شماره تماس:

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست

10 اکتبر, 2019 1097 بازدید

بوی سوختگی جاروبرقی هنگام تمیزکردن وقتی به مشام شما می رسد باید حواستان باشد. بوی سوختگی جاروبرقی می تواند علت و نشانه هایی داشته باشد. این بوی سوختگی درست است باعث رنجش و اذیت می شود . ولی نشانه ی خوبی است که باعث می شود شما تعمیرجاروبرقی را انجام دهید قبل از اینکه به دیگر قسمت های جاروبرقی آسیب برساند و هزینه شما را دو چندان کند.

 

 علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست ؟ با شما خواهیم بود تا علت های آن را باهم بررسی کنیم .اگر دستگاه شما دچار چنین مشکلی شد اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید در اولین فرصت از متخصصین برای تعمیر جاروبرقی کمک بخواهید.

علت بوی سوختگی جاروبرقی

بوی سوختگی جاروبرقی را حس کردید سریع آن را خاموش کنید. باید با انجام مواردی علت بو را دانست . این اتفاق می تواند دلایلی داشته باشد. این دلایل :

فیلتر

فیلتر جاروبرقی را حتما چک کنید تا مسدود نباشد.اگر فیلتر گرفته و مسدود شده باشد هوا بخوبی جریان نخواهد داشت و همین اتفاق دلیل داغ شدن جاروبرقی را در پی خواهد داشت. داغ شدن دستگاه می تواند علت بوی سوختگی جاروبرقی  باشد. فیلتر جاروبرقی خود را تمیز کنید یا می توانید فیلتری جدید را جایگزین آن کنید.
پس از تمیز یا تعویض فیلتر جاروبرقی خود را امتحان کنید.

پاکت جاروبرقی

کیسه یا پاکت جاروبرقی و اگر از جاروبرقی استفاده می کنید که بدون کیسه است حتما مخزن آن را چک کنید. اگر مخزن یا کیسه آن بیش از حد پر شده باشد فشار زیادی را به موتور جاروبرقی وارد می سازد. وارد شدن فشار به موتور امکان سوختن آن را فراهم می کند که با بوی سوختگی همراه است.کیسه یامخزن جاروبرقی را خالی کنید.

سیم و دوشاخه

با استشمام بوی سوختگی جاروبرقی خود پس از خاموش کردن کابل سیم و دوشاخه را به دقت بررسی کنید. حتما پریزی که از آن استفاده کردید را بررسی کنید که داغ نشده باشد. با کار کردن زیاد جاروبرقی ،امکان داغ شدن کابل یا دوشاخه آن وجود دارد. با چک کردن آن و سرد شدن و در صورتی که شما کیسه و فیلتر دستگاه خود را ازمشکلات ذکر شده برطرف کردید، اما هنوز مشکل دستگاه شما حل نشده است می توانید با همکاران ما در – سرویس برتر – تماس بگیرید و مشکل جاروبرقی خود را بوسیله تکنسین های ما برطرف کنید.

تسمه

اگر تسمه جاروبرقی خراب یا شکسته باشد می تواند دلیلی برای بوی سوختگی جاروبرقی شما باشد. ممکن است به علت گرما ، پارگی یا ساییده شدن تسمه ایراد پیدا کند.اگر بوی سوختگی از تسمه باشد با تعویض آن می توانید مشکل را برطرف کنید.
تسمه جاروبرقی دونوع می باشد. اگر تسمه جاروبرقی شما از جنس پلاستیک است هر سال باید آن را تعویض کنید. اما اگر از جنس فلزی است با توجه به زمان درج شده در دفترچه راهنما و هنگام آسیب دیدگی آن را تعویض نمایید.
شما می توانید تسمه را خود عوض کنید . برای اینکار لازم است تسمه ای مطابق مدل قبلی آن خریداری کنید. پانل جاروبرقی را باز کرده و تسمه قدیمی را برداشته و تسمه جدید را جای آن قرار دهید. پانل جارو را مانند قبل ببندید.

مدارهای الکترونیکی

مدارها و اتصالات برد جاروبرقی خود را با استفاده از یک مولتی متر مورد آزمایش قرار دهید. برد دستگاه اگر دچار مشکل شده باشد از تعمیرکاران کمک گرفته و برد خود را تعمیر یا تعویض کنید. اتصالات مدار جارو اگر دارای قطعی بود و مشکل داشت،با توجه به حساسیت آن ، باید تکنسین کار دستگاه شما را بررسی کند . در صورت نیاز قطعه مورد نظر یا خازن آن با تشخیص تعمیر کار تعمیر یا تعویض می شود.

ترموستات

وظیفه ی ترموستات در جاروبرقی کنترل دمای موتور است.وقتی ترموستات مشکل داشته باشد امکان اینکه نتواند بالا رفتن دمای جاروبرقی را تشخیص دهد ، وجود دارد.در این هنگام جاروبرقی خاموش نمی شود و موتور کار می کند و داغ می شود.
بوی سوختگی جاروبرقی با کارکردن زیاد جاروبرقی به مشام می رسد.باید ترموستات را چک کنید که در صورت نیاز تعمیر تا تعویض شود.

موتور

اگر مدت زیادی است که از جاروبرقی خود استفاده می کنید احتمال اینکه موتور آن قدیمی شده باشد و زیادتر از حد معمول از آن کار کشیده اید ، موتور سریع گرم می شود و بوی سوختگی جاروبرقی را به همراه دارد.ایجاد این بو می تواند از سیم های موتور باشد.امکان تعمیر سیم پیچ یا تعویض آن وجود دارد.
در مواردی موتور نیم سوز می شود و بوی سوختگی تولید می کند. با سپردن آن به متخصصین در این زمینه موتور جاروبرقی را تعمیر یا تعویض کنید.

گرد و خاک

جاروبرقی با گرد و غبار و آلودگی ها سرکار دارد. وجود گرد و خاک در اطراف موتور و محفظه قابل مشاهده است. اگر فیلتر دستگاه مسدود باشد امکان این اتفاق بیشتر است.بودن گرد و غبار در جاروبرقی یک اتفاق طبیعی است. اما تمیز نکردن و انباشته شدن گرد و خاک در موتور جاروبرقی بوی سوختگی جاروبرقی را به همراه دارد. و موتور را می سوزاند. موتور را تمیز کنید و جاروبرقی را بار دیگر امتحان کنید . اگر بو برطرف نشد آن را به تعمیر کار نشان دهید.

فیوز

می توانید فیوز جاروبرقی را با مولتی متر چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.کار فیوز ، راه اندازی موتور جاروبرقی است.اگر فیوض سوخته باشد دستگاه روشن نمی شود. روشن و خاموش شدن موتور هم از علت های فیوض سوخته می تواند باشد.
با تعویض فیوز می توان مشکل را برطرف کرد.

فن موتور

وقتی فن خراب باشد هوای داخل جاروبرقی به بیرون نمی تواند انتقال پیدا کند.موتور هم کمک کم و به مرور داغ می شود. و اگر دستگاه خاموش نشود بوی سوختگی جاروبرقی به مشام خواهد رسید. برای مقابله و حل این مشکل باید سیم پیچی فن مورد بررسی قرار گیرد و با تشخیص تعمیرکار تعمیر یا تعویض شود.

برای برطرف کردن بوی سوختگی دستگاه خود، می توانید با تماس با ما – سرویس برتر – مشکلات احتمالی که در بالا ذکر شد را توسط تعمیرکاران متخصص ما در این زمینه برطرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31