شماره تماس:

چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد ؟

علت صدای زیاد متاشین ظرفشویی
1 اکتبر, 2019 1417 بازدید

از وسایلی که آرامش و آسایش بیشتر را در خانه بخصوص در زمان مهمانی برای ما به ارمغان آورده است ماشین ظرفشویی است. اما این آرامش زمانی مختل می شود که ماشین ظرفشویی صدا می دهد.
چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد؟ با دلایل و علت های آن آشنا می شویم تا بتوانیم نگرانی شما را در این زمینه از بین ببریم.
با ما – سرویس برتر – باشید.

علت صدای زیاد متاشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد؟

چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد ؟ علت هایی برای وجود سر و صدا در ظرفشویی وجود دارد که به مدت زمان استفاده از آن ربطی ندارد. چه شما دستگاه خود را تازه خریده باشید یا اینکه سالهاست دارید از آن استفاده می کنید. امکان سر و صدا در آن امری طبیعی است.
عواملی در ماشین ظرفشویی وجود دارند که باعث سر و صدا می شوند. عوامل ایجاد کننده سر و صدا را باهم بررسی می کنیم . از دلایل این اتفاق می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نصب صحیح

قبل از هر اقدام و بررسی قطعات ماشین ظرفشویی، بهترین کار این است که ظرفشویی خود را چک کنید .باید ظرفشویی شما در حالت تراز قرار گرفته باشد. رعایت نکردن اصول نصب صحیح ماشین و تراز نکردن آن سر و صدا در هنگام شستشو را همراه دارد.
برای اطمینان و عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی و جلوگیری از این گونه مشکلات ، می توانید از تعمیرکاران حرفه ای و کاردان ما درسرویس برتر،برای نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بخواهید.

ظروف شکسته

از مواردی که باعث سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی شما می شود ،ظروف شکسته است. در حین شستشو امکان شکستن ظروف وجود دارد. بر اثر جریان آب موجود در ظرفشویی ،تکه های ظروف به داخل پمپ یا داخل چرخها انتقال پیدا می کنند . در زمان شستشو این تکه های ظروف به پره های پمپ برخورد کرده و سر و صدا ایجاد می کنند.
وجود تکه ای از غذای سفت داخل ظرفشویی می تواند همین نتیجه را در بر داشته باشد.

بازوی آبپاش

بازوی آبپاش یا بازوی اسپری ،آب را بر روی ظروف پخش می کند.اگر در زمان شستشو بازوی آبپاش به شی گیر کند نمی تواند بچرخد. نچرخیدن اسپری آب و برخوردش به ظروف که از چرخش آن جلوگیری می کند با سرو صدا همراه است. در صورت لق بودن آبپاش وجود سر و صدا نیز وجود دارد. بازوی آبپاش را سفت کنید.
علت ها و عوامل گفته شده را بررسی کنید تا اگر مانعی بر سر راه بازوی آبپاش قرار دارد برطرف شود.

یاتاقان

یکی دیگر از جوابهای این سوال که چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد؟ ، یاتاقان های ظرفشویی است. اسپری یا آبپاش ظرفشویی برای اینکه بتواند روی دستگاه نصب شود ، نیاز به قطعه ای دارد. یاتاقان حلقه ای است از جنس پلاستیک که آبپاش را نگه می دارد.از بین رفتن و ساییده شدن یاتاقان های استفاده شده در ماشین ظرفشویی می تواند تولید سر و صدا کند.
وقتی یاتاقان ها خراب یا ساییده شوند، چون نمی توانند کار خود را درست انجام دهد باعث تولید صدا می شوند. هنگام بررسی یاتاقان ها ، اگر مشاهده کردید که دچار مشکل هستند حتما آنها را تعمیر کنید . در صورت لزوم و تشخیص شما اگر به تعویض نیاز داشتند ،آن را عوض کنید.

پمپ

جایگاه و قرار گرفتن پمپ در قسمت پایین ماشین ظرفشویی است. وظیفه ی پمپ در ظرفشویی می تواند به دو گونه باشد. پمپ مسئول آبرسانی به ظروف و دیگری خارج کردن آب کثیف پس از فرایند شستشو است. پمپ باعث ایجاد فشار به آب می شود . وقتی آب به سمت بازوهای اسپری رفت . آبپاش آب را به سمت ظروف با فشار پرتاب می کند.
پمپ برای وارد کردن آب به دستگاه و هدایت آن به سمت ظروف قرار گرفته ،از پره و فیلتر استفاده می کند.  زمانی که آب کثیف را به بیرون دستگاه انتقال می دهد از پره و تیغه ی خرد کن برای این منظور استفاده می کند.
اگر برای هر کدام از این قطعات مشکلی پیش بیاید و پره ها یا موتور آن دچار آسیب و شکستگی شوند ایجاد سرو صدا می کند. اگر امکان تعمیر آن وجود داشت با کمک تعمیرکاران حرفه ای آن را تعمیر کنید . در غیر این صورت اگر امکان تعمیر قطعات وجود نداشت آن را تعویض کنید.
به این دلیل که پمپ در قسمت زیرین دستگاه قرار دارد ، در زمان تخلیه آب امکان گیر کردن هر شی یا ظروف وجود دارد. با خارج کردن ظروف شکسته یا باقی مانده غذا از پمپ مشکل سر و صدای ماشین ظرفشویی حود را برطرف کنید.

اینک به سوال چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد؟ پاسخ کامل داده شد . امیدواریم توانسته باشیم در این خصوص به شما کمک کرده باشیم. برای بوجود نیامدن این قبیل مشکلات سرویس کردن دستگاه شما از موارد ضروری است که هر چند وقت یکبار باید توسط متخصصین انجام گیرد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/wwwroot/service-bartar.com/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 31