید:

    اگر ایرادی میبینید خوشحال میشم بگید کدوم قسمت نیاز به اصلاح یا اطلاعات غلطی داره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *